Zgarieturi, lovituri pe masina - ce-i de facut?

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Lun Sep 08, 2008 11:51 am

QUOTE (policr)era parca o reclama la teleizor la telesopping cu ceva solutie de acoperit zgarieturi parca ceva cu "platinum",intrebarea mea e daca a incercat cineva acea solutie miraculoasa?

Am incercat eu asa ceva pentru a remedia o mica julitura din dreptul pasajului de la roata stanga spate, pe care mi-a facut-o unul care nu stie sa iasa din parcare. Intreaga operatie s-a desfasurat la o spalatorie dupa ce am spalat masina. A fost ca un bonus pentur ca nu mi-o spalasera cum vroiam eu. Oricum, nu face minuni. Unde julitura a fost superficiala s-a estompat si nu se mai cunoaste. Unde au fost urme mai adanci, in continuare se vede urma mai ales dupa ce o spal. E drept ca nici nu i-am lasat sa o "frece" prea mult ca nu stiam ce efecte are asupra vopselei. Insa, sunt multumit ca nu se mai vede asa urat cum era inainte.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Sep 29, 2008 9:48 pm

E necesar sa se polisheze toata masina sau se poate face special pe zona respectiva cu zgarietura ?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Sep 29, 2008 11:17 pm

Zonal...

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Sep 30, 2008 2:19 pm


Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Mar Sep 30, 2008 2:39 pm

Broken link?

Avatar utilizator
iceblitz80
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 19, 2012 7:19 pm

Mesaj de iceblitz80 » Lun Feb 17, 2014 9:50 am

Salutare,
in dimineata asta mi-am gasit si eu masina "personalizata" de catre un artist binevoitor. Ce ma enerveaza este faptul ca locul meu de parcare este platit la Sect. 6, nederanjand practic niciun alt posesor de masina din parcare.

Zgarietura este destul de adanca si nu cred ca iese cu un simplu polish. Probabil va trebui vopsita toata usa (ma duc azi pana la M-Car sa vad ce raspuns primesc).



Ce masuri iau? Simplu, la mine la bloc s-au montat camere de supraveghere, care nu acopera insa si parcarea, cel putin nu in intregime. Astazi dau comanda de o camera de supraveghere pe care o montez langa celelalte camere, insa orientata catre masina mea. Adminsitratorul blocului ar trebui sa fie incantat, masina lui fiind parcata langa a mea.


Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Feb 17, 2014 12:26 pm

Asta e lumea in care traim...trebuie revopsita toata usa. Foloseste casco daca ai si daca acopera vandalismul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori