Audio DVD

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Sep 26, 2008 3:55 pm

nu stiu daca am postat in sectiunea corecta, daca nu, rog un admin sa mute...

am urmatoarea dilema la care nu am gasit un raspuns concret nici pe forum nici in manual.

la MMCS este posibil sa fac play la un DVD Audio, adica unul cu mp3-uri pe el, sau accepta doar DVD in format Video?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Sep 26, 2008 4:26 pm

Eu am facut dvd audio cu programul asta http://www.audio-dvd-creator.com/ , dar nu copiezi pur si simplu mp3-uri. Le converteste programul in pcm daca nu ma insel. La mine ca sa umplu un dvd cu muzica a durat vreo 6 ore sa il faca. Dar merge bine.
Daca stie altcineva cum putem sa facem dvd cu mp3 pe care sa il citeasca dvd-playerul poate ne spune

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Sep 26, 2008 5:31 pm

Pai...eu am facut cu Nero. In juma' de ora era gata. Selectezi "make data dvd" si bagi ce-ti trece prin creieri pe el.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Sep 26, 2008 5:34 pm

QUOTE (Marty)Pai...eu am facut cu Nero. In juma' de ora era gata. Selectezi "make data dvd" si bagi ce-ti trece prin creieri pe el.

esti sigur 100% ca merge?

eu am incercat cu Audio-DVD-Creator insa mi-a facut 16 melodii in 370 MB ceea ce e imens.

decat sa pun 100 de melodii pe un DVD mai bine pun 1000 pe 5 CD-uri.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Sep 26, 2008 5:39 pm

Sunt extraordinar de foarte sigur, doar asa mi-am transferat muzica din desktop pe laptop.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Sep 26, 2008 6:20 pm

LOL, me refeream la MMCS.
Ai facut un DVD Audio cu Nero si ti-a mers pe MMCS?

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Sep 26, 2008 6:26 pm

Ah, scuze, sunt bou! :oops:

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Sep 26, 2008 7:01 pm

QUOTE (cix)Eu am facut dvd audio cu programul asta http://www.audio-dvd-creator.com/ , dar nu copiezi pur si simplu mp3-uri. Le converteste programul in pcm daca nu ma insel. La mine ca sa umplu un dvd cu muzica a durat vreo 6 ore sa il faca. Dar merge bine.
Daca stie altcineva cum putem sa facem dvd cu mp3 pe care sa il citeasca dvd-playerul poate ne spune

programul respectiv face DVD "oarecum" Audio, pentru ca de fapt este un DVD Video. Dintr-un mp3 de 3 MB face cam 20 MB si ce e si mai rau se aud foarte prost, cu volumul la 20 si motorul oprit de-abia se aude.
cred ca daca as fi facut cu calitate sueprioara (PCM) ar fi facut din 3MB - 50 MB. si dureaza si enorm conversia fisierelor, ai dreptate

poate vreun coleg de forum sa stie vreo metoda mai buna...

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori