Ati avut probleme cu M CAR Expozitiei?

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Joi Noi 06, 2008 12:14 pm

Ca sa nu mai fie o enigma...va spun eu cum am votat: NU...pentru ca nu au fost chestiuni majore...dupa reparatiile de tinichigerie care s-au facut foarte bine masina era cam murdara la interior (praf).
Dar asta nu o consider o problema majora.

Si cred ca multa lume avea cunostinta de locul unde lucrez si nu face caz de acest lucru. Faptul ca lucrez unde lucrez nu m-a impiedicat sa fiu obiectiv (cel putin din punctul meu de vedere) in toate posturile mele.

Atat am avut de spus.

Cu stima,

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Joi Noi 06, 2008 12:50 pm

LOL, uber-tare.

hai ca asta a fost foarte tare... :

eu lucrez la mcar dar sunt obiectiv cand fac comentarii despre Mcar, LOOOOOOL.
baietii de la service imi lucreaza ca oricarui client, nici macar nu stiu ei ca e masina mea, dar sunt foarte multumit. LOOOOOOL.

fratilor, asta deja este PROPAGANDA / DEMAGOGIE... ca sa nu ii spun GLASNOST SAU PERESTROIKA.

TRAIASCA PARTIDUL mcar.
TRAIASCA BRAVII SAI SOLDATI.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Noi 06, 2008 4:55 pm

Singura data cand am avut de-a face cu MCAR a fost cand am cumparat masina si nu au fost probleme. In schimb, imi permit sa comentez o afirmatie facuta de DeBogdan, afirmatie pe care nu o consider tocmai potrivita.

QUOTE (DeBogdan)...pentru ca nu au fost chestiuni majore...dupa reparatiile de tinichigerie care s-au facut foarte bine masina era cam murdara la interior (praf).
Dar asta nu o consider o problema majora.

Masina era prafuita cand a fost adusa pentru reparatii?
DeBogdan, orice problema aparuta pe perioada in care masina a stationat in service, fie ea cat de mica si de nesemnificativa la prima vedere, devine majora pentru client atata timp cat ii afecteaza bunul si/sau buzunarul.
De ce crezi ca praful din interior nu e o problema majora. Poate ca eu, clientul, sunt alergic la praf. Poate am astm si praful imi creeaza o problema de sanatate. Dar inainte de toate distruge taipteria. O murdareste si in final duce la scaderea valorii bunului respectiv.
Cum isi poate permite un service, cu atat mai mult cand e vorba de un service autorizat, sa distruga bunul unui client ?
Reparatiile de tinichigerie s-au facut la interior? Cei care s-au ocupat de reparatie au luat vreo masura ca sa nu mai intre praful? Sunt aproape convins ca nici nu s-au gandit.
Acest aspect nu pot sa-l inteleg la service-urile de la noi. Reparam una si distrugem alta.
Mai multe nu mai vreau sa comentez.

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Joi Noi 06, 2008 5:58 pm

QUOTE (DeBogdan)Ca sa nu mai fie o enigma...va spun eu cum am votat: NU...pentru ca nu au fost chestiuni majore...dupa reparatiile de tinichigerie care s-au facut foarte bine masina era cam murdara la interior (praf).
Dar asta nu o consider o problema majora.

Si cred ca multa lume avea cunostinta de locul unde lucrez si nu face caz de acest lucru. Faptul ca lucrez unde lucrez nu m-a impiedicat sa fiu obiectiv (cel putin din punctul meu de vedere) in toate posturile mele.

Atat am avut de spus.

Cu stima,


Salut ! DeBogdan stii cat costa sa speli o tapiserie la o firma de detailling ??? si nu mai reamintesc de faptul ca 1-2 zile nu te poti folosi de masina.Legat de reparatiile de tinichigerie , este normal sa se faca bine atata vreme cat nu exista 2 preturi diferite (unul pt reparatii proaste, unul pt reparatii de calitate).

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Noi 06, 2008 7:13 pm

as fi vrut sa postez ceva aici dar vad ca imediat cum a-ti aflat ca lucram la M Car a-ti devenit hiene. din orice cuvant nu faceti altceva decat sa cautati ceva incriminator.
tare as vrea sa interactionez cu voi la locurile voastre de munca, sa vedem pe unde mai scoateti camasa.
perfectilor.
si apropo am votat da.

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Vin Noi 07, 2008 10:57 am

Mai sovieticule SPATCIUK,

Daca te uiti la nick-ul meu este De Bogdan, nu M CAR.... si sunt aici in calitate de fan si posesor Mitsubishi, nu in calitate de angajat, si asta cu mult timp inainte ca tu sa afli ca exista aceasta marca. La fel este si in cazul lui Coobra. Asta e una la mana.
A doua ar fi urmatoarea - exista doua firme care au in denumire M CAR, una ar fi distribution si a doua trading...eu lucrez la a doua.

Si a treia - inainte sa ma judeci pune mana si citeste toate posturile pe care le-am scris, formeaza-ti o parere obiectiva (asta daca poti, dar ma indoiesc, e muult pese puterile tale...."telectuale") si "p'orma" vorbim.

Sfinxule,

Masina era prafuita cand am adus-o in service si era prafuita si cand am luat-o. Si STRICT din punctul meu de vedere n-a fost o problema ca era prafuita, pentru ca am dus-o eu la spalatoria pe care o prefer eu...
Daca ar fi predat-o spalata lucrurile ar fi fost cum ar fi trebuit sa fie, ca la carte. :-D .

Domnule Todea,

Acum ca v-ati rezolvat problema cu masina, astept interventia dumneavoastra sa vedem cum reparati situatia, acum ca ati lansat "BOMBA" asta pe forum . Unii novici nu stiau lucrurile pe care le-ati spus...si s-au cam speriat saracii, ca la ei prin rusia e cam cum ati povestit ca ar fi la M car d.

Ady,

Cam stiu cat costa ceea ce zici tu, dar nu a fost necesara o astfel de interventie...

Stefane,

Asa a invatat marea majoritate, sa vada lucruri negre si catastrofale chiar si acolo unde nu sunt. Stii povestea cu drobul de sare? Este adanc inradacinata in mintea multora, din cauza sistemului in care s-au format.

Asta este...e mai usor sa vorbeasca fara sa treaca lucrurile prin minte, ca poate pe unii ii doare si n-au bani de calmante.

Numai bine si multi km fara probleme,

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Noi 07, 2008 11:38 am

Nu am vrut sa raspund pentru ca nu mi se pare ca postul tau merita asa ceva.

In primul rand faci afirmatii de genul "tu puneai patine la melci cand eu aveam mitsu" ceea ce spune mult... m-ai prins! chiar, de unde stiai?

Apoi te lansezi in atacuri personale ? ("e muult pese puterile tale...."telectuale")

La asta cum sa raspund? sa te fac si eu prost la randul meu?

Tinand cont de experienta ta vasta in materie de mitsubishi, pe viitor nu o sa mai comentez vreun post de-al tau.

AVETI DREPTATE SEFU', ma depaseste subiectul.

IMI CER SCUZE CA TE-AM DERANJAT CU AFIRMATIILE MELE NEFONDATE.

Hai sa fii sanatos !

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Vin Noi 07, 2008 11:46 am

Dar ai raspuns..deci merita.

M-ai prins la randul tau. vezi tu..in principiu n-am nimic cu tine, poate chiar iesim la o bere... , dar nu e prea placut sa-ti verse cineva o galeata de laturi in cap numai pentru simplu motiv ca lucrezi undeva (vezi ce zicea si coobra).

Nu am cum sa fiu maica tereza...postu a fost deja ocupat, once and forever...
E plictisitor sa fii sfant, cel putin din punctul meu de vedere. :wink:

Intr-adevar nu e vina ta, ai reactionat la un stimul lansat de domnul Cristian Todea.... care acum nu mai zice nimic... :shock:

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Noi 07, 2008 11:49 am

la mine e invers... nu am nimik cu Mcar expozitiei. LOL.

eu am ceva cu tine, nu personal, doar ca mi s-a parut ciudat ca cineva de la Mcar sa "laude" intr-un fel Mcar si apoi sa sustina ca e obiectiv.

think about it!

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Vin Noi 07, 2008 11:55 am

Domnilor observ ca spiritele au inceput sa se aprinda NEJUSTIFICAT !!! Cristian Todea incearca sa "rupi pisica in doua" si sa spui ce te "doare". Eu deja m-am plictisit sa iti citesc mesaje in care nu scrii nimic concret. (Apropo, vezi ca ti-am raspuns pe topicul "scartait la franare" ).

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori