Noua garantie la modelele Mitsubishi !

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Dec 12, 2008 10:44 am

jules, uite un filmulet pe care poate l-ai mai vazut ( http://www.youtube.com/watch?v=JAHonDmcReQ ). Un geam lateral securizat se sparge foarte greu. Cu atat mai mult, nu are sanse sa il sparga cineva cu mana goala. Tu cum ai fi testat sensibilitatea la soc a alarmei respective?
Oricum stiu ca nu iti cade bine sa vezi ca cineva iti loveste masina

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Vin Dec 12, 2008 11:22 am

Ce face ma? Nu se schimba in urma utilizarii autovehiculului? Iadul se va dezlantui daca o sa am vreo problema acoperita de garantie si nu fac astia ce trebuie. E drept ca nici macar cata garantie acorda Mitsu nu stiam pana acum putin timp dar asta n-ar trebui considerata o slabiciune din partea mea, tot masini fac si astia si tot de Tiriac Auto apartin, nu?

La Kyundai-urile pe care le-am avut am schimbat bucse bara stabilizatoare spate, placa presiune + rulment (disc platit, ca intra la consumabile) pe garantie, plus diverse verificari ca mi se parea mie nu stiu ce, senzori ABS si chiar un bec de marsarier. Tot ce-am platit si n-ar fi trebuit a fost o geometrie la cateva mii de km, ca mi se parea mie nu stiu ce si intr-adevar era dereglata din fabrica (sau de pe trailer, cine stie) dar oricum eram foarte multumit de Kyundai si am considerat ca n-are sens sa ma cert cu ei pt. atata lucru.

Bine, sper totusi ca masina asta sa nu ma faca sa regret ca n-am luat Honda.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Dec 12, 2008 11:36 am

vreo 2 Honda

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Vin Dec 12, 2008 11:42 am

Eventual un CTR si-un Jazz pt. oras, sau un S2000 cu hardtop si accesorii OEM.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Dec 12, 2008 12:27 pm

Si eu am schimbat pe garantie, la coltu' meu: bucse bara stabilizatoare, amortizoare spate, modul comanda AC/recirculare si parca a mai fost ceva dar nu imi amintesc.
Ideea e ca pana la un punct, pana la o anumita suma...garantia functioneaza corect, dupa o anumita suma se lasa cu discutii...
Cam asta am observat eu pana la acest moment.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori