Help! :) Aveti Idee Cat Costa Un Kit De Ambreaj Pt Un Colt 1.3, 4 Usi, Din2007 ?

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
buzzuc
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 14, 2007 1:11 pm

Mesaj de buzzuc » Dum Mai 24, 2009 5:32 am

am ramas pe plaja cu masina in nisip si am tot incercat sa ies. problema era ca imi taia gazul cand imi patina roata si am fortat-o din abreaj foarte mult. chiar mirosea f naspa si cred ca s-a topit
si as fi vrut sa stiu cam cati bani o sa ma ajunga sa`l schimb la service, cu tot cu manopera, alea alea ...un pret orientativ.
multumesc.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Dum Mai 24, 2009 3:31 pm

http://ingaraj.ro/?search=groups&produ. ... use=100050

ca idee de pret gasesti acolo. manopera de obicei este cam tot cat costa piesele. la dealer probabil va fi mai scump.
cat de tare ai prajit ambreiajul? acum se simte vreo diferenta? si la mine a patinat pana a mirosit rau de tot mai demult. dupa ce s-a racit daca merge normal acum poate sa te mai tina mult si bine.
dar ce s-a intamplat? ti-a fost lene sa te dai jos si sa pui ceva la roata? (un pietroi, o mana de melci de mare, sau sa dai la o parte nisipul)

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori