Cod chei

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Vin Oct 26, 2007 4:45 pm

Cand am luat masina,mi s-a dat o bucata de plastic cu 2 coduri de bare pe ea,un cod pentru cheia principala,alt cod pentru cheia de rezerva.Partea proasta e ca m-am mutat si nu mai gasesc bucata aia.Exista vreo posibilitate de a mai face rost de o copie dupa seriile alea?nu am pierdut nicio cheie dar vreau sa am codurile alea.

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Vin Oct 26, 2007 5:31 pm

Pai cred ca la intrebarea asta cel mai bun raspuns ti-l poate da dealer-ul de la care ai cumparat masina. In mod normal ei ar trebui sa stie ce e de facut in situatia asta. Banuiesc ca aceste coduri sunt alocate in functie de seria de sasiu a masinii.

Sa ne tii la curent cu modul de rezolvare al problemei.

Bafta!

Avatar utilizator
geticul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 26, 2007 11:04 pm

Mesaj de geticul » Vin Noi 02, 2007 8:53 pm

Eu nu am primit acele coduri. Acum mi s-a stricat cheia cu telecomanda si trebuie sa fac alta. Au verificat in baza de date dupa numarul de sasiu, care e in talon si mi-au spus ca nu e nici o problema, se rezolva; numai ca face al dracului de multi bani, daca nu sunt atent, asta e viata.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Noi 02, 2007 10:24 pm

La leasing e mai nasol. Pt ca primesti doar o cheie. cealalta ramane la firma de leasing. asa ca daca o pierdem sau rupem, etc. .... mananca si MAP-ul o paine dupa urma noastra. :roll:

Avatar utilizator
geticul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 26, 2007 11:04 pm

Mesaj de geticul » Sâm Noi 03, 2007 9:20 am

QUOTE (Andrei_RC)La leasing e mai nasol. Pt ca primesti doar o cheie. cealalta ramane la firma de leasing. asa ca daca o pierdem sau rupem, etc. .... mananca si MAP-ul o paine dupa urma noastra. :roll:

Am mai auzit de chestia ca leasingul opreste o cheie, dar la noi nu au oprit nici o cheie. Asa ca pana o sa fac cheia cu telecomanda o folosesc pe a doua.

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Sâm Noi 03, 2007 10:02 am

Pai nu e obligatoriu ca firma de leasing sa opreasca o cheie. Unele fac asta, altele nu. Oricum, in ultimul timp din ce in ce mai putine societati de lesing opresc una dintre chei.

Avatar utilizator
geticul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 26, 2007 11:04 pm

Mesaj de geticul » Dum Noi 18, 2007 8:44 pm

Am facut cheia cu telecomanda la dealer in PLOIESTI si m-a costat 550 lei.

Acum trebuie sa am grija sa nu o mai stric inca o data.
:?

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Dum Noi 18, 2007 10:30 pm

Stie cineva, BCR Leasing opreste a doua cheie?

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Lun Noi 19, 2007 10:29 am

La mine nu a oprit-o .. tot cu ei am leasingul ( a oprit-o tata in schimb ) )

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori