Lantul De Distributie

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
FECSI
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Noi 15, 2009 8:06 pm

Mesaj de FECSI » Mar Dec 01, 2009 9:19 pm

Buna.Am un Pajero din 2004.Am avut grija la masina.In 150.000 km.s-a rupt lantul de distributie......Va dati seama ce s-a intimplat.
Are cineva vreo ideie,ca la Bucuresti la reprezentanta mi-au spus ca e normal acest lucru.
Si pina acuma a avut probleme masina,dar asta e ...................
Multumesc.

Avatar utilizator
hannymax
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 09, 2008 8:39 pm

Mesaj de hannymax » Mar Ian 19, 2010 12:52 am

Imi pare rau sa aud problema ta. Tin sa te anunt ca pe mine m-a lasat la 320 000 km lantul, a plesnit fara niciun " anunt ". O scartzaiala si gata a fost. Pana acum mi-a fost frica sa desfac motorul sa vad ce e praf din el. Cert e ca LANTUL este fix de BICICLETA! La un motor de 3.2L e inadmisibil sa pui un lantz atat de subtire!! La mercedes LANTUL este dublu. Japonezii s-au dat mai tarziu jos din copac...
Masina e un Pajero 3.2 DI-D 2002 .

Pana acum am gasit doar lantul la pretul de 900 RON.. s'a prostit lumea de tot...
Pt. toti posesorii de pajero variantele 2001 -2004 ... nu lasati distributia neschimbata pana la 200-230 mii km. Iar uleiurile din grup-uri ( fata spate ) se schimba din 100 in 100-ta de mii !

Bafta!

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori