Batai Pe Fata

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Închis
Avatar utilizator
iulianbuddha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 23, 2012 9:36 pm

Mesaj de iulianbuddha » Lun Oct 08, 2012 12:44 pm

Salut, am si eu nevoie de ajutor. Am un Lancer clasic din 97 si bate ceva pe fata. Am fost la vreo 3 serviceuri si toata lumea isi da cu parerea dar degeaba. Ba ca bat bucsile de la bara stabilizatoare, ba ca bat amortizoarele etc. Am schimbat si bucsile la bara si amortizoarele dar face la fel. Bate rau la denivelarile de la semafoare, cele facute de masini knd stau vara la stop. Va rog, daca stie cineva un service bun in Buc, unul care sa se si priceapa la Lancer sa-mi spuna si mie. M-am saturat de serviceuri care fac practica pe masinile noastre si habar n-au de capul lor. A si inca ceva, in momentul in care am 2-3 persoane sau greutate in masina nu mai face asa rau, se aude ca o bataie normala pe un drum denivelat. Va multumesc anticipat, Iulian.

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Lun Oct 08, 2012 12:53 pm

Vezi ca Mitsu' mai are prostul obicei sa adune pietrele de pe strada in suportul pentru arcuri. Cand speli masina insista sa iti bage turbojetul si pe acolo. A mea daca nu o spal 2 saptamani trancane de zici ca-i dacie iar cand merg la spalatorie isi pun mainile in cap baietii la cate pietre si pietricele cad de acolo

My 2 cents

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Lun Oct 08, 2012 1:25 pm

Eu am avut troncaneli la viteze mici si la incarcare mica atunci cand aveam arcuri sport progresive, spirele de la baza arcului erau foarte apropiate si clantaneau. Poti verifica si asta...

Iti modific eu titlul topicului, iar pe viitor te rog sa pui un titlu sugestiv, nu ajutor...problema, nedumerire, intrebare etc. Scrii clar problema, ok?

Avatar utilizator
iulianbuddha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 23, 2012 9:36 pm

Mesaj de iulianbuddha » Lun Oct 08, 2012 10:51 pm

Am inteles, data viitoare scriu problema. Ideea e ca masina nu are arcuri sport. Din cate am inteles are suspensie semi sport, asta tot un *mecanic meserias * mi-a spus-o. Am mai fost cu ea la o cunostinta, un var, la o reprezentanta Daewoo unde fac si ITP. A urcat-o pe elevator , au venit vreo 3 mecanici, cica buni, au inceput sa traga de roti in toate partile si tot acelasi raspuns l-am primit. Masina nu are nimic in neregula pe fata dar cu toate astea tot bate. M-am gandit sa nu fie de la flansele amortizoarelor sau de la bascule. Problema cu basculele e ca vin complete, cu bucsi, pivoti etc si parca n-as da si pe alea vreo cateva milioane si sa constat ca face la fel.

Avatar utilizator
avy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 18, 2010 7:38 pm

Mesaj de avy » Mar Oct 09, 2012 10:13 am

Ia un furtun cu apa, baga mana si si curata talerele arcurilor ca sigur ai ceva pietricele pe acolo. In 99% din cazuri asta e problema ,daca nu te poti duce in service la cunoscatori

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Mar Oct 09, 2012 12:43 pm

Asta i-am zis si eu. Pare prea simpla insa da rezultat chestia asta. Cel mai bine e cu turbojetul ca le impinge pe toate de acolo.

Cheers

Închis

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori