Patineaza Ambreiajul ?

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
fenom
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 16, 2012 1:45 pm

Mesaj de fenom » Vin Dec 21, 2012 10:35 am

Va salut

Aveti idee ce piesa se schimba la ambreiaj daca patineaza ?
Daca imi puteti spune si niste preturi, ar fi super...

In mers ,in timp ce o accelerez , are pierderi de putere, accelereaza in gol.
Am curatat clapeta, am curatat tot sistemul de injectie, ieri am pus alte bujii, tot denso iridium power.

Masina pleaca frumos de pe loc, schimba cum trebuie, problema apare in special in treapta a doua, parca accelereaza in gol cand vreau sa schimb la 4000, are pierdere de putere, merge neuniform, sacadat....

Eu din ce am citit pe forumuri , problema ar fi la ambreiaj.... poate gresesc.....

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Vin Dec 21, 2012 10:44 am

Pai ambreiajul. Poti schimba doar discul de ambreiaj sau sa ii bati alte ferodouri (materialul de frictiune care este practic singura piesa consumabila din ansamblul), nu si rulmentul si placa de presiune, dar e o economie falsa, rulmentul asta mai are prostul obicei sa pice la masinutele noastre.

Un kit de ambreiaj pt masina ta este 1090 roni http://www.forsmart.ro/piese-smart-forf ... -1.3i-1.5i

Avatar utilizator
fenom
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 16, 2012 1:45 pm

Mesaj de fenom » Vin Dec 21, 2012 10:49 am

Multumesc mult.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori