[poll] Eleron Pentru Lancer 2008

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Lun Ian 26, 2015 5:37 pm

Salut.

Lancer-ul, indiferent de generatie, mi se pare o masina incompleta fara eleron. Da, stiu ca are tractiune fata si ca un eleron n-ajuta cine stie ce, dar vorbim exclusiv de aspect. Din ce am vazut, exista 3 modele principale: Sport, S-Line, Evo.
Dupa parerea voastra, care arata cel mai bine pe Lancerul normal (DE, ES)? (cel care da sportivitate, dar pastreaza si eleganta masinii, si nu-ti da impresia de "tiuning" tiganesc)
Cel Sport mi se pare un pic cam sec; S-Line chiar arata ok, si mai e Evo style care in principiu are un design bestial, dar nu mi se pare ca se potriveste asa bine pe un model non-Evo. Tin sa mentionez ca live am vazut doar cu S-Line, si nu am apucat sa vad cum arata cu Evo - iar la poze, conteaza foarte mult perspectiva din care sunt facute, asa ca nu se poate trage o concluzie concreta. Chiar aici pe forum am vazut unul care arata bine, insa pe olx era in vara o masina la vanzare, la care parea mult prea inalt, pur si simplu iesea din linia masinii.

Iar legat de material, am vazut ca pot fi ori din fibra de sticla, ori din plastic ABS. Care e cel mai calitativ (rezistenta+aspect)?

Am pus si niste poze:
1. Sport:


2. S-Line


3. Evo style

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Lun Ian 26, 2015 5:51 pm

eu unul am s-line e fain e ok ..dar minunat e evo stile

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Mar Ian 27, 2015 9:35 am

Si mie cel de EVO mi se pare cel mai tare, insa el e facut pentru caroseria de EVO, care e un mai ingusta, un pic mai inalta, mai robusta intr-un cuvant; si un eleron inalt se potriveste mai bine. Cred ca totusi o sa merg pe S-Line. Daca apuc sa vad si unul de evo si-mi place cum arata, il pot inlocui oricum.

Iar ca bonus, pentru cei care au, sau vor sa-si ia EVO style, exista pe ebay "vortex generatos" pentru Lancer, care se monteaza deasupra lunetei. Fizic, nici alea nu au vreun efect, dar in combinatie cu eleronul dau alta fata masinii (spate, de fapt).

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Mar Ian 27, 2015 6:11 pm

Salut! Mie vortex.ul mi se pare mult prea scump pentru cat aspect da...cu banii aia mai bine fac bara spate ca cea de ralliart cu dublaevacuare..sau as monta. Faruri/stopuri cu led care nu sunt cu mult mai scumpe:)

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Mar Ian 27, 2015 7:55 pm

Intr-adevar, si eu l-am trimis direct la capatul listei. De banii aia mai bine fac altceva. Oricum, la cat a ajuns dolarul acu, fac o pauza cu comenzile de pe ebay )

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori