Custom Headlights

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Apr 27, 2010 1:46 pm

Ce vaca sunt am uitat sa pun linkul: http://www.youtube.com/watch?v=SjIwA5YLKg0

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Apr 27, 2010 3:50 pm

Frumos si scump

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Mar Apr 27, 2010 7:19 pm

Evitati bluexenon ... am fost si eu pana la ei chiar sa vad in actiune lupa aceea. Nu zic ca produsul nu e bun, poate ca e, dar ce m-a deranjat a fost aroganta vanzatorului. Parca el imi facea mie vreun serviciu ca-i cumparam ala.
Cat despre farurile postate de cix :x sunt superbe!!

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Apr 27, 2010 8:50 pm

shocs, si gandeste-te ca ai anul trecut trecuta in plina criza, daca mergeai in perioada cand "duduia economia", cred ca nici nu te primeau in magazin.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Oct 05, 2010 2:40 pm

Pentru cei interesati de modificarea farurilor am postat un tutorial AICI.


Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mar Oct 05, 2010 2:52 pm

Rezultatul e de nota 10! Sunt superbe.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mar Ian 04, 2011 11:54 am

sunt interesante acele faruri...ar fi mai ok daca s-ar scoate acea banda....mie nu imi place deloc.

anyway vreau sa imi pun xenon si lupe...am gasit pe 4 tuning un tip care vinde si mi-a spus:
"Se pot monta si lupe la masina ta dar este desul de costisitor .
Kit lupe 550lei, iar montajul ajunge pe la 400lei(dureaza 1 zi intreaga)."

a incercat cineva?....merita?....vreau neaparat sa fac acest lucru....o alternativa ar fi farurile originale...dar sunt destul de scumpe si am inteles(nu mai stiu pe ce thread) ca la mine care am invite nu ar merge acel sistem adaptiv la viraje

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Mar Ian 04, 2011 2:51 pm

Pai nici la mine care am intense nu cred k merge. Dar, acel "sistem" nu face altceva decat sa-ti aprinda un bec (cel de langa lupa) care sa lumineze marginea drumului. Deci, cam inutil. Nu cred ca pivoteaza lupa.
La mine principala problema e ca trebuie desfacute farurile dupa metoda "cuptorul" Singura persoana pe care am auzit-o sa aiba doua incercari succesive reusite, a fost cix. In rest, toti au mai plesnit cate unul...
Ar fi interesant cat ar costa strcit farurile originale, fara drosser, becuri s.a

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mar Ian 04, 2011 3:12 pm

De ce nu incerci mai intai niste becuri cu halogen de calitate?

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mar Ian 04, 2011 4:45 pm

@shadow: nici pe mine nu ma intereseaza acel siste..ziceam ca fapt...intr-adevar se aprinde un alt bec..nu pivoteaza lupa.....eu vreau lupe in faruri..asta vreau...cand o sa ajung la mcar(ca tre sa ma sune sa schimb computerul de clima) o sa ii intreb de faruri....dar sincer ma tenteaza si acele lupe

@ alex: am tot auzit si aici si pe multe alte forumuri ca majoritatea...majoritatea mare a becurilor mai 'performante' cu halogen se duc...cedeaza foarte repede...am inteles ca la fiabilitate nu se compara cu halogenul de la mama-fabrica sa zic asa...si nici nu lumineaza cu mult mai mult....decat sa schimb becurile ca sosetele mai bine imi pun xenon...dar pentru asta vreau lupa neaparat

au incercat multi osram, philips...si au zis ca se duc repede...poate o fi vorba de ghinion...tu folosesti altceva la masina ta?

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori