Suparaciuni made in Japan

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Feb 21, 2008 9:59 am

Daca poti gaseste un mag care are si site pe net sau trimite la pachet :-D

Avatar utilizator
Leutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 10, 2007 5:49 am

Mesaj de Leutz » Joi Feb 21, 2008 11:31 am

Asta am facut azi. Si am si gasit. Sa-nteleg ca am deja berile puse la rece ?? :-D
Macar sa merite bataia de la nevasta, cand o afla cu ce ma ocup !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OK, deci iata link-ul catre un magazin dedicat, Mitsu-Ralliart. Evident ... e in japoneza.
In stanga e meniul cu verde, unde sunt grupate produsele pe modele/categorii. Modelele le puteti citi, ca-s cu caract latine. Categoriile ... mai nasol, ca-s in kanji. Le luati si voi la rand. Am trimis link-ul activ pe sticker-e, ca sa nu-l mai cautati. La fel, gasiti usor categoria ralliart, la care ralliart e scris normal.

Galant Fortis = Lancer (2008)
Lancer cu diverse coduri = Lancer Evolution diverse generatii

O sa vedeti acolo pozele produselor. Cam greu cu explicatiile, dar se pot totusi intelege chestiuni esentiale, dimensiuni, preturi, cod produs etc.
(Am presupus ca aveti deja instalate macar pt browser, daca nu pt S.O. caracterele ch/jp/kor. Daca nu le-aveti chiar ca nu se-ntelege nimic)

Asa ... ramane aceeasi rugaminte. Daca va place ceva si preturile vi se par ok, spuneti ... dar sa fie transportabil in mod decent.
Cu 2 mentiuni: preturile afisate sunt fara TVA (5%) si magazinul e in Osaka, deci ca sa le primesc ia ceva timp ... si un pic de bani in plus.
Si un alt lucru: nu au tot timpul pe stoc produsele, iar despre asta trebuie sa discut cu ei la tel. abia dupa ce dau comanda on-line. Asta-i sistemu' ... :?

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Joi Feb 21, 2008 11:26 pm

Am incercat sa gasesc aparatori de noroi pentru Lancer 2008 pe linkul trimis de tine, nu am gasit. Ai vazut cumva ce pret au?
PS: Site-ul merge tradus cu google in engleza.

Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Vin Feb 22, 2008 1:26 am

Mersi de pontul cu traducerea Google, nu aveam caracterele kanji instalate si toata pagina era un mare sir de semne de intrebare si poze.

P.S. Oricum, e amuzant nenea Google cateodata:

QUOTE Generic type of nozzle twin set. 4 gay nozzle of the right and left office so the window evenly UOSSHA fluid injection.


Si daca vreau nozzle "straight"?

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori