Autocolant....

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Avatar utilizator
GONZO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 16, 2012 10:00 pm

Mesaj de GONZO » Mar Iun 26, 2012 1:10 am

adictoma ti-a spus bine ce a spus, dar tu nu intelegi nimik....esti asa de suparat pe tine ca nu ai avut idea inaintea mea ca iti vine sa-mi dai si una Nu poti aprecia daca este legal sau ilegal dar este ilegal....asa reiese din ce scrii tu aici. " conform legii " Te rog sa-mi prezinti legea respectiva si ai scuzele mele. Arata-ne ca ai ulei in instalatie.

Avatar utilizator
victor89ioan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 30, 2010 1:06 pm

Mesaj de victor89ioan » Mar Iun 26, 2012 2:35 pm

oameni buni...wtf cum ar zice americanu...
de asta mor toate cluburile auto in ro ca toti se cearta...

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mar Iun 26, 2012 4:55 pm

Stimate Domnule GONZO, din fericire pentru dumneavoastra nu am ulei in instalatie. Ati castigat! Sunteti mai bun decat mine si recunosc asta.
Imi cer scuze pentru purtarea mea copilareasca si va rog pe dumneavoastra, in mod special, sa faceti abstractie de umilul meu caracter pacifist si totodata sa ma iertati ca nu ma pot ridica la nivelul la care va considerati. Sunt net inferior si o sa ma multumesc cu statutul acesta, ceea ce va confera ocazia sa aspirati catre un rang, macar cu o treapta mai sus decat aceea pe care ma situez eu, din toate punctele de vedere.

Cu sinceritate, umilul dumneavoastra coleg de forum, George.

Avatar utilizator
GONZO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 16, 2012 10:00 pm

Mesaj de GONZO » Mar Iun 26, 2012 5:52 pm

eu nu am facut decat sa cer legea ......dar ma multumesc si cu raspunsul asta......imi aduce aminte de un banc....."ce intreb si ce-mi raspunde".

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Mar Iun 26, 2012 5:59 pm

Eu am ulei in instalatie.....asa ca te rog sa citesti putin ceea ce urmeaza



Art. 46. – (1) Vehiculele special echipate ?n scopuri de publicitate, prin lipirea de afişe,
montarea de panouri sau inscripţionarea cu texte publicitare, sau altele asemenea, vor putea fi
autorizate să circule pe teritoriul localităţii cu condiţia obţinerii avizului pentru publicitate
temporară, pe o durată determinată şi pe un traseu stabilit de autoritatea administraţiei publice
locale conform prevederilor conţinute ?n avizul pentru publicitate temporară."

http://www.mdrt.ro/userfiles/consultari ... 0/lege.pdf


Acum ca ai si legea.....la ce ochelari ziceai ca faci reclama ?????

Avatar utilizator
GONZO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 16, 2012 10:00 pm

Mesaj de GONZO » Mar Iun 26, 2012 6:14 pm

QUOTE (victor89ioan @ Jun 26 2012, 02:35 PM) oameni buni...wtf cum ar zice americanu...
de asta mor toate cluburile auto in ro ca toti se cearta...


Nu ma cert si oricum daca o fac nu eu incep, iar cluburile auto de pe la noi mor si din alte motive. Unul ar fi si acesta discutat in acest topic in care se dau raspunsuri de dragul " rangului " sau prezinta o aroganta fata de cei cu activitate mai putin intensa ,de genul " cati ani ai mai intai !! " sau etc etc....

Am intalnit aici persoane care au pus intrebari pe forum, au zeci de cititori si nici un raspuns, nici macar din partea unui moderator. E normal sa cauti un alt forum unde poti obtine un raspuns dorit chiar daca acela nu este dedicat pentru marca ta de masina.

Eu am intrat aici pentru ca aveam nevoie de niste piese si detalii tehnice nu de dragul chat-ului. Cel care vindea piese a mintit o luna ca le-a trimis iar la detalii tehnice am vazut in alte topicuri ca nu au gasit rezolvare.

Sunt multe motive dar acum ma duc la plimbare cu copilul.....sa aveti o saptamana frumoasa !

Avatar utilizator
GONZO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 16, 2012 10:00 pm

Mesaj de GONZO » Mar Iun 26, 2012 6:22 pm

QUOTE (alexutzu @ Jun 26 2012, 05:59 PM) Eu am ulei in instalatie.....asa ca te rog sa citesti putin ceea ce urmeaza



Art. 46. ? (1) Vehiculele special echipate ?n scopuri de publicitate, prin lipirea de afişe,
montarea de panouri sau inscripţionarea cu texte publicitare, sau altele asemenea, vor putea fi
autorizate să circule pe teritoriul localităţii cu condiţia obţinerii avizului pentru publicitate
temporară, pe o durată determinată şi pe un traseu stabilit de autoritatea administraţiei publice
locale conform prevederilor conţinute ?n avizul pentru publicitate temporară."

http://www.mdrt.ro/userfiles/consultari ... 0/lege.pdf


Acum ca ai si legea.....la ce ochelari ziceai ca faci reclama ?????


ai sange...felicitari dar aici e vorba de altceva "Ca sa faci reclama unui produs iti trebuie autorizatie scrisa de la reprezentantul marcii pe care vrei sa o expui pe masina ta" zice " umilul "meu coleg. In lege zice sa obtii autorizatie de la administratia publica , este altceva, dar iti spun ca 99 % nu respecta si nu obtin autorizatiile necesare.

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Mar Iun 26, 2012 6:48 pm

Polemica voastra va priveste, ca se respecta sau nu legea iar nu ma priveste,numele firmei mele este pe masina mea si nu am autorizatie, deci si eu umblu ilegal, dar nici nu imi doresc sa intru in legalitate pt o lege care eu o consider cretinism. Intamplarea face ca acum cativa ani, un client a dorit sa imi incriptionez camioanele cu numele firmei lui, iar avocatii mi-au pus pe masa, kkt-ul asta de lege care m-a facut sa stau cuminte.
P.S: si m-a ambitionat putin si partea cu ULEIUL din instalatie(abia acum spui ca era vorba de sange ), asa ca acum va las sa va spuneti cuvinte dulci in continuare .

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Mar Iun 26, 2012 8:24 pm

Nu cred ca esti inafara legii este vorba de vehiculele special echipate pentru publicitate vehiculele care sunt proprietatea firmei sau sub contract cu alte firme nu intra in incidenta acestei legi.Intradevar el trebuie sa aiba aprobare scrisa din partea firmei pe care vrea sa o puna pe masina din nenumarate motive.Ce s-ar intampla cu 99% din autovehiculele branduite si circula prin toata tara?

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mar Iun 26, 2012 10:54 pm

ar insemna ca toti userii unui forum EX: ClubFord sa aiba aprobare scrisa de la Asociatia ClubFord fiindca au sticker lipit pe masina sau au suport numar cu sigla/numele asociatiei?

un mare bullshit care ne-a facut sa o dam iar in offtopic-uri.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori