CHIP-RacingCode(Colt,Caris,Space,Pajero,Outl,Grandis,Lancer)

Modificari pt performanta: resoftari, evacuare, turbo, etc.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
J.B.
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 10, 2008 4:55 pm

Mesaj de J.B. » Joi Mar 05, 2009 10:04 am

Jeff , pai esti chiar baiat...Sebastian tot inteapa pe ceilalti tuneri ca nu lucreaza la fel de " adevarat " ca el si tu ii iei apararea...

Avatar utilizator
Jeff
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 12, 2007 3:28 pm
Contact:

Mesaj de Jeff » Joi Mar 05, 2009 10:42 am

N-ai inteles. Ideea e ca nu foloseste nimanui, nici clientilor, nici mie, nici lui Sebastian daca se isca aceste discutii - unii se plang de preturi, altii contraataca, altii se apara etc. Nu ca sa iau partea lui Sebastian, dar daca intr-adevar lucreaza cum sustine atunci e corect sa ceara mai mult. Eu din pacate nu pot sa fac pe Colt sau Lancer aspirat masuratori si loguri in mers dupa modificare, ca sa vad cum s-au schimbat parametrii; treaba asta pot s-o fac insa la Evo, si pretul e clar mai mare.

Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Joi Mar 05, 2009 5:33 pm

QUOTE (J.B. @ Mar 5 2009, 10:04 AM) Jeff , pai esti chiar baiat...Sebastian tot inteapa pe ceilalti tuneri ca nu lucreaza la fel de " adevarat " ca el si tu ii iei apararea...

Am sa rog un mederator sa observe ca acum cea ce ai facut se cheama atac.
Exemple pe care cilalti tuneri ii atac?
Ce am spus rau si de cine ?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mar 05, 2009 5:41 pm

Sebastiane, nu stiu daca are rost sa reactionezi asa.

J.B. n-a facut decat sa sesizeze un fapt real. Un exemplu care-mi sare rapid in minte este acesta. Iar daca ma apuc sa caut, cu siguranta mai gasesc.

Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Joi Mar 05, 2009 5:43 pm

Eu am aproape 40 ani si partenerul meu lafel avem unele studii care ne recomanda , am facut masini de referinta suntem in bune relatii cu multi piloti licentiati... la FRAS ma ocup de comisia de accelerare, oare de ce e cazul sa purtam astfel de siscutii.
Cand nu vom face ceea ce spunem da putem fi trasi la raspundere altfel e penibil.
Vreti infornmati tehnice ...ok dar sa ma judecati pe mine sau pe altii...iar daca tot o faceti astept probe.
Public imi manifest intentia si dorinta de a modera in zona de tuning topicurile de informare si dialog.

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Joi Mar 05, 2009 5:53 pm

offtopic grav: ROTFL (pentru ca nu exista emoticon care sa exprime fata mea cand am citit postul de mai sus)

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mar 05, 2009 5:55 pm

Haideti sa nu degeneram, va rog.

Sebastian, nu neaga nimeni faptul ca sunteti buni in ceea ce faceti. Eu personal va respect si va apreciez pentru munca depusa in materie de resoftari.

Insa, "politica de vanzari" sa o numesc asa adoptata de voi.. lasa de dorit.

Nu vreau sa detaliez ca sa nu creez polemici, insa te rog incearca, pe acest forum, sa fii cinstit.

Multumesc!

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Joi Mar 05, 2009 6:04 pm

QUOTE (SEBASTIAN @ Mar 5 2009, 05:43 PM) Public imi manifest intentia si dorinta de a modera in zona de tuning topicurile de informare si dialog.
I am affraid... I am affraid... I am affraid...

Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Joi Mar 05, 2009 6:22 pm

QUOTE (Jeff @ Mar 5 2009, 10:42 AM) N-ai inteles. Ideea e ca nu foloseste nimanui, nici clientilor, nici mie, nici lui Sebastian daca se isca aceste discutii - unii se plang de preturi, altii contraataca, altii se apara etc. Nu ca sa iau partea lui Sebastian, dar daca intr-adevar lucreaza cum sustine atunci e corect sa ceara mai mult. Eu din pacate nu pot sa fac pe Colt sau Lancer aspirat masuratori si loguri in mers dupa modificare, ca sa vad cum s-au schimbat parametrii; treaba asta pot s-o fac insa la Evo, si pretul e clar mai mare.

RacingCode lucreaza cu setari online si logare extrem de rapida putand face citiri cu o rata de 0,18 grade la o turatie de 10000rpm.
Deci daca se urmareste un fenomen acesta este vizualizat cu o acuratete de 1/5 dintr-un grad.
Acest fapt este posibil doar cu sitemele de logare proprii si nu sunt scule de tuner.
Tocmai va spuneam ca inclinatia noastra este spre engineering.
Nu cunoastem ca altcineva sa mai aiba posibilitatea de logare online pentru EVO 10.

http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=106340

cateva aspecte cu parteneri nostri japonezi

ar mai fi cateva de pus...

Avatar utilizator
J.B.
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 10, 2008 4:55 pm

Mesaj de J.B. » Vin Mar 06, 2009 12:46 pm

QUOTE (SEBASTIAN @ Mar 5 2009, 05:33 PM) Am sa rog un mederator sa observe ca acum cea ce ai facut se cheama atac.
Exemple pe care cilalti tuneri ii atac?
Ce am spus rau si de cine ?


Atac ? Pai daca consideri asta un atac ..si vei ajunge moderator...forumul va ajunge sa se numeasca "comunism_mitsu.ro/forum"
Exemple de atac la alti tuneri : faza cu bujia rece e antologica!

Oricum este ultimul post pe aceasta tema , chiar nu am nimic cu tine/firma ta...

Scrie răspuns

Înapoi la “Performance Tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori