CHIP-RacingCode(Colt,Caris,Space,Pajero,Outl,Grandis,Lancer)

Modificari pt performanta: resoftari, evacuare, turbo, etc.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Dum Mar 22, 2009 4:52 pm

Foarte corect!
La o diagnisticare normala citire de coduri... nu se ved nimic.
Ei nu pot sa indice daca masinile facute de noi au sau nu interventii asupra softului.
Daca vor si numai daca li se permite de propietar pot inceca o altfel de verificare.
Pentru a verifica trebuie sa testeze , monitorizeze parametrii de functionare in sarcina maxima.
Sarcina maxima????? ... adica sa va dea blana la masina, iar asta pe bani clientului ... trebuie sa fi retard sa permiti asa ceva. Daca vrea sa o forjeze sa dea banii pe ea. Altfel...
Chiar si testata ei nu pot sa spuna decat ca au citit anumite valori care difera de cele pe care le stiau pt serie.
Poate fi si un defect sau o resoftare a lor, a fabricii... e imposibil de demonstrat daca propietarul nu recunoaste si e ferm pe pozitie.

Avatar utilizator
Devik aka Alex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 04, 2008 2:49 am

Mesaj de Devik aka Alex » Mie Apr 01, 2009 11:28 am

La dealerul Mitsu MCAR, promotiile dureaza cel putin o luna de zile

La RacingCODE a durat 11 zile , fiecare cu afacerea lui, partea proasta este ca nu am vazut din timp ca e promotie si acum imi este ciuda si ma oftic

Cu timpul o sa creasca/ sau nu, renumele de RACINGcode, ramane sa vedem, iar pana acum fiecare "tuner" a avut scaparile/greselile lui.

Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Mie Apr 01, 2009 1:59 pm

Da dar dealearul respectiv nu a impartit pretul la trei.
De acord ca toti avem scapari, greseli si poate cateodata prea putina disponibilitate de a comunica.
Acum noi facem tuning dar suntem axati pe engineering auto, domeniu in care activam si avem contracte , in viitor urmand sa comercializam si prpile produse nu doar inteligenta inglobata in soft.

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Mie Apr 01, 2009 9:59 pm

Engineering auto, auzi. Ce-i aia "engineering" dom'ne ca eu acu' m-am dat jos din tractor?

Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Vin Apr 03, 2009 12:01 pm

Drum bun!

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Vin Apr 03, 2009 12:34 pm

Nu aveam de gand sa plec nicaieri, multumesc oricum.

Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Vin Apr 03, 2009 8:58 pm

Domne, daca nu ai o identitate ascusa si nu ai alte interese si chiar te-ai dat jos din tractor dupa o zi de munca, intrand aici sa ne impartasesti acest lucru, noi ramanem in continuare aici in domeniul engineering, la standardele dupa la care ne desfasuram activitatea.
Va multumesc.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Apr 03, 2009 9:02 pm

Sebastian, suntem aici o comunitate mica care nu prea aruncam cu noroi intre noi sau cand o facem, este fara ranchiuna. Te rog fi mai diplomat! (subliniez, te rog). Nu castigam nimic din fudulia romaneasca prin care fiecare se crede cel mai destept. Chiar si de la tastatura se pot depasi limitele bunului simt sau a celor 7 ani de acasa, deci hai sa ne cenzuram si in mediile virtuale ca sunt destui **** pe strada.
Sincer pe mine ma deranjeaza poluarile astea scriptale....

Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Vin Apr 03, 2009 9:10 pm

Sunt absolut de acord cu tot postul tau, mai putin cu apelativul Sebastian, nu eu am facut noise spunand ca m-am dat jos din tractor. Sunt perfect de acord, sa schimbam numai posturi cu relevanta pentru comunitatea voastra, pe care o respectam, informatii de real interes care fac parte din domeniul nostru de activitate zilnica.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Apr 03, 2009 9:12 pm

Dar la experienta ta pe forum(uri) ar fi bine sa nu intretii flacari inutile. Este o dovada de maturitate, pana la urma... Din cate am vazut, cam la orice ripostezi si sincer asta nu te onoreaza.

Scrie răspuns

Înapoi la “Performance Tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori