Marire putere Mitsubishi Lancer 2008 2.0 DI-D

Modificari pt performanta: resoftari, evacuare, turbo, etc.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Dum Sep 06, 2015 3:44 pm

Ce parere aveti de asa ceva? A instalat cineva pana acum? Merita? Baietii de la Mighty Car Mods facusera mai demult un video in care au desfiintat un astfel de power-box, cu diferenta ca ala era cumparat de pe ebay cu cateva zeci de dolari.

http://www.race-chip.ro/chip-tuning/mit ... -id-1-1125

Daca e reala, cresterea mi se pare destul de rezonabila, cu avantajul imediat ca poti sa-l montezi/demontezi cand doresti. Nu spune insa nimic de consum...

Avatar utilizator
SEBASTIAN_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 01, 2014 8:13 pm

Mesaj de SEBASTIAN_RC » Dum Sep 20, 2015 2:27 pm

e un fake si da maxim 10hp.

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Lun Sep 21, 2015 5:34 pm

Recomand, din propria experienta, resoftarea...acum fiecare cum doreste (chit ca este varianta pentru consum scazut, fie ca este varianta pentru un + de putere...deloc de neglijat). La cat ma pricep eu cred ca este de preferat intrucat se face custom pentru fiecare motor in parte (se ia softul, se citesc valori, se modifica, se rescrie softul)...la powerbox avem softul din cutiuta minune care vine peste softul din ecu...

Eu i-am facut resoftare pe la 13000 km si acum are 130000...si nu zice ca o doare nimic...

Sunt destule firme care se ocupa cu asa ceva si o fac, si la noi in Romanica, la modul profi...

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Lun Sep 21, 2015 9:34 pm

Adevarat graitai, frate! Resoftata "acasa"a ajuns la 160k si tot mai vrea .

Avatar utilizator
Diliu8
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 13, 2018 1:51 pm

Mesaj de Diliu8 » Mar Ian 30, 2018 10:44 pm

QUOTE (radu-lancer @ Feb 18 2011, 01:52 PM) Salutare,

Am si eu o intrebare pentru voi. Am un Lancer 2009, ultimul model sedan, 2.0 did 140 cp si vreau si eu o marire de putere. Acum cateva zile pe 12 februarie , am fost la Autotest2000 in Vitan , pt cei care sunt din Bucuresti stiu, sa vad cat scoate cu adevarat. Cei de acolo mi au spus ca 154cp, si ca nu mai este nevoie sa i fac un tuning.

Problema ar fi urmatoarea:

Masina are 5 ani garantie.
Consuma destul de mult in Bucuresti , zi de zi , iarna 13- 14 % iar afara iarna 9- 10& .

Ce ma sfatuiti sa fac? Cei care au tuning la diesel, cum se comporta masina? Vre o diferenta la motor? se simte si trage altfel?

Mersi

Radu


Ai perfecta Dreptate, am fost la dyno cu masina mea lancer 2008 2.0 Di-D si mi-a scos 159 cp STOCK, iar dupa soft, masurata tot pe dyno mi-a scos 190.1CP. Then GO AND SOFT IT <3

Scrie răspuns

Înapoi la “Performance Tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori