Chei Tip Briceag

Modificari aftermarket ale instalatiei electrice
Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Vin Mai 01, 2009 9:38 pm

Stiti pe cineva care sa faca chei briceag din una normala?n-am alarma pe cheie, dar mi-as pune daca ar putea fi invatata

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Mai 01, 2009 10:38 pm

Uite aici un nene cu referinte bune, numai ca este in Bucuresti.

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Sâm Mai 02, 2009 9:31 am

buuun..dupa cautari indelungi pe gugal nimeni nu prea ofera informatii exacte unde as putea face asa ceva la un pret decent...pe forum la kia am gasit ceva informatii mai folositoare si apoi am dat peste frustratii de la bmw care ii condamna pe confratii lor care vor sa-si faca asa ceva doar pentru faptul ca au fost inventate de vw.dar cel mai tare a fost unul care a zis ca el nu tine cheia in buzunar pentru simplul fapt ca are bmw..lame
continuand on-topic: o sa merg la un magazin de chei mai marisor sa vad ce zic ei.

LE: cheia asta de carisma oare are cip ceva in interior?sau e doar plasticul ala plin?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Mai 02, 2009 9:34 am

QUOTE (ligla @ May 2 2009, 09:31 AM) LE: cheia asta de carisma oare are cip ceva in interior?sau e doar plasticul ala plin?

Are cip...

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Sâm Mai 02, 2009 9:42 am

uite ca am gasit aici si ce voiai tu..cam scumpi baietii de la zvongrup dar cica au marfa de calitate..si nici nu e departe de tine prea tare
daca are cip e mult mai complicat atunci..tre sa stii cum sa o tai sa nu-l strici ..si pana in iulie o sa am numai o cheie

Avatar utilizator
mayer_maryus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:19 pm

Mesaj de mayer_maryus » Joi Ian 14, 2010 9:00 am

ligla tu nu ai tel originala cu inchidere ? cate chei ai la masina ? 2 sau 3?

complicat nu este de taiat cheia dar e ceva de munca... daca imi trimite un nene chipul de la celalat imobilizator ti le "imprumut" sa-ti faci damblaua sa vezi daca merge... si asa nu mai strici nici o cheie (mie mi-a spart masina si mi-am cumparat tot butucul sh + usi

Avatar utilizator
mertin
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Dum Iun 12, 2011 8:15 pm

Mesaj de mertin » Mie Iun 15, 2011 7:34 pm

Eu am reusit sa fac o cheie cu chip ptr o astra pe care am avut-o acu ceva vreme, evitand astfel sa dau cel putin 200 lei pe alta cheie cu chip. Mi-a trebuit un program pe laptop OPCOM si un laptop cu conexiune seriala. Oricum un chip scris nu mai poate fi rescris, trebuie un chip "gol" plus uneltele necesare.

chip-ul m-a costat 40 lei ptr opel, nu stiu daca pe mitsu sunt aceleasi chip-uri

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Joi Iun 16, 2011 10:51 am

poti face si pentru Mitsu, contra cost, evident?

Scrie răspuns

Înapoi la “Electrica auto”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori