Totul despre becuri

Modificari aftermarket ale instalatiei electrice
Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Iun 05, 2007 11:51 pm

Scrieti aici despre experiente cu becuri si alte minuni luminoase..
Poate mai sunt unii [printre noi care au nevoie de un review inainte de a-si cumpara pozitii cu led sau becuri ultra-hyper-giga-terra vision, care-ti ofera cu 5867295187% mai multa lumina decit un bec normal.

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mie Aug 15, 2007 3:47 pm

Eu mi-am schimbat becurile originale H4 Philips (de la faruri) cu Osram Light@Day.
Nu mi se pare grozava imbunatatire (poate putin mai multa lumina), mi le-a adus cineva, eu as fi vrut CoolBlue tot de la Osram, am sa vad poate le schimb iar

Cat despre schimbat, e foarte usor, se trage de mufa ce vine pe mijlocul farului la spate (aici am stat mai mult, ma gandeam ca are mufa vreo prindere care nu o vad eu :roll: dar doar se trage putin mai tare de ea si iese usor), apoi se scoate palnia de cauciuc ce protejeaza incinta acolo. Becul propriu-zis este prins cu o clema de sarma, se desface clema si gata...

Vedeti ca daca vreti sa va procurati alte becuri, cele originale sunt H4, poate stiti dar ca sa fiu eu impacat, am mai scris o data :wink:

Mai am in plan sa schimb si pozitia, numai ca aici am sa caut ceva in ton cu culoarea masinii mele (red wine) si eventual daca gasesc la pret rezonabil, sa ii pun si niste proiectoare in bara....

In plus, ca bonus la sfarsit, va dau un link destul de util, cum sa-ti faci farurile negre la interior:
http://forums.evolutionm.net/showthread.php?t=164714

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Aug 15, 2007 7:29 pm

QUOTE (gabitzu)In plus, ca bonus la sfarsit, va dau un link destul de util, cum sa-ti faci farurile negre la interior:
http://forums.evolutionm.net/showthread.php?t=164714
Sau mai bine le iei p-ale mele.

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Joi Noi 22, 2007 1:31 pm

Stie cineva ce tipuri de becuri sunt cele de pe Lancer X? Vreau sa comand un kit bi-xenon after-market si imi trebuie aceasta informatie. Mersi!

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Joi Noi 22, 2007 1:43 pm

Din pacate nu prea cred ca o sa aflii ce te intereseaza despre becuri si pneuri pt Lancer X de la forumistii de pe aici. Din simplul motiv ca inca nu a intrat nimeni in contact mai amanuntit cu masina.

In mod normal, toate aceste informatii ar trebui sa fie disponibile la dealer. Dar dupa cum se stie, ei sunt pe dinafara. Asa ca tot google-ul cred ca iti va raspunde la intrebari. Sau daca ai rabdare pana cand soseste masina, vei gasi toate aceste informatii in manualul de utilizare. Insa nu te baza pe asta, pentru ca poti sa astepti dupa el 2 luni dupa ce iei masina, cum mi s-a intamplat mie.

Bafta si asteptare usoara in continuare!

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Joi Noi 22, 2007 1:48 pm

Mersi! Am apelat la metoda asta in speranta ca este cineva in contact sau chiar de la vreun dealer Mitsubishi care sa-mi poata oferi aceste informatii.
Eu mai am si un Vw, si sunt implicit inscris si pe vwforum. Cei de acolo au pe forum reprezentanti ai importatorilor si delerilor care raspund la astfel de intrebari. De acolo acest obicei.
Ar fi interesant totusi sa cooptam pe forum pe cineva de la MCar sau oricare dealer sau importator Mitsubishi pentru a ne ajuta nu numai in astfel de probleme. Sa pastram o legatura permanenta cu ei, la asta ma refer. Sa fie cineva care sa ne ajute cu informatii sau care sa ne raspunda la intrebari si la care sa putem sa ne expunem problemele sau orice nelamurire sau reclamatie cu un raspuns cat mai prompt.

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Joi Noi 22, 2007 1:52 pm

Pai avem si aici pe forum pe cineva la M Car de la service. DeBogdan este nick-ul.

Nu stiu insa cat de des intra, ca in ultimul timp nu prea l-am mai vazut. Insa poti sa-i trimiti un mp sau un mail daca are adresa pe aici si sigur te va ajuta cu ceva informatii. E un baiat de nota 10, tot timpul a oferit informatii f utile.

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Joi Noi 22, 2007 1:53 pm

Multumesc! Am trecut la fapte!

Avatar utilizator
bogdanb
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 12, 2008 1:37 pm

Mesaj de bogdanb » Mie Feb 13, 2008 9:40 am

buna ziua
Masina mea a suferit o mica avarie si farurile au trebuit schimbate, unul este intreg dar s-a rupt o ureche de prindere iar celalalt este spart, se pot refolosi balasturile care nu sunt afectate? becurile?
Multumesc

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mie Feb 13, 2008 12:13 pm

Puteti sa luati legatura cu vali de la litex ... dati un search pe forum aici ca il gasiti . Am fost de cateva ori la service pana acum si fara probleme s-au rezolvat treburile .

Scrie răspuns

Înapoi la “Electrica auto”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori