Mitsubishi Carisma Probleme

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
ThrustMaster
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 06, 2012 11:23 pm
Contact:

Mesaj de ThrustMaster » Joi Aug 28, 2014 7:35 am

Buna
Am o carisma din 2003 din anul 2012 si am fost si sunt foarte multumit de ea,doar ca cu timpul au inceput sa apara problemele si as vrea sa vad daca cineva s-a mai lovit de asa ceva cu carisma lui.
1. Masina foloseste un singur bec si pentru faza lunga si pentru faza scurta?(am cumparat recent un set h4 osram nightbreaker unlimited +110% si toti spuneau ca sunt cele mai bune la ora actuala si ca au lumina alba dar mie tot galbena mi se pare ca e, poate careva v-ati pus ceva becuri de far bune sa se vada bine pe drum si stiti sa imi spuneti si mie)
2.Nu mai merge inchiderea centralizata de la telecomanda(am schimbat bateria la telecomanda si becul rosu se aprinde cand apas pe butoane) asa ca trebuie sa bag cheia de fiecare data si e enervant.
3.Nu mai merg geamurile electrice pe spate(am patit asa vreo 2 3 saptamani iarna trecuta pe urma dintr-o data si-au revenit si au mers cateva luni,pana acum o luna cand s-au dus iar si acum nu si-au mai revenit.
4.Pe computerul de bord imi apare eroare in locul temperaturii.
5.Daca cineva are sau stie unde as putea gasi o carisma la dezmembrari (mi-ar trebui grilaj palstic dreapta fata de la proiector , etriere spate , soclu plastic de la becurile din interior de pe plafon)

Avatar utilizator
danyyx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 3:08 pm

Mesaj de danyyx » Joi Aug 28, 2014 12:33 pm


Salut!

1) Da! este un singur bec pe faza lunga si scurta!

2) Cred ca s-a pierdut sincronizarea telecomenzii. Incearca sa desfaci telecomanda ca si cum ai vrea sa schimbi bateriile cand pui capacul inapoi tine apasat de butonul rosu al telecomenzii (operatiunea se face in apropierea masinii). Inchiderea centralizata ar trebui sa reactioneze! Eu asa am procedat la schimbarea bateriilor si a mers!

3) Scoate borna de la baterie pentru cateva secunde. Dupa asta trebuie sa faci cateva curse ale geamurilor (inchis - deschis maxim) pentru "invatare". Atentie insa! Dupa ce a ajuns la capat de cursa, fie maxim sau minim mai tine butonul apasat cam 2 secunde.

4) Posibil senzor de temp dus sau poate o problema de conexiune

5) Cauta pe net! au aparut multe carisme la dezmembrat!

O zi faina!

Avatar utilizator
emitsubishi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 06, 2014 1:36 pm

Mesaj de emitsubishi » Sâm Aug 30, 2014 12:14 pm

Problema cu telecomanda o am si eu inca. Nu i-am dat de cap si am incercat cateva metode. Nu mai am idei. Daca ma ajuta cineva cu o idee i-as fi recunoscator. Precizez ca a mea nu are bec rosu, e verde, telecomanda e rotunda si are 2 butoane: pe unu deschideam inchideam si pe celalalt armam dezarmam. Alarma este gemin.

Avatar utilizator
Catalink
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 29, 2012 9:23 pm

Mesaj de Catalink » Mar Sep 23, 2014 8:40 pm

Salut, am o Mitsubishi Carisma din 2001, motor 1.6, benzina si am o problema cu schimbatul vitezelor. Intra greu in viteza I si in marsarier. In rest, intra usor in toate vitezele. Care ar fi problema si la ce service imi recomandati sa merg in Bucuresti? Daca aveti idee si cam cat ar costa piesele plus manopera, m-ar ajuta mult sa stiu.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori