Problema Inchidere Centralizata Carisma

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
shmen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Aug 02, 2008 9:42 am

Mesaj de shmen » Mie Aug 21, 2013 12:11 pm

Am si eu problema cu telecomanda, a iesit din banda. Cine ma poate ajuta cu procedura pentru aceasta problema? Multumesc anticipat

Avatar utilizator
wartech24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Noi 21, 2010 12:13 am

Mesaj de wartech24 » Joi Aug 22, 2013 8:27 pm

deschizi capacul din spate la telecomanda si scoti bateria ..
pui inapoi bateria in capacul din spate si ti apasat butonul rosu in timp ce inchizi capacul.
teoretic se inchide/blocheaza usa .. daca nu mai apasa o data pe inchidere.. ar trebui sa mearga apoi.

Avatar utilizator
shmen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Aug 02, 2008 9:42 am

Mesaj de shmen » Lun Aug 26, 2013 10:26 am

Gata am rezolvat. Multumesc de ajutor

Avatar utilizator
wartech24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Noi 21, 2010 12:13 am

Mesaj de wartech24 » Lun Aug 26, 2013 11:08 pm

cu placere

Avatar utilizator
szekeresferencz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 15, 2013 8:24 pm

Mesaj de szekeresferencz » Vin Noi 15, 2013 9:34 pm

Salut si eu am problema cu telecomanda, nu merge, nici macar nu se aprinde ledul, am pus baterie noua si degeaba, dar inchiderea centralizata de la cheie functioneaza. Aveti vreo idee ce ar putea fi?

Avatar utilizator
Cosmin30
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 14, 2013 2:28 pm

Mesaj de Cosmin30 » Mie Dec 25, 2013 10:56 pm

Salut
Aceeasi problema o am si eu nu se aprinde led-ul la telecomanda, desi bateria este noua, am si masurat-o are 3V.
Am gasit acest tutorial pentru montarea unor butoane SMD pe telecomanda originala: http://upload.dreamcarisma.de/Anleitung%20FFB.pdf poate este de folos cuiva caruia i-se aprinde led-ul la telecomanda dar ii functioneaza greu butoanele.

In alta ordine de idei are cineva idee ce se poate sa se fi intamplat cu telecomanda de nu i-se mai aprinde led-ul rosu?



Avatar utilizator
felixsendy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 26, 2016 11:05 pm

Mesaj de felixsendy » Lun Mar 28, 2016 7:54 pm

Am si eu niste intrebari la care sper sa ma lamureasca cineva.
1 Cate baterii trebuie sa fie in telecomanda si ce tip de baterie? (am o telecomanda si are 2 baterii cr2016)
2 masina am cumparat-o fara telecomanda si nu pot programa telecomanda de care mi-am facut rost. Se pot programa numai 2 telecomenzi? De unde stiu cate telecomenzi sant programate deja?
Daca are cineva un sfat, cum as putea rezolva telecomanda asta sa functioneze!?! becul la telecomanda se aprinde.


Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori