Spatiu Interior Spate In Carisma (ptr. Iasi)

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
LaurB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 14, 2008 10:44 am

Mesaj de LaurB » Mie Iun 23, 2010 10:06 am

Salut,

apelez la posesorii de Carisma din Iasi pentru a ma lamuri in legatura de cat spatiu are in spate Mitsu Carisma.
Totul pleaca de la faptul ca fratele meu ar vrea sa cumpere o masina (o optiune fiind Carisma) si una din constrangeri
e cat loc are la picioare pasagerul din spate.
Ma poate ajuta cineva sa imi arate si sa pot "testa" live (de fapt sa ma urc un pic in spate) sa vad cam care e spatiul pentru genunchi.

Multumesc mult pentru ajutor.
Laurentiu

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Iun 23, 2010 10:44 am

Vorbeste cu Ligla. Oricum ca o comparatie, mie mi s-a parut spatiul in spate mai mare decat Octavia, insa masina e putin mai ingusta decat Octavia dar mai "lunga" pe interior...

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mie Iun 23, 2010 10:47 am

da-mi un semn si rezolva

Avatar utilizator
calvaree
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 06, 2010 5:32 pm

Mesaj de calvaree » Mie Iun 23, 2010 11:10 am

eu am 1.94 inaltime...problema spatiului din spate la autoturisme e o problema,cu care m-am confruntat des...ca idee,nu trebuie sa imi mai priponesc genunchii in scaunele din fata,pot sta lejer...si inca o comparatie,stau mai bine decat in passat sau ford combi,in ford stau ca in solenza,spatiul e foarte mic....crede-ma carisma are spatiu in spate foarte bine structurat,si bancheta e foarte comoda,fiind din burete integral,si avand forma perfecta pentru coloana vertebrala,astfel ca nu oboseste pasagerul la drum lung...tocmai mi-am facut 4 scaune sport pentru carisma mea,pentru ca vreau sa o modific,si am pastrat buretii de pe masina pentru scaune,tocmai din acest motiv,ca sunt bine facuti...

Avatar utilizator
LaurB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 14, 2008 10:44 am

Mesaj de LaurB » Mie Iun 23, 2010 12:38 pm

Va multumesc tuturor pentru reply-uri.
Eu nu prea obisnuiesc sa stau in spate....asa ca nu am prea multe elemente de comparatie.
Printre alte teste, eu m-am urcat intr-un seat Leon 2001 al unui coleg de al meu de servici si mi se pare mic spatiul in spate in comparatie cu Coltul Z30 in 5 usi pe care il am eu.
In Octavia 1 sau 2 mie mi s-a parut ca exista spatiu. E bine daca la Carisma e mai mare.

@Ligia - multumesc mult. Am sa iti scriu pe privat cat de curand, sa vad cum ai timp de un mic test.

Numai bine.
Laurentiu

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mie Iun 23, 2010 1:47 pm

In principiu seara dupa 5-6 sunt liber sa ne vedem pe traseul V. Lupului - Tatarasi, mai poate fi vizionata la Casa Auto in timpul zilei sau stabilim daca e sa fie mai spre seara. Eu nu stiu sa-ti spun de spatiu in spate ca nu merg, dar cei care au mers nu s-au plans. Iar cele care au "stat" in spate nu s-au plans nici ele )

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori