Inchidere Centralizata

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
pitypablo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Aug 04, 2012 2:46 am

Mesaj de pitypablo » Dum Aug 05, 2012 7:19 pm

daca mai este un topic asemanator a-mi cer scuze ca l-am deschis pe acesta

as dori daca ma puteti ajuata sa aflu unde este modulu de la inchidere centralizata pe cheie as vrea sa ami pun modul cu inchidere pe telecomanda.
este o carisma din 97

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Aug 05, 2012 9:45 pm

in usa de la sofer sub butoanele de la geam sau de blocare usi.

Avatar utilizator
pitypablo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Aug 04, 2012 2:46 am

Mesaj de pitypablo » Mie Aug 08, 2012 6:01 pm

in usa nu am gasit decat motorasu de la geam si cel de la tija alceva nu este nimica m-am uitat si sub bord si dupa torpedou si nici acolo nu este unde altundeva ar mai putea fi daca aveti idee.astept pareri.

Avatar utilizator
korn84
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 26, 2011 9:09 pm

Mesaj de korn84 » Joi Aug 09, 2012 12:55 pm

Din cate stiu eu nu este nevoie sa gasesti nici un modul.firele trebuie conectate sub bord undeva in partea soferului.pe undeva pe la panoul de sigurante.daca nu ai aparatul cu instructiuni clare atunci nu te apuca.eu am scos un singur cablu cu doua fire de la modulul cu telecomanda si am ramas pe afara.usa s-a incuiat insa nu s-a mai descuiat.noroc ca aveam geamul putin crapat si am reusit sa deschid o portiera.daca ai aparatul dar nu ai instructiunile atunci mergi la cineva care a mai pus si poate te ajuta.

Avatar utilizator
alexxmitu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Aug 07, 2012 11:10 pm

Mesaj de alexxmitu » Joi Aug 09, 2012 1:11 pm

sa stiti de acum cand ramaneti cu masina incuiata cu cheile in ea cea mai simpla varianta sa o descuiati.. ma refer la carisme.. este sa va duceti la portbagaj si sa dati acel stop care lumineaza numarul jos, cel din dreapta are un singur surub stea. e il dati pe acela jos si aveti in fata motorasul cu tija, dati tija in partea stanga si ati deschis portbagajul:P. eu de 2 ori am lasat cheile pe scaun si sa inchis masina dupa 3 min,o da eram plecat si nu aveam rezerva si asa am facut.stiam de chestia asta de cand iam schimbat becul la stop ca era ars.., asa ca nu e greu, sa nu incercati alte manevre cu care puteti so zgariati sau sa fortati usa.. pe la portbagaj=))..

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori