Galant '97 - '98

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Galant
Închis
Avatar utilizator
moraruro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 02, 2013 5:50 pm
Contact:

Mesaj de moraruro » Joi Iun 06, 2013 4:35 pm

Salut!

Vreau sa cumpar un Mitsubishi Galant din '97 - '98. Cum nu am cine stie ce expertienta cu masinile si nici nu dispun de prea multi bani, ma intrebam daca are cineva amabilitatea de a imi da si mie niste sfaturi. Am gasit pana acum doua anunturi, iar masinile arata (cel putin in poze) acceptabil...

Stiu ca timpul este o problema, dar pot da o bere (fara alcool ) sau in fine... sunt convins ca ma pot revansa pentru timpul acordat, in cazul in care m-as putea intalni cu cineva (din/in Bucuresti) pentru o scurta discutie.


Multumiri anticipate!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Iun 11, 2013 6:36 am

Sunt destul de rare, din pacate. Cred ca te poti multumi si cu recomandari de la membri din alte orase, primite prin intermediul forumului, in cazul in care acestea nu vor intarzia sa apara.

Eventual mai poti rascoli aria Galant pentru probleme. Daca ti se pare liniste, sa stii ca e de bine, lumea in general posteaza cand se strica cate ceva.

Avatar utilizator
moraruro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 02, 2013 5:50 pm
Contact:

Mesaj de moraruro » Mar Iun 11, 2013 4:39 pm

QUOTE (andrei @ Jun 11 2013, 06:36 AM) Sunt destul de rare, din pacate. Cred ca te poti multumi si cu recomandari de la membri din alte orase, primite prin intermediul forumului, in cazul in care acestea nu vor intarzia sa apara.

Eventual mai poti rascoli aria Galant pentru probleme. Daca ti se pare liniste, sa stii ca e de bine, lumea in general posteaza cand se strica cate ceva.

In primul rand, multumesc pentru raspuns!

Am tot rascolit aria Galant si nu numai pentru probleme, ci pentru orice informatie . Este cam liniste, dar nu stiu sigur daca este din cauza ca se strica (foarte) rar sau pentru ca sunt masinile rare...

Cred ca exprimarea mea nu a fost prea clara, din pacate. Orice informatie/ parere/ sfat si pe forum este mai mult decat binevenit. Fireste ca prefer sa si vorbesc cu cineva direct, dar nu "fac mofturi" .

Pana acum am gasit 2 Galant din 97/98, inmatriculate in RO, 2.0 gls td (~2.500 euro ce pare a fi pretul "standard"), in Braila si respectiv in Tulcea. Nu cred ca am voie sa pun link aici catre anunturi si oricum nici nu stiu cat de mult ar ajuta.

Am vorbit cu cel din Braila si mi-a zis ca masina n-are probleme, a schimbat distributia pe la 20k, un amortizor batea si le-a schimbat pe toate, dar ar trebui vopsita/ schimbata bara pentru doua mici pete de rugina (?!?!).

Chiar si in cazul in care eventual as alege una din cele doua (disponibile momentan pe piata si care par in regula), fireste ca ma lovesc de o alta problema, si anume un service decent si unde anume gasesc piese de schimb aici in Bucuresti. Si de aceea as fi vrut sa vorbesc cu un posesor de Galant din Bucuresti... Dar pentru asta o sa mai caut pe acest forum si daca voi gasi ceva util mie cred ca o sa ma si duc in service-ul respectiv pentru a sta de vorba cu mecanici care au avut de-a face cu acest model.

Sper ca nu am scris prea mult si sper sa primesc ceva idei.

Si va multumesc mult!

Avatar utilizator
cristih60
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 06, 2016 10:02 am

Mesaj de cristih60 » Sâm Feb 06, 2016 10:43 am

ti-ai luat galant pana la urma?
care e boala lor sa zic asa?piese ...intretinere..preturi...ce ai schimbat la ea?

Închis

Înapoi la “Mitsubishi Galant”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori