Noul Mitzu L 200 Instyle A91

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
felyn
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Aug 31, 2010 12:39 am

Mesaj de felyn » Mar Aug 31, 2010 12:49 am

SALUT
AM CUMPARAT ACUM O LUNA UN MITZU L 200 FULL VARIANTA INSTYLE A91 DAR NU ARE COMPUTER DE BORD SI IN OFERTA SCRIA CA ARE ! STIE CAREVA DACA MERGE O RESOFTARE A NAVIGATIEI PT CA SA APARA SI FUNCTIILE COMPUTERULUI DE BORD!

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Aug 31, 2010 8:49 am

Eu unul nu cred ca nu are computer de bord. Din cate imi dau seama, navigatia ta vine in locul in care era ecranul computerului de bord. In meniul navigatiei in meniul Info > Trip ar trebui sa gasesti informatii culese de la computerul de bord (consum de combustibil, distanta ramasa pana la golirea rezervorului, etc). Numarul de km parcursi cred ca ii ai pe ecranul de pe ceasul din mijloc. Navigatia, daca e MMCS nu se poate resofta ca sa ai alte functii.

PS: Nu mai scrie cu majuscule. Arunca si o privire la REGULAMENT.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mar Aug 31, 2010 9:53 am

in primul rand, daca ai indoieli asupra faptului ca ti s-a vandut alta masina decat ai platit, ar fi mai bine sa te adresezi dealerului de la care ai cumpara-o. el ti-a luat banii, el trebuie sa iti arate ca ce a scris aia ti-a vandut.
doi la mana, daca ai mmcs, ai si computer de bord.
trei la mana, citeste manualul.
patru, daca e in garantie, poate e cam devreme sa intrebi de resoftari pe forumuri (asta daca ai cumparat masina noua)
cinci, ce zice si cix cu literele mari

Avatar utilizator
felyn
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Aug 31, 2010 12:39 am

Mesaj de felyn » Mar Aug 31, 2010 9:52 pm

salut
am mmcs dar nu are functia trip puteti sa va duceti la orce reprezentanta si o sa vedeti ca varianta instyle nu are computer de bord!
am dus masina inapoi si acum sunt in tatonari cu ei ori fac ceva cu computerul ori imi dau banii inapoi. cica e greseala de fabricatie si sunt primul care o ia in freza din romanica.
totusi la sa dai 38000 euro cu tot cu accesorii si sa nu aiba computer e cam dureros!!!
probabil ca foarte curand o sa vedeti si in presa si la tv

sa va fac cunostinta cu dealerul meu:
Buna seara Dl EU,



In urma discutiei avute cu Dl Director , revin catre dumneavoastra cu urmatorul mesaj:

Pentru faptul ca ceasul digital este pozitionat in cadrul display-ului sistemului de navigatie si nu in plafoniera si pentru toata situatia creata veti primi o compensare in valoare de 400 euro + TVA in revizii gratuite sau accesorii, in fuctie de preferintele dumneavoastra.

Daca in termen de 60 de zile nu se rezolva functia ? TRIP ? din cadrul sistemul de navigatie, veti fi despagubit cu suma de 500 euro+TVA.

Masina poate fi ridicata de dumneavostra in orice moment doriti.

In acest sens astept raspunsul dumneavoastra.



Cu stima,

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Aug 31, 2010 11:14 pm

Stai ca nu inteleg. Tu ai reclamat faptul ca ceasul (adica ora) este afisata pe displayul sistemului de navigatie? Si primesti si despagubire

Ceasul ca ceasul, dar mi se pare penibil sa nu ai date despre consum si sa iti dea inapoi doar 500 de euro. La modelele Outlander, ASX si Lancer MMCS-ul e conectat la computerul de bord si isi ia aceste informatii. Cred ca daca nu e conectat nici nu iti apare TRIP in meniu. Pun pariu ca nu iti apare nici in meniul SET optiunea Equipment unde poti face anumite setari la masina (de genul "de cate ori sa clipeasca semnalizarile cand incui din cheie").
Sa ne tii la curent cu ce se mai intampla.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Aug 31, 2010 11:17 pm

Pot sa te intreb din ce oras esti ?

Avatar utilizator
felyn
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Aug 31, 2010 12:39 am

Mesaj de felyn » Vin Sep 03, 2010 11:29 pm

pt cix
faza e ca asa am fost ofertat deci am platit pt ele si nu se regasesc pe masina!!
in nici o tara din europa nu se comercializeaza modelul instyle 91 si varianta imediat inferioara, am cauta si pe www.mobile.de
si nu se gaseste.
Le vand doar la fraierii din romanica si eu m am nimerit printre ei.
sa auzim numai de bine

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori