L200 Masina De Familie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
grammy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 11, 2010 11:22 pm

Mesaj de grammy » Vin Sep 17, 2010 8:52 pm

As vrea sa stiu de la cei ce poseda aceasta minunata masina care este confortul ei pe scaunele din spate...am o fetita de 11 luni care v-a trebui sa stea acolo cu mama ei.
Ca sa fiu mai clar sotia are o masina buna, turism insa de cand a aparut o mica printesa in familia noastra nu ne mai ajunge spatiul destinat bagajelor si as vrea sa stiu daca masina zdruncina pe locurile din spate? Este cineva care foloseste aceasta masina si in scop familial?

Avatar utilizator
flyer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 25, 2008 10:28 pm

Mesaj de flyer » Vin Sep 17, 2010 10:09 pm

Folosesc de 2,5 ani un L200 in toate scopurile (drumuri in/afara din oras, off-road, vanatoare, expeditii etc etc) mai putin cele externe tarii si vreau sa iti spun ca NU, nu o recomand ca masina de familie.
Eu unu m-am obisnuit cu ea pentru ca stau in fata si altfel se simt socurile dar in spate nu are nici un pic de confort masina.
Mai bine te orientezi catre un Pajero.
Masina se comporta exceptional pe un asfalt perfect drept dar cand dai de denivelari mici si multe deja te dor rinchii din cauza suspensiei pe arcuri lamelare plus ca sare in toate partile.
Pentru ce a fost ea creata este o masina foarte buna... L200 este un pick-up (dar nu de agatat femei). Masina incarcata in bena cu 300 de kg devine o placere dar atat si nu cred ca se pune problema ca echipamentul piticaniei si al vostru sa fie de 300 de kg.
Asa ca ma repet si iti spun ca eu unu nu o recomand ca si masina de familie.

Avatar utilizator
Tavi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 17, 2009 1:50 pm

Mesaj de Tavi » Sâm Sep 18, 2010 1:00 pm

Si eu eram tentat sa-mi iau L200 ca masina de familie, dar dupa ce am mers cu unul nou, si am vazut cat zdruncina de tare, mai ales pe locurile din spate, am decis ca e mai important sa pastrez intacte organele si oasele copiilor, asa ca... Pajero! In plus, ia in considerare ca la pick-up nu ai portbagaj, decat daca il inchizi, si atunci eu nu-i mai vad rostul, mie chiar nu-mi plac cele inchise. Eu mi-as lua maine unul ca masina de serviciu, si de mers cu ea la munte la cules de mere si de prune, dar ca sa-mi plimb copiii zi de zi, NU. Pajero de 7 locuri iti ofera tot confortul, iar in off-road se comporta banuiesc la fel de bine, daca nu chiar mai bine decat L200, fiind mai scurta.

Avatar utilizator
cipcirip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 11:36 pm

Mesaj de cipcirip » Dum Sep 19, 2010 7:11 pm

Suspensia spate se poate schimba. Eu recomand treaba asta, cea din fabrica este de prost gust daca nu penibila. Se poate opta si pentru o suspensie mai lejera. Tavi, nu ti-o place hardtop-ul dar face toti banii. Daca pleci cu nevasta si copil/copiii in concediu nu iti ajunge nici bena din spate cu lucrurile ce le i-ei. Eu sincer as tine ca masina de familie un L200.

Avatar utilizator
Tavi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 17, 2009 1:50 pm

Mesaj de Tavi » Lun Sep 20, 2010 1:49 pm

E normal sa fim un pic subiectivi in functie de masina pe care o detinem... si stiu cum e sa pleci cu copii in concediu de cateva ori am zis ca-i mic Pajero, sa-mi iau alta mai mare... termenul potrivit ar fi mutat, nu plecat... eu mi-am facut si portbagaj deasupra, cu toate ca folosind doar 5 locuri in portbagaj poti pune India cu toti indienii... problema apare in momentul in care folosesti 7 locuri...
... PS... cipcirip, tu de ce nu vii la intalniri, ca vad ca esti din Tm?

Avatar utilizator
cipcirip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 11:36 pm

Mesaj de cipcirip » Lun Sep 20, 2010 2:08 pm

Am fost odata si te-am ratat. Nu am avut timp si am plecat. Cand se tinea la Selgros.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori