MITSUBISHI L200

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Scrie răspuns
Avatar utilizator
eco_ionut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 11, 2008 1:46 pm

Mesaj de eco_ionut » Lun Dec 15, 2008 8:44 pm

QUOTE (Klez @ Dec 15 2008, 08:02 PM) Salut.

Da proiectorul jos (adica oglinda cu suport) si du-te la un mester care lucreaza cu plexic. Toata distractia te ajunge pana in 100 de lei. Din pacate stiu doar in Suceava 2 astfel de meseriasi. Dupa aceea....va fi ca nou


Multumesc dardin pacate eu sunt din bucuresti si nu am drum in moldova. Oricum pana la urma o sa il pun pe casco si rezolv asa

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Lun Dec 15, 2008 10:46 pm

Este si asta o varianta. Insa intreaba innainte de asta cu cat o sa iti incarce factura pe luna. Sa nu platesti mai mult asa decat daca ai lua unul original. Daca mai folosesti din cand in cand masina si in teren, eu te sfatuiesc sa o faci din plexic. Cu siguranta ca trebuie sa fie si in bucuresti astfel de meseriasi...

Avatar utilizator
eco_ionut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 11, 2008 1:46 pm

Mesaj de eco_ionut » Mar Dec 16, 2008 7:50 am

pai masina mai mult in "teren" sta.... mai vede si asfaltu dar mai mult in noroi o sa caut merci de sfat.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Dec 16, 2008 9:52 am

Zic ca mai bine sa pui de plexic... ca deh... copaci, maluri de pamant si garduri sigur o sa mai vada masina in teren. Nu s-ar merita sa pui ceva nou si original intr-o zona vulnerabila, unde cu siguranta mai devreme sau mai tarziu iarasi o sa-l spargi.

Avatar utilizator
urs71
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 19, 2009 9:41 am

Mesaj de urs71 » Lun Ian 19, 2009 9:48 am

QUOTE (eco_ionut @ Dec 11 2008, 01:21 PM) salut! Poate se gaseste cineva sa ma ajute. Am gasit-o azi dimineata in parcare cu proiectorul de ceata de pe fata stanga spart. Aveti idee de unde sa ma duc sa cumpar geamul de la proiector? ca la reprezentanta mi-a zis ca se da doar proiectorul cu totul si e 200? plus TVA plus montaj.


proiectorul exte identic cu ala de logan cca 100 roni

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Vin Mar 27, 2009 9:28 pm

de aprox 1 luna ma dau si eu cu el, sta la mine in curte, e masina de naveta, pe drumul care-l frecventez eu pana la munca, nu se putea mai bine, o sa revin si cu ceva poze. Este vb de un Intense.

Avatar utilizator
vass_alexandru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 2:19 am
Contact:

Mesaj de vass_alexandru » Dum Mar 29, 2009 6:44 am

QUOTE (Oroles @ Feb 7 2008, 08:43 PM) Nu ne-am nascut toti invatati. Scuze daca v-am ofensat dl. spartan. Prima data cand am incercat sa pun o poza mi-a zis ca e prea mare. A trebuit sa fac rost de adobe photoshop sa invat sa transform o poza pentru a o micsora, oricum nu voiam sa plictisesc pe nimeni, doar constatam...


ceva constructiv: http://www.microsoft.com/windowsxp/down ... rtoys.mspx
in coloana din dreapta, al 5-lea de jos in sus e imageresize. E de la microsoft, se da jos si instaleaza instant se foloseste de copii de la 3 ani in sus. Dupa ce l-ai instalat, dai clik dreapta pe o poza si ai un meniu in plus:resize pictures; se deschide o interfata simpla unde iti poti alege dimensiunea pozei (recomand 800x600) si daca sa faca un nou fisier cu alt nume sau sa salveze peste. Recomandarea mea: copiaza pozele ce vrei sa le pui pe forum intr-un alt director, select all (ctrl+a) clik dreapta ->resize pictures -> Medium (800x600) -> advance ->resize original pictures(don't create copies)

Avatar utilizator
cipcirip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 11:36 pm

Mesaj de cipcirip » Lun Apr 06, 2009 2:48 pm

Salut
Are cineva timp sa se uite putin sub capota la masina, sa imi scrie daca la claxon intra un cablu de culoare verde cu dunga neagra? Am luat o masina care nu avea atasat claxonul si nu stiu exact care cablu se potriveste.
Multumesc

Avatar utilizator
dogy_10
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 20, 2008 2:17 pm

Mesaj de dogy_10 » Mie Mai 13, 2009 8:24 pm

am si eu o intrebare pt posesori de l200, masina e inmatriculata ca autoutilitara sau autoturism.....si cat sunt taxele la ea, ma refer impozit, asigurari.....

Avatar utilizator
Garsia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 28, 2009 9:04 am

Mesaj de Garsia » Mie Mai 13, 2009 11:00 pm

Salutare, unde gasesc si eu un calculator de bord ptr L200 cel simplu sau cel compex ? Astept raspuns. Multumesc

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori