Foi Arc L200

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
dchiper
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 07, 2009 9:57 pm

Mesaj de dchiper » Lun Apr 11, 2011 10:20 pm

si ce e de facut ????

1. scos o foaie afara
2. incarcare masina aproximativ 200 kg (merge super nu scutura deloc) ma gandesc sa pun vreo 3 saci nisip !!!
3. instalare perini aer


voi ce zice-ti

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Mar Apr 12, 2011 11:02 am

Eu nu cred ca am ridicat-o prea mult,.. cei 5 cm nu cred sa-mi influenteze prea mult uzura prematura a amortizoarelor,dar cu topaiala tind sa-ti dau dreptate.Daca ar fi sa-mi fac foi noi as pune primele 3 ,de sus in jos,70mm/5mm...iar urmatoarele 2 foi de 70mm/10mm.As avea suspensie originala de la fabricant (fara sa mai topaie-topaiala de oras e preluata de primele 3 foi) iar cind pun greutate,cele 2 foi de 10mm preiau cu succes surplusul....eu asa vad o rezolvare a problemei foilor....scuze daca gresesc....vds

Avatar utilizator
FlorinB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 18, 2008 1:17 pm
Contact:

Mesaj de FlorinB » Mie Apr 20, 2011 8:25 am

Va salut,
Am si eu aceeasi problema cu arcul de pe spate.S-a rupt o foie si vreau sa o inlocuiesc, dar am primit aceeasi informatie care a postat-o si Roland, imbatranirea mai rapida a caroseriei daca facem arcurile mai rigide.Asa ca am ales optiunea aceasta (http://perneaer.com/pdf/3469.pdf), dupa ce am inlocuit foaia de arc pe original.
Inca nu am achizitionat suspensia dar am vazut pe un L200 si este super, nu sare spatele la gropi nici cand este gol.

merci

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori