Trloiu L200

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
Mateo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 27, 2009 3:05 pm

Mesaj de Mateo » Lun Apr 11, 2011 9:54 pm

Vreau sa montez un troliu pe L fara sa schimb fatada fata. asta insemana ca am nevoie de o placa adecvata. stie cineva de unde as putea gasi?

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Apr 12, 2011 7:49 pm

Nu vei gasi placa de troliu speciala pentru L200, in schimb se poate face una "hand made" si iese chiar mai solida decat cea de fabrica. Atentie unde-l montezi, sa nu-l puna prea aproape de bara fata si nici prea aproape de radiatoare. Singurul lucru care se va vedea, vor fi rolele de ghidaj, respectiv placa de ghidaj, daca optezi pentru sufa de plasma.

Avatar utilizator
Roland
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 02, 2009 11:14 am

Mesaj de Roland » Mar Apr 12, 2011 8:08 pm

Sunt doua solutii in afara de montarea unei bare tip ARB si anume:
- la Mitsubishi accesorii au suport de troliu care se monteaza in spatele barei de plastic si pe care vine montat troliul (vezi la accesorii parteneri)
-la Taubenreuther (au o reprezentanta la Cluj) se gasesc traverse care se monteaza in spatele barei fata si in care vine cuplata cu bolt de blocare (cand ai nevoie) tava cu troliul (sistemul de traversa - tava troliu e de la Warn).Cablurile de curent vin conectate prin prize speciale. Eu am montat asa ceva la Pajero.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori