Poate Fi L 200 O Mașina De Familie?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
adrianfafu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 14, 2010 5:57 pm

Mesaj de adrianfafu » Sâm Feb 04, 2012 1:43 pm

Doresc sa achizitionez un L 200! Poate fii utilizată ca mașina de familie?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Feb 05, 2012 2:32 pm

Daca nu faci distante foarte mari cu pasageri in spate este OK, bancheta este obositoare, cel putin la modelul fara facelift, idem este la Navara.

Plus trebuie sa faci ceva cu bena, adica sa o inchizi ca altfel nu ai portbagaj deloc.

In rest e super ok, pentru iesiri in natura si totodata pe sosea.

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Lun Feb 06, 2012 7:02 pm

Depinde ce antelegi prin cuvantul familie,...cinci persoane la 80kg.,500kg bagaj personal,doi Rotvaileri bine tencuiti,o salupa cu motor de 3000cmc agatata dupa tine,o panta de 50 grade la cota 900m si o halta la cabana personala cu pontou pe lac......eeeee asa da familie,...sper ca la asta te-ai referit cand ai vrut masina personala ?

De familie nu Personala.

Avatar utilizator
bogdan11
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 21, 2012 8:18 pm

Mesaj de bogdan11 » Lun Feb 06, 2012 11:16 pm

Colegu nuti se pare un pic cam "mare" familia:DDD...oricm misto...cine nu si-ar dori asa ceva...cel putin eu stiu sigur ca da! Bafta multa...si sincer sper sa-mi achizitionez si eu cat de curand L200-le mult dorit sa pot incerca...cam tot ce ai spus dar fara catei , salupa si cabana ca sincer...ma depasesc cu mult!

Moderare> NU MAI CITA POSTUL ANTERIOR.

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Mar Feb 07, 2012 8:30 am

Asta a fost asa ca sa-ti deschid apetitul si cam de ce sant an stare sa faca spatialele noastre,eu am dat un exemplu de la capatul celalalt al extremei,.....tu alegi.Oricum,multa bafta la achizitionarea masinii...vds.

Avatar utilizator
adrianfafu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 14, 2010 5:57 pm

Mesaj de adrianfafu » Mar Feb 07, 2012 1:49 pm

Am 2 copii....mă interesează aceasta mașina pt concedii, adică drumuri lungi.....dacă spuneti ca este incomoda bancheta, nu știu ce sa mai zic....referitor la Bena mă g?ndeam sa o ?nchid cu un hardtop model sport(se pare ca arată bine).ASA pot baga fără probleme toate bagajele.Acum dețin un Opel isignia care are un portbagaj f rezonabil dar nu este de ajuns niciodată.....cine are copii cred ca știe problema......Bancheta spate este cumva rabatabila pt nani la copii?

Avatar utilizator
adrianfafu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 14, 2010 5:57 pm

Mesaj de adrianfafu » Mar Feb 07, 2012 2:01 pm

Cu barca m-ai nimerit....chiar am in construcție o casa la Tulcea pe malul unui lac......dar barca o duci odată...si lași acolo, o mai scoti iarna pe peridoc si la garaj cu dansa....ideea mea era ca soția mea este interesata de o mașina robusta care sa facă fata eventualelor accidente(doamne feri) , drumurilor infundate din patria noastra, drumurilor inzapezite din patria dnului Vanghelie(adică sect 5), portbagaj in care sa poarte toată casa dacă se poate.....dar sa fie si comoda....si obligatoriu cutie automata! Inițial ne orientasem spre pajero...dar prea mulți bani...si nu sunt deloc adeptul sh urilor
Va multumesc anticipat pentru eventualele sfaturi...

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Feb 07, 2012 4:39 pm

Ideea este ca indiferent ca e Hilux, Navara, L200, bancheta din spate are acelasi rost, deci cred ca nu cauti in categoria potrivita de masini. In mod normal, trebuie sa te orientezi spre Pajero, Pathfinder, Land Cruiser, etc ...sau putin mai mic cum este Outlander.

Masina este super dar nu as lua pentru masina de familie, are si avantaje offroad fata de altele dar pana la urma este o utilitara si nu o masina de familie. In fata stau inginerii, in spate muncitorii, cam pe principiul acesta cred ca e construita.
Las proprietarii sa spuna mai multe desi cu Navara m-am dat destul de mult, cu L200 mai putin (insa nu deloc).

Avatar utilizator
adrianfafu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 14, 2010 5:57 pm

Mesaj de adrianfafu » Mar Feb 07, 2012 6:37 pm

?nțeles....dar vorbesti deja de mașini de la 45000 euro in sus....

Avatar utilizator
cipcirip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 11:36 pm

Mesaj de cipcirip » Mar Feb 07, 2012 8:27 pm

Salut
Avand in vedere ca nu cred ca iti vei cara familia zilnic pe distante lungi, da, as recomanda-o ca o masina de familie. Cand am avut modelul din 2007 am studiat treaba de a schimba bancheta cu ceva mai comod, dar apoi am vandut-o. Daca nu doresti sa cari peste 1000 kg in bena poti schimba suspensia spate cu ceva mai comod. In plus si la consum ai de castigat, un Pajero "haleste" mai mult ca L200-le. Am mai circulat cu Hilux-ul si interiorul imi aducea aminte de Espero-ul din '98. La altele nu iti pot da sfaturi. Bafta

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori