Prezon L200

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
stanic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 16, 2010 8:40 am

Mesaj de stanic » Mar Apr 24, 2012 2:22 pm

Salut ,


Ma intereseaza daca stie cineva de unde sa imi cumpar un prezon pt un L200 an de fab 2008.
Cum am reusit sa il rup probabil va intrebati ? Simplu ,mi-am schimbat rotile cele de iarna cu cele de vara si au uitat sa mai stranga si piulitele la o roata.
Ca am zis sa nu le schimbla orice service sa fie cel mai bun din oras ca am vrut sa imi si echilibrez rotile .
Deci va rog daca aveti idee de unde sa imi cumpar un prezon sa imi spuneti.


Multumesc

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Vin Apr 27, 2012 8:11 am

Incearca si tu antifurt tip prezon si ai sa ai si de rezerva ceva prezoane.....,umila mea parere...vds.

Avatar utilizator
cipcirip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 11:36 pm

Mesaj de cipcirip » Sâm Apr 28, 2012 8:11 am

Salut
La Mcar, nu sunt chiar asa scumpe. Si se vand la bucata.

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Sâm Apr 28, 2012 9:11 am

E foarte bine,nu e mare lucru...vds.

Avatar utilizator
mariusdav
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 27, 2010 11:30 am

Mesaj de mariusdav » Sâm Noi 09, 2013 5:18 am

Cum desfac prezon antifurt??? Am schimbat cauciucuri iarna cu cele de vara si cred ca antifurtul a ramas pe pragul masinii. Acum am observat ca nu-l mai am cand trebuie inlocuite cauciucurile. Pe cutia lor se afla un cod......pe care nu-l mai am

Avatar utilizator
jjiacobuta
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 07, 2010 6:25 pm
Localitate: Iasi

Mesaj de jjiacobuta » Mie Noi 20, 2013 1:22 pm

QUOTE (mariusdav @ Nov 9 2013, 05:18 AM) Cum desfac prezon antifurt??? Am schimbat cauciucuri iarna cu cele de vara si cred ca antifurtul a ramas pe pragul masinii. Acum am observat ca nu-l mai am cand trebuie inlocuite cauciucurile. Pe cutia lor se afla un cod......pe care nu-l mai am
cu flexul faci un sant in piulita nu prezon , (prezonul e pe masina) apoi cu un cap potrivit pentru poti desface piulita antifurt
cu cliket mare gasesti
set antifurt gasesti de cumparat nu e mare lucru
e solutie romaneasca nu cred ca ai sa gasesti exact capul care iti trebuie sa-l comanzi doar daca mai ai blisterul original cumparat de la Mcar

Avatar utilizator
Paul L
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 23, 2013 8:44 pm

Mesaj de Paul L » Vin Dec 27, 2013 5:09 pm

La mine antifurtul s-a ros rau de tot si nu mai prinde in piulita. Una dintre ele am reusit sa o dau jos cu o dalta si un ciocan in vreo 10-15min. Mai am doua pe spate dar parca e prea frig pentru treaba asta. Sper sa nu fac pana intre timp.

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Dum Dec 29, 2013 10:05 am

Baga-te la subsolul unui Mall,ia doua tubulare potrivite si lipeste-le de piulita cu solutia A+B......bea o cafea si dupa 30 min desfa-le....Ar mai fi solutia sa dai afturi de sudura si sa sudezi tubulara pe piulita ...dar decupleaza BATERIA...Succes si La Multi Ani.

............Sau incearca sa incarci piulita cu afturi de sudura pana vezi ca tubulara da sa prinda piulita.Da un aft...pune piulita ...mai da un aft..pune piulita....nu ai cum sa nu reusesti daca pui suficienta pasiune si dragoste.

Avatar utilizator
jjiacobuta
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 07, 2010 6:25 pm
Localitate: Iasi

Mesaj de jjiacobuta » Lun Dec 30, 2013 9:23 pm

QUOTE (Paul L @ Dec 27 2013, 05:09 PM) La mine antifurtul s-a ros rau de tot si nu mai prinde in piulita. Una dintre ele am reusit sa o dau jos cu o dalta si un ciocan in vreo 10-15min. Mai am doua pe spate dar parca e prea frig pentru treaba asta. Sper sa nu fac pana intre timp.
piulita se stange usor la antifurt tocmai din motivul distrugerii.
probabil nu ai fost atent cand au strans taranii piulita in service
sunt suficiente cinci prezoane chiar si in offroad
exista un mops pentru tevi care are 40 -50 cm poti incerca cu ala se gaseste de cumparat daca scapa pe piulita
tai cu flexul cu cel mai subtire disc are 1,2 mm un sant si pui acolo pe post de surubelnita dreapta o dalta sds si cu ajutor si
mops incerci sa desfaci piulita

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori