Prieteni Din Reprezentantele Mitsu

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi L200
Avatar utilizator
levicnx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 04, 2015 1:33 am

Mesaj de levicnx » Dum Sep 09, 2018 1:06 pm

Si Tg Mures avea o reprezentanta Mitsubishi , sunt foarte profesionisti , singura reprezentanta Mercedes din Romania care face si Mayback , ( nici Bucurestul nu avea doar Wiena si Budapesta ), din pacate a renuntat la Mitsubishi , totusi face inca service la ele.
Recomand cu incredere fara sa ii fac reclama , avem si cunostinte .

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Sep 25, 2018 8:33 pm

Serios? Inca mai fac? Eu cand am vazut ca au renuntat la Mitsubishi, m-am dus la Oradea sa imi fac revizia. Good to know.

O simpla revizie la Oradea care consta in:
- Schimb ulei
- Schimb lichid racire
- Schimb lichid frana
- Verificare zgomote ambreiaj. La predarea masinii specific ca e hidraulic ambreiajul si sa vada de unde vine zgomotul, sa desfaca daca e necesar daca tot schimba lichidul...

Cu ce m-am ales:
- Rezultatul "investigarii" la ambreiaj: Mi s-a spus ca cel mai probabil zgomotul vine de la cablul de ambreiaj...... Ce mai poti zice ? Ce mai poti zice cand te loveste asa ceva?
- Verific cilindrul receptor de la amberiaj...Guess what? Neatins, deci nu au facut flush la lichidul de frana de pe circuitul de ambreiaj.
- Din cauza fazei cu ambreiajul am uitat sa verific uleiul. Totusi cand am ajuns acasa l-am verificat. Am mers peste 150 km cu aproape 600 g de ulei in plus
- Lichidul de racire. La MINIM.

Nici daca lucra un novice/intern nu mi se pare normal sa esueze practic la fiecare operatie care am cerut-o......

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi L200”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori