Mitsubishi EVO X vs. BMW 135i

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Joi Noi 13, 2008 4:00 pm

Nu stiu ce sa zic. Eu cred ca evo are cuplu mai mare si la turatii mai mici (comparand cu 135i). Oricum cele mai premiate motoare sunt motoarele BMW dar nu cred ca 135i e mai "aprig" decat evo.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Noi 13, 2008 4:20 pm

........

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Noi 13, 2008 5:51 pm

Cred ca as alege evo, dar nu atat pentru performantele in linie dreapta cat pentru ce ofera pe viraje...
Aaa vorbim de evo x ?
Atunci nu stiu...eu ma refeream la evo IX.
scuze...

Avatar utilizator
EvoX
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 27, 2007 7:22 pm

Mesaj de EvoX » Vin Noi 14, 2008 6:31 am

QUOTE (2dor)Da clar, apropo, ai condus un 335i sa vezi cum merge? Din textul tau parca esti un copil din ala mic, uite tati masina aia are motor de 2 litri si 300 CP cu o turbina iar cealalta din motor de 3 litri cu biturbo scoate tot 300 CP. Ce proasta e aia de 3 litri...

Hey, bro!
Ce te-ai suparat asa?! Daca citesti mai atent ce am postat o sa vezi ca eu nu am zis ca BMW e o masina proasta. Eu am spus ca testul nu e obiectiv.Asa zic copiii mici?! Tie ti se pare obiectiv testul ala?!

Uite, aici, obiectivitate maxima... :-) http://www.youtube.com/watch?v=2NUIu0TVsWw

Numai bine!

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Vin Noi 14, 2008 8:54 am

Nu m-am suparat deloc, chiar am scris foarte calm. Doar ca din ce ai spus tu, un motor de 3 litri biturbo e varza in comparatie cu unul de 2 litri cu doar o turbina. Sa nu uitam ca nu numai caii si cuplul sunt importanti, ci si unde si cum ii ai.

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Vin Noi 14, 2008 9:55 am

QUOTE (Cristi)Cred ca as alege evo, dar nu atat pentru performantele in linie dreapta cat pentru ce ofera pe viraje...
Aaa vorbim de evo x ?
Atunci nu stiu...eu ma refeream la evo IX.
scuze...
Fanboy!

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Sâm Noi 15, 2008 2:15 pm

QUOTE (fastcarjunkie)QUOTE (Cristi)Cred ca as alege evo, dar nu atat pentru performantele in linie dreapta cat pentru ce ofera pe viraje...
Aaa vorbim de evo x ?
Atunci nu stiu...eu ma refeream la evo IX.
scuze...
Fanboy!

Eh, sa nu exageram...

Evo e un fenomen si cat timp iti functioneaza corasonu' e pacat sa nu ai o asa masina intr-o viata.
Bmw poti avea la orice varsta, si dupa 50 e de preferat.
De evo x nu stiu ce sa zic, nu ma fascineaza asa de tare designul, cel vechi ma atrage mai mult si nu are rost sa explic de ce, stiu ca sunt piloti, chiar de pe la noi care afirma ca evo 9 e the best!
Eu am condus unu' si stiu ca pana la 100 - 150 de ani nu mi-ar trebui altceva.

Avatar utilizator
remusmy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 21, 2009 10:31 am

Mesaj de remusmy » Mie Ian 21, 2009 5:58 pm

Eu personal aleg Lancerul. Lancer-ul este mai bun decat BMW 145i si asta pentru ca daca am pune un motor la fal ca cel de pe Lancer pe BMW (adica de 2 litri, dar restu sa ramana la fel) ar fi mult in spatele Lancer-ului sau daca am pune motorul BMW-eului pe Lancer ar fi iarasi lasat in urma BMW-eul => comparatia asta nu ar trebui facuta, as zice eu

Avatar utilizator
Devik aka Alex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 04, 2008 2:49 am

Mesaj de Devik aka Alex » Sâm Mar 07, 2009 10:14 pm

Bmw-ul puternic este petru cei care au criza de personalitate si nu isi permit un porsche....
Bmw-ul cu motorizare cat de cat normala este o alegere pt oricine ce detine un leu in plus.
Mitsubishi lancer evo X are un spirit tineresc, cu toate ca jumatate din clientii care il cumpara trec prin aceeasi criza de personalitate, si se duc la cursurile de pilotaj incluse la achizitionarea autovehiculului.

Evo x vs 135i.....evo tata ( nu pot sa fiu decat subiectiv)
Chiar si asa 135-ul este coupe, mic, iar cei care il cumpara sigur nu se gandesc si la aspectul mersului zi de zi.
In review-ul acela de pe youtube, au pus ambele masini pe circuit, bmw fiind masina de wtcc, iar evo este masina de wrc...total neconcludent.

Concluzia: FIECARE ISI ACHIZITIONEAZA ce ii PLACE, iar eu nu pot sa cred un review de pe youtube, chiar daca este pro evo. Ai o dilema ?testeaza-le pe amandoua

Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Lun Mar 09, 2009 8:48 pm

Personal nu vad de ce ai face o astfel de comparatie, chiar nu vad sensul, sunt doua masini total diferite din toate punctele de vedere. Poate doar pe la putere sa se asemene dar dupa cum stim, nu e relevanta doar ea.

E genul de comparatie ... "apropos de branza, ce frumos e afara"

Eu sunt si subiectiv aici dar dintr-un motiv fantastic de hilar ... nici macar nu incap intr-un BMW Seria 1, nici la Seria 3 nu stau prea confortabil. Asta asa, ca sa continui in acelasi ton inceput de cei care s-au gandit la comparatie.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori