Lancer Ralliart Vs Megane 3 RS

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Dum Oct 18, 2009 10:02 pm

salut
ce spuneti de viitorul megane rs de la renault ?
.....cu toate ca nu suport masinile frantuzesi , de data asta chiar au scos o masina cu performante excelente.
va fi un concurent foarte puternic pt lancer, mazda3 , sciroco, seat....
ambele se vor lansa la anul

Avatar utilizator
Dior
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 09, 2009 12:08 am

Mesaj de Dior » Lun Oct 19, 2009 7:39 pm

Putine sunt masinile(daca sunt) care pot sa-ti ofere senzatiile care le ai la volanul unui Renault Sport!

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Lun Oct 19, 2009 7:45 pm

Asa este...am fost propietar de Renault si am avut ocazia sa merg cu 3 generatii de Clio RS Renault sport-urile sunt speciale...nu poti sa mergi mai repede cu bani mai putini

Avatar utilizator
Dior
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 09, 2009 12:08 am

Mesaj de Dior » Lun Oct 19, 2009 8:38 pm

Eu si acum visez sa dau o tura cu un clio v6

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Mar Oct 20, 2009 8:29 am

nu stiu ce pret o sa aibe acest RS , dar este doar cu 1 sec mai rapid decat ralliart si are tractiune doar fata .
lancerul are totusi un avantaj mare prin tractiunea 4x4....
ce parere aveti de interior?

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mar Oct 20, 2009 8:41 am

Daca Renault-ul Megane RS iese la 25000 de euro, merita clar. oricum sincer ca design este mult peste Lancer. Interiorul este mai calitativ decat la Lancer dar mie mi se pare urat ca design. O sa merite bestia clar, ca orice Renault Sport.

Si nu stiu cata lume stie ca Megane-ul RS 2 batea multe masini si cu cai mai multi si cu suspensie independenta pe spate si chiar cu 4X4. Megane-ul 3 RS asta nou din cate stiu inca nu are suspensie independenta pe spate. Deci 4X4 sau multi cai pot fi fix pix cateodata.

Avatar utilizator
Dior
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 09, 2009 12:08 am

Mesaj de Dior » Mar Oct 20, 2009 7:15 pm

2dore vorbesti de 4wd de parca e o nimica toata. Nu cred ca ai condus destul timp o masina 4wd astfel incat sa realizezi cat de important e acest sistem. Nu trebuie sa-ti salveze viata zilnic ca sa merite!

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Mar Oct 20, 2009 9:59 pm

eu zic ca in materie de 4x4 ca si referinte nu exista decat EVO si GTR( atat vechiul -skyline cat si bestia asta noua ) .
daca porche si ferari , aston martin si maserati si etc...scoteau numai masini 4x4 atnci punctul de referinta era asta......

bmw XI sau XD ....nu am vazut pe nicaieri inca un test in care sa se demonstreze ca bmw cu sistem X sunt mai stabile , etc......decat evo , subaru sau gtr

totusi meg 3 rs chiar va merita banii in ciuda interiorului groaznic ca si design.

Avatar utilizator
Dior
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 09, 2009 12:08 am

Mesaj de Dior » Mar Oct 20, 2009 10:35 pm

Nu stiu ce nu va place la noul interior de la megane! Eu din cauza interiorului nu am cumparat un rs f1 dar sincer sa fiu la modelul nou interiorul e primul lucru care ma incanta

2dore gata recunosc ca tractiunea spate e mai folositoare decat 4wd. Si da sistemul de la bmw este cel mai tare. Traiasca BaMWeurile.

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Mie Oct 21, 2009 3:13 pm

QUOTE (Dior @ Oct 20 2009, 10:35 PM) Nu stiu ce nu va place la noul interior de la megane! Eu din cauza interiorului nu am cumparat un rs f1 dar sincer sa fiu la modelul nou interiorul e primul lucru care ma incanta

ala nu este volan de RS ..asta strica cel mai mult ....bordul imi pare inspirat de la BMW ......PAREREA MEA

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori