Lancer Sportback 1.5 Vs Opel Astra I (noul Opel Astra) 1.7 Cdti

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Mie Apr 21, 2010 1:42 pm

In plus Lancer-ul nu este neaparat alegerea ideala pentru persoanele care vor sa se deplaseze din punctul A in punctul B cu consum minim. Nici Opel-ul nu-i urat...

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Mie Apr 21, 2010 7:01 pm

Ba este !!!

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Mie Apr 21, 2010 7:04 pm

Mie chiar imi place astra asta nou, chiar mai mult decat un lancer chel. Ala cu roti de 18" si praguri,colti la bara etc. e mult peste dar cel de baza e chiar uratel...
Sa ne-o prezinti si noua intr-un topic!

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Mie Apr 21, 2010 7:19 pm

In cazul asta trebuie sa comparam ambele modele cu echipare apropiata...si lancer-ul va castiga !!

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Apr 21, 2010 8:47 pm

Hai sa lasam omul , ca abia s-a hotarat pe opel iar voi il bagati iar in ceata ?
Oricum , banii nu sunt chiar ai lui ( venituri proprii ) si probabil conteza mult parerea "sponsorului" .
Eu zic ca a ales bine , adica a lasat lancer-ul deoparte , pentru ca nu era ce cauta el .
Ca acum alegerea e un opel .... , fiecare cu cei place ...

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Vin Apr 30, 2010 1:21 pm

Sa nu intre vr'un baiat sa ne intrebe ce sa aleaga intre VW si Opel

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Vin Apr 30, 2010 2:00 pm

Cred ca ai facut o alegere buna, avand in vedere la ce vei folosi masina. Lancerul iti ofera figuri si impresii sport, chestii de care nu pari sa fi foarte interesat. Nu mai zic de consum. Probabil Opel-ul nu are performantele unui Lancer 1.8, dar nu stiu la ce mama dracu trebuie performante....in oras. Chiar ma intreb cat gandesc unii cand dau sfaturi pe aici. Chiar trebuie sa comparam orbeste doua masini? Ce are daca nu ar fi asa performanta ca un Lancer? Dupa voi a da bani pe masina ceva mai lenta is bani aruncati?

...nu mai zic de preturi intretinere, revizii si piese disponibile.

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Joi Oct 21, 2010 4:39 pm

Am avut ocazia astazi la Baneasa Shitty (Shopping City ) sa ma urc intr-o Astra noua si, din pacate, am ramas total dezamagit. Spun din pacate pentru ca la exterior mi se pare faina, insa inauntru este cu totul alta poveste. Spatiul interior este mult mai mic decat la Lancer, plansa de bord este mai urata, stalpisorii aia de langa oglinda laterala (nu stiu cum se numesc, dar are niste geamuri mici triunghiulare langa montantul A) iti blocheaza din vizibilitate, pe bancheta spate nu prea intra deloc 3 persoane... Am ramas surprins neplacut, mai ales ca imi placea si era chiar sa-mi cumpar Astra H sedan, mi se pare o involutie. Si cand ma gandesc cat vinde Opel prin comparatie cu Mitsu...

Avatar utilizator
mikael
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 04, 2010 12:48 pm

Mesaj de mikael » Joi Noi 04, 2010 9:07 pm

...nu mai zic de preturi intretinere, revizii si piese disponibile.


Intradevar Opel este o masina de anonimi,au toti,nu multi isi permit o masina buna

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Joi Noi 04, 2010 9:15 pm

Preturi de intretinere la Mitsu sau Opel?

Unul dintre putinele plusuri ale Opel-uri sunt costurile decente pentru piese si intretinere, mai ales daca iti procuri singur reperele. Desi, asta se cam aplica si la Mitsu. Un exemplu de fiabilitate nu prea mai sunt Opel-urile, cel putin Astrele H. Un prieten cu un Astra H luat de nou acum 1 an si ceva a schimbat pana acum pe garantie compresor AC, cutie de viteze, coloana de directie, suspensie spate, geam electric stanga fata, cd-player... Corsa D e mult mai ok. Un amic cu un 1.3 cdti de 3 ani si 95.000km nu a avut decat probleme cu amortizoarele fata si furtunul de la intercooler, schimbate de el dupa expirarea garantiei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori