Lancer 1.8 D-id Vs Cruze 2.0d

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mie Noi 17, 2010 1:35 pm

Astra, fiabila? Un prieten cu o Astra H 1.6, luata de noua acum un an si ceva, a schimbat pe garantie ''doar'' cutie de viteze, compresor AC, cd, motoras geam electric stg fata, suspensie spate.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mie Noi 17, 2010 1:44 pm

eh, vin si eu cu o prietena, cu acelasi astra si fara probleme de vreo 2 ani. e intotdeauna discutabil cand vine vorba despre masini, depinde de stilul fiecaruia. respectiv unde e fabricat

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Noi 17, 2010 2:55 pm

QUOTE (the1 @ Nov 17 2010, 01:35 PM) Astra, fiabila? Un prieten cu o Astra H 1.6, luata de noua acum un an si ceva, a schimbat pe garantie ''doar'' cutie de viteze, compresor AC, cd, motoras geam electric stg fata, suspensie spate.

Am un prieten cu un Astra H 1.6, care nu a avut probleme la el timp de 4 ani, s-a terminat si leasingul si masina merge inca ok. Pot exista cazuri izolate de oameni cu probleme, sau de oameni fara probleme. Oricum Opel in general este o masina fiabila, si stiu persoane cu modele diferite care sunt super multumiti.

Avatar utilizator
AndreiGabur
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 12:09 pm

Mesaj de AndreiGabur » Mie Noi 17, 2010 5:36 pm

La test drive mi-a palcut mai mult Lancer decat Cruze (chiar daca pe hartii Cruze sta mai bine) Acum ramane intrebarea intre un Lancer nou sau un Mondeo cu 24.000km pe care l-am vz la TiriacAutoRulate.

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Mie Noi 17, 2010 5:45 pm

QUOTE (AndreiGabur @ Nov 17 2010, 05:36 PM) La test drive mi-a palcut mai mult Lancer decat Cruze (chiar daca pe hartii Cruze sta mai bine) Acum ramane intrebarea intre un Lancer nou sau un Mondeo cu 24.000km pe care l-am vz la TiriacAutoRulate.
Masina noua este masina noua, masina de la TiriacAuto este sh si cu un numar aproximativ de km, posibil mai multi decat declarati.
La revanzare vei pierde f mult la Lancer, dar si la Mondeo, mai ales ca Tiriac Auto are preturi destul de mari.
De ce nu incerci Avensis diesel?Este foarte fiabila, peste Lancer din foarte multe puncte de vedere si la 15000 poti gasi una cu putini km.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mie Noi 17, 2010 9:24 pm

Eu zic sa alegi Lancer. Oricat de mult te-ar atrage Mondeo, fiind mai mare si mai elegant, sa zicem, nu merita sa risti pentru niste plusuri destul de relative/subiective. Mondeo nu iti ofera aproape nimic notabil in plus pentru a merita sa renunti la masina noua.

PS incheind dezbaterea legata de opel, mai am inca doi prieteni cu Astre H care au schimbat, printre altele, coloana de directie, suspensie spate, cd-playere, dar si inca unul care nu a avut nicio problema majora. Inca un prieten are un Corsa D 1.3cdti, de 3 ani si 97mii km, care inca merge brici, fara nicio problema. Deci, da, se poate si bine si rau.

Avatar utilizator
Senegal
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 31, 2010 8:04 pm

Mesaj de Senegal » Joi Noi 18, 2010 2:29 pm

Am Lancer 1.8 mt 2009, 73000 km si Mondeo 1.8 tdci 2008, 110000km, nici o problema la niciuna. Mondeo este o salupa confortabila din care te dai jos dupa 800 de km si esti fresh...cu Lancerul..te dai jos tremurand .Mondeo are un comportament dinamic surprinzator pt dimensiunile sale, sistemul de franare mult peste cel de la Lancer, poate fi condus sportiv.Lancer-ul poate fi condus doar sportiv:)...altfel nu merita sa-l iei.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Joi Noi 18, 2010 3:14 pm

Unde va fi folosita masina? Pentru Bucuresti o ''salupa'' precum Mondeo nu e foarte indicata.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori