New Lancer versus compactele europene

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
mig21
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 03, 2008 12:48 pm

Mesaj de mig21 » Mar Iul 01, 2008 2:20 pm

QUOTE ("Vertex")nu stiu cine a facut testu ala de i-a dat 13 sec, da nu imi prea vine sa cred
si prima greseala care a facut-o e ca nu i-a montat cauciucuri de iarna cand a facut testul :)

dar spune-ne si noua unde putem sa vedem testu asta de care zici tu.

dar ce dracu' va trebuie sa va prindeti ca face misto cu satelitii aia?

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Mie Iul 09, 2008 7:50 pm

Baieti,

V-ati apucat sa numarati satelitii si intre timp ati cam uitat de Sefurom.... Deci ce masina ai luat pana la urma Sefurom?

Si in privinta masuratorii, cred ca expertii au folosit un sextant, un echer si o clepsidra.... GPS-ul era doar de forma, ca nu stiau sa-l foloseasca si de aia era complicata ecuatia..

Bravo Damutz, pentru deosebitele realizari in domeniul calculelor matematice (in)exacte, in virgula mobila... mai ceva ca un Core 2 Extreme .
Modul de functionare super ecolgic...bere, frate cat incape...

De comparat nu prea s-a comparat nimic.... :-D

Avatar utilizator
pastila
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 25, 2008 8:56 am

Mesaj de pastila » Vin Iul 25, 2008 9:01 am

ia-o diesel

Avatar utilizator
pastila
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 25, 2008 8:56 am

Mesaj de pastila » Vin Iul 25, 2008 9:11 am

[quote="sefurom"]ok.acum sa nu credeti ca merg pe "aratura"tot timpul(65% DN2 ,20% BUC, 15% restul drumurilor).skoda 4x4=EXCLUS(prea scumpa pt mine).cred totusi ca o sa mai astept sa vad cum e lanceru(daca apar ceva oferte bune de achizitie), daca se vor mai rezolva din micile probleme si in ce fel.cei din reviste scriau ca lanceru ar fi masina robusta care te ajuta chiar si pe drumuri neasfaltate( a nu se intelege off-road ). Cineva a pomenit de skoda combi.Dar de megane estate ce ziceti??AMm inteles ca nu e facut in Turcia ci undeva in Spania :roll: (ceea ce cred ca e mai bine oricum)


ia lancerul....e masina...e ceva nou pt romani....skoda vezi peste tot...

Avatar utilizator
sefurom
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 07, 2008 9:40 pm

Mesaj de sefurom » Mar Iul 29, 2008 10:43 pm

....iar nu am mai scris cam de multicel :-) ....si....ca sa raspund sincer...nu am luat nici o masina pana acum ( raman cu "tigaia" mea de solenza :-D ca e buna saracuta).treaba sta in felul urmator...ma mai gandesc(mai ales ca stau sa apara noi modele :megane, golf6..) pana anul viitor. Poate pana atunci e vreo promotie la lancer( ca 17000E mi se pare cam mult pt 1.5)...bine,..o sa-l iau si asa (ca mi-a ramas gandul si inima la el).Totusi...concurenta e mare...si va castiga masina cu cel mai bun raport pret/dotari/ motor.Ce sa-i faci??...Din pacate nu toti avem disponibili pt masina peste 20k :-D
Si, ca sa va mai ridic la "fileu" o minge : ce ziceti de o kia ceed 1.6 122cp cu dotari mai multe decat lanceru la vreo 14000E (garantie....bla bla..etc stiti si voi)???

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Mie Iul 30, 2008 12:25 am

Vezi ca pierzi..
Masina, adica Lancerul, s-a clasat pe locul 2 la masina anului 2008, din cauza ca era prea masculina pentru doua "mebre jurnaliste" ale juriului...si au preferat Kia Ceed ca e mai feminina si mai "eftena"... DISCRIMINARE...

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Iul 30, 2008 1:02 pm

Am gasit asta si pare interesant http://www.primulmilion.ro/ . E clar ca situl e facut pentru publicitate, dar cred ca povestea soferului este adevarata. Am un prieten care are o skoda din 2001 cu 700k km la bord - si inca merge. Sunt curios cam ce a schimbat pe la ea in kilometrii astia.

Avatar utilizator
mig21
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 03, 2008 12:48 pm

Mesaj de mig21 » Mar Aug 19, 2008 3:14 pm

QUOTE ("sefurom")....iar nu am mai scris cam de multicel :-) ....si....ca sa raspund sincer...nu am luat nici o masina pana acum ( raman cu "tigaia" mea de solenza :-D ca e buna saracuta).treaba sta in felul urmator...ma mai gandesc(mai ales ca stau sa apara noi modele :megane, golf6..) pana anul viitor. Poate pana atunci e vreo promotie la lancer( ca 17000E mi se pare cam mult pt 1.5)...bine,..o sa-l iau si asa (ca mi-a ramas gandul si inima la el).Totusi...concurenta e mare...si va castiga masina cu cel mai bun raport pret/dotari/ motor.Ce sa-i faci??...Din pacate nu toti avem disponibili pt masina peste 20k :-D
Si, ca sa va mai ridic la "fileu" o minge : ce ziceti de o kia ceed 1.6 122cp cu dotari mai multe decat lanceru la vreo 14000E (garantie....bla bla..etc stiti si voi)???

he he!

ia-ti kia! sa radem si noi. dar inainte du-te la un drive test, si incearca sa ignori designul bordului (care iti ia ochii ca la ford falcos). si dupa ce o iei sa ne povestesti si noua (dar cinstit) cum e.
io am vazut-o... si nu imi dau io lancerul...

iar cei 122 de cp, poate cu bezina pentru aviatie, o singura data pana la schimbarea motorului, si pe distante mai mici de 1500 de m, si cu masuratori facute direct la arborele cotit! lol! fac astia neste masuratori de daca nu le-ar scrie pe hartie, ar fi chiar amuzante!

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Mie Aug 27, 2008 11:47 am

Nene MIG,

Ce povestesti matale seamana cu cursele de dragstere ....C'eed la cursa de un sfert de mila, versiunea coreeana... le da voie sa mearga 1500 m ca sa poata sa treaca de 100 km/h sau poate de treapta a doua...

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Joi Aug 28, 2008 10:09 pm

Am vazut ca astia de la Kia au o politica foarte agresiva pe piata europeana. Masini dotate superior standard la preturi mai mici si cu garantie de 7 ani. Un test facut intre un Golf GT si un Pro C'eed cu motoare dizal aproximativ egale a scos la iveala ca c'eedul e cu 1 sec mai lent pe acceleratie de la 30 la 70 mile decat gti-ul. Acest lucru demonstreaza clar ca C'eedul cam umfla cu pompa calutii aia dar totusi nu trebuie neglijata diferenta de pret intre ele care e destul de mare. Pana la urma totul tine de preferinte. Pentru mine, cel putin, pe primul loc in top ramane Subaru.


Rectific : era vorba de GT Sport nu GTI . 140 cai la Golf si 138 la Kia.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori