noul lancer instyle sau octavia II rs TDI?

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
NeGrutzY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 07, 2007 7:42 pm

Mesaj de NeGrutzY » Sâm Mar 08, 2008 9:23 pm

QUOTE (grasu88)... 140 cp din fabrica/165 cp pe dino....
...la mcar am vazut asta pe dino....
si 200cp cam asa teoretic la 170 cat rs-ul...

Stai ca m-ai pierdut... 140 = 165 si 200 = 170... hmm... ce va invata in scoli aia frate?
Lasand caterinca, ce ai zis tu se traduce asa: ei dau puterea teoretica de 140 cai dar de fapt are real 165, iar cu tuning sunt teoretic 200 si real 170... deci 1000 de euro pentru 5 cai?

PS: Mcar? dino? inertial sau cu frana?... sa ne zici si noua unde il tin ascuns ca am planuri mari cu el.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Mar 08, 2008 9:28 pm

....................

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Dum Mar 09, 2008 1:21 am

eu zic sa nu mai calculati :-D

Avatar utilizator
policr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 02, 2008 11:13 am

Mesaj de policr » Dum Mar 09, 2008 10:21 am

Oricat am calcula,tot nu putem modifica pretul de achizitie sau performanta masinilor.Omul daca are de gand sa cumpere o masina comuna si mai batraneasca sa ia octavia,daca vrei un aer tineresc alegi lancer.Orice masina ai lua trebuie sa te simti bine tu in ea,nu conteaza calculele hartiei asa de mult,ca trebuie sa fim sinceri ca pe soselele patriei nu prea ai unde proba adevarata performanta a masinii.

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Dum Mar 09, 2008 11:36 am

...Corect!....daca as avea 60 de ani mi-as cumpara o Octavia....care e o masina anosta si la exterior dar si ....ca mai tot ce este VW....la interior....

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Dum Mar 09, 2008 11:53 pm

m-am uitat un pic si pe la mazda.Recunosc ca imi face cu ochiul si mazda 6.La 25 de mii cat costa un lancer diesel instyle,pot sa iau noua mazda 6 diesel 140 cp in versiunea de echipare te plus.Mazda 6 e aproape de clasa premium, oricum mult mai premium decat mitsu lancer.Voi ce ziceti?Sa incep un topic nou pt aceasta discutie?

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Mar 10, 2008 12:04 am

pai si cu lanceru' cum ramane ?
pai una spui si alta faci ?
nu e corect!
eu abia asteptam sa ma bucur pentru tine cand aveai sa devii posesor de lancer diesel.
nu-mi strica bucuria...

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Lun Mar 10, 2008 12:15 am

da mai cristi dar uita-te un pic si tu la noua mazda 6.Sincer imi place in comunitatea voastra, dar de ales alegi cu inima, si apoi te gandesti la anumite argumente pro si contra despre masina.Adica iti pui pe lista in functie de buget niste masini care iti plac si apoi incerci sa faci o departajare intre ele.Corect?Mie sincer imi plac mult octavia rs, lancerul nou, si noua mazda 6.Mazda 6 vine si ea cu un diesel de 140 cp dar din cauza dimensiunilor e un pic mai lenesa, mai putin dinamica.in schimb vine si ea cu un design suuuper, interior mai de calitate, am inteles ca ar avea si ea o tinuta de drum f buna.E mult de discutat, asa ca cred ca voi incepe un topic nou curand

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Mar 10, 2008 12:22 am

Ai spus niste chestii foarte corecte.
Mi se pare mie sau incepem sa ne intelegem ?
Sa nu ma grabesc cu aprecierile...)

Am inteles ce vrei...
Mazda 6...
Mda, o sa-mi spun punctul de vedere cand o sa deschizi topicul.
Mazda e prima in niste topuri...ale fiabilitatii si altele.
A cam devansat tot...
Si este o masina eleganta, frumoasa, distinsa...care se potriveste perfect celor cu preocupari intelectuale.
Intelegi ?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Mar 18, 2008 1:55 pm

Eu chiar am avut de ales intre Skoda Octavia 2 RS TDI si Lancer 2008 2,0 DID. Defapt astea se situau in topul preferintelor mele si se invart pe la 21000 euro CIP.
Pana la urma am ales Lancerul chiar daca Skoditza e mai infipta. Am facut test-drive cu lancer si mi-a placut. Probabil stiti si voi de problemele pe care le are Skoda RS (filtrul de particule, si ambreiajul care este prea slab pt puterea motorului). Probabil nu sunt numai astea problemele.
Plus ca lancerul este mult mai dotat.
Vorbea cineva anterior despre pachetul 'Drumuri Grele'; RS-ul nu are asa ceva.
Prefer o masina cu care sa plec la un drum lung cu incredere ca nu se aprind becuri rosii pe bord la jumatatea drumului (chiar daca ajuta la cresterea adrenalinei).

Saptamana viitoare imi vine lancerul din semnatura si o sa va zic daca imi pare rau

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori