Colt versus 207

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Vin Mar 28, 2008 2:08 pm

La varianta Colt nou m-am gandit....dar acum nu o mai vreau....
Repet....nu m-am simtit de loc cat de cat confortabil in ea....asa mai bine nu mai vand Focusul din semnatura si il las ficei mele......iar Focusul...sa fiu iertat dar e mult peste Colt.

Avatar utilizator
batranu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 26, 2007 11:38 pm

Mesaj de batranu » Mie Mai 14, 2008 11:57 am

pentru fica ta mai ai o varianta - smart forfour!

eu asa am procedat, cu o echipare "passion" cumparat din germania - trapa mare, cutie tiptronic in 6 trepte, motor 1,5 cdi - 95cp, pachet radio mercedes (exista pe ml-urile din swoorum), magazie cd, fabricat 06.2006 cu 19.000km la bord, la pretul de 11000 euro. pretul masinii noi a fost de 20600 euro.
pentru o fata, este o masina care arata mai mult decat ok.

masina este o incantare!
am si coltul 1,5 did sam safety, cumparat in dec.07 nou. nu se compara totusi cu smart-ul.
cutia tiptronic in 6 trepte face diferenta.

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Mie Mai 14, 2008 3:23 pm

Thor:
Sa te combat si eu o tira
Eu sint mai inalt. Cam pe la 1.92 m. Faptul ca scaunele la colt sint mai tari asta e bine. Nu vrei sa stii cum e la drum lung cu scaune moi. Poate exceptie face 407 care are doar acest atu pt mine, in rest e pamint. Pozitia la volan este nasoala pentru simplul fapt ca volanul e reglabil doar pe inaltime si nu si pe adincime. Ceea ce pe mine ma dispera la maxim. Parerea mea.
Fata de pejo 206 nu am o parere buna deloc. Loc in spate ioc, basca forumul pejo si impresii de la proprietari care m-au dat pe spate. O fi ea diesel si consuma ceva mai ok, insa in Bucuresti de ex faptul ca e diesel sau altceva e cam totuna.
Cam asta ar fi. Nici pt mine nu e cea mai ok masina, insa cit am condus-o prin oras mi s-a parut chiar ok. E masin nevestei si a fost aproape dragoste la prima vedere...

Avatar utilizator
andrei6510
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 17, 2007 8:42 pm

Mesaj de andrei6510 » Joi Mai 15, 2008 12:16 pm

Salut,

Topicul a fost deschis de catre Thor cam prin martie.
Am senzatia ca decizia a fost deja luata de ceva vreme.

Sau nu? Thor?

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Joi Mai 15, 2008 12:52 pm

Pai o fi fost luata decizia, insa subiectul cred ca ramine de actualitate.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori