Lancer 1.5 Vs Golf 1.9tdi Dsg

Versus intre modelele Mitsubishi si modelele altor marci.
Avatar utilizator
tudorel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 23, 2013 6:35 pm
Contact:

Mesaj de tudorel » Sâm Sep 21, 2013 2:02 pm

Vreau a va spune ca voi face maine o intrecere pe un traseu de 25km cu un prieten cu Golf V de 1.9tdi 105 DSG.Lancerul meu este din 2010 cu motorasul de 1.5 insa indraznesc sa merg la aceasta intrecere chiar daca am sanse mici....defapt as vrea sfaturi daca am vre-o sansa.Ma gandesc ca as putea sa castig pe curbe nici nu stiu ideea este ca voi face sigur chiar si daca voi pierde insa nu imi doresc asta ) Va pot spune ca ma pricep foarte bine la condus dar in acelasi timp mi se pare un mare avantaj faptul care are cutie automata si motor mai puternic.Nu ma pricep foarte bine la date tehnice de aceea accept orice sfat.Stiu ca a lui ia 0-100 in 11.3 si a mea in 11.6. Daca aveti idee si le-ati condus pe ambele astept pareri care este mai stabila .Multumesc mult anticipat.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Sâm Sep 21, 2013 7:16 pm

Eu cred ca aveti sanse egale, si totul va depinde de indemanarile soferului. Atat golful cat si lancerul sunt masini de strada cu usore veleitati sportive numai ca una e sedan si una e hatchback.

Avatar utilizator
tudorel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 23, 2013 6:35 pm
Contact:

Mesaj de tudorel » Sâm Sep 21, 2013 7:57 pm

multumesc colegu,chiar sunt curios ce va fi maine.Pana acum nu am mai facut o intrecere de acest gen...doar niste liniute puierile de distractie insa in general merg tare pentru ca tind sa cred ca imi place viteza.

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Sâm Sep 21, 2013 9:01 pm

QUOTE (tudorel @ Sep 21 2013, 07:57 PM) multumesc colegu,chiar sunt curios ce va fi maine.Pana acum nu am mai facut o intrecere de acest gen...doar niste liniute puierile de distractie insa in general merg tare pentru ca tind sa cred ca imi place viteza.
mai bine ai avea grija cum conduci, banuiesc,ca "intrecerea" nu va avea loc intr-un spatiu organizat pentru asa ceva,deci in afara de viata voastra riscati sa o puneti in pericol si pe a altora care intamplator sunt pe acolo pe jos sau tot in trafic. in al doilea rand nu stiu ce obtii daca faci intrecerea asta,pana la urma si el si tu aveti 2 masini normale si atat. vrei adrenalina mai bine mergi si incearca un salt cu parasuta.

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Sâm Sep 21, 2013 9:27 pm

Va castiga cel mai inconstient. Pe strada, pe curbe, masina conteaza prea putin. Sper sa schimbati proba pe ceva amcart sau daca vreti musai cu masinile voastre, pe circuit.

Avatar utilizator
tudorel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 23, 2013 6:35 pm
Contact:

Mesaj de tudorel » Sâm Sep 21, 2013 9:40 pm

nu vom pune in pericol pe nimeni pentru ca vom face o sosea foarte buna aproape necirculata de loc.este o ruta secundara in judetul galati foarte foarte libera insa soseaua este buna,fara gropi.De castigat nu castigam nimic insa e vorba de ceva nou in ce ma priveste.am vorbit sa nu facem faze de stat pe 2 benzi sau astfel de lucruri.Nu suntem inconstienti ci pasionati,chiar daca nu sunt masini speciale de curse...

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Lun Sep 23, 2013 2:24 pm

Despre ce sosea e vorba mai exact ?

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Lun Sep 23, 2013 6:57 pm

)))) nici la 18 ani nu faceam asa cv....drive safe

Avatar utilizator
tudorel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 23, 2013 6:35 pm
Contact:

Mesaj de tudorel » Lun Sep 23, 2013 9:28 pm

))) eu am 19 si fac 20 in ianuarie....
legat de cursa nu am mai facut cu golfu ca nu era cu el ci cu un clio-symbol de 1.5dci 82cp pe care l-am facut...
este vorba de acea sosea dintre pechea si galati (pe la schela)era foarte liber si a fost destul de safe.

Avatar utilizator
tudorel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 23, 2013 6:35 pm
Contact:

Mesaj de tudorel » Lun Sep 23, 2013 9:48 pm

app colegu ador brasovu:X:D

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi VERSUS...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori