Intalnire Primavara - 2 Ani De Mitsu.ro !

Planificari, discutii si poze
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Dum Apr 05, 2009 11:30 pm

Cred ca impartirea pe vile o sa fie o problema .... Si eu de exemplu as vrea tot knorrhaus , sa fiu cat mai aproape de locul cu ''mancarea'' la 3 litri .
Este o tema de gandire la cum se va face impartirea. De ok , sunt ok amandoua , eu vreau sa fie aproape de locul faptei .
Eu unul , abia astept sa treaca saptamana asta si sa ajung la intalnire

Avatar utilizator
MIB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 29, 2008 7:40 am
Contact:

Mesaj de MIB » Lun Apr 06, 2009 9:18 am

Eu raman la aceeasi necesitate: un apartament... sau ceva cu doua camere, daca exista!
Patul de copil il aduc eu de acasa!

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Lun Apr 06, 2009 1:27 pm

Fara suparare, cazarea cred ca va fi impartita in functie de sosire...fiecare fiind liber sa si aleaga acolo unde sunt locuri libere.Cat despre mancare ...hm... sa va dau o veste proasta .. la cheile tisitei am sunat eu si mi s a spus ca asigura doar ...sala de mese... nu si mancare - sa ne o aducem de acasa, cred ca nu se vor supara daca vom manca cu totii la cealalta pensiune..

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Apr 06, 2009 2:14 pm

QUOTE (MIB @ Apr 6 2009, 09:18 AM) Eu raman la aceeasi necesitate: un apartament... sau ceva cu doua camere, daca exista!
Patul de copil il aduc eu de acasa!
Exista camere cu 4 locuri (2 paturi) la KnorrHaus.

QUOTE (awbdan @ Apr 6 2009, 01:27 PM) Fara suparare, cazarea cred ca va fi impartita in functie de sosire...fiecare fiind liber sa si aleaga acolo unde sunt locuri libere.
De acord.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Lun Apr 06, 2009 3:11 pm

Ma rog , mai mult sau mai putin de acord. Deci , eu si cine vom mai ajunge tarziu in noapte , ne vom alege cu camerele care mai raman , noi nu mai avem ce alege , sau vor fi mai putine optiuni , iar cei care vin sambata.... De asta nu prea este ok .
Ca sa nu existe discutii propun urmatoarele. Eu zic ca asa e mai echitabil pt toti.
Ca sa nu existe suparare , eu ma gandeam sa impartim lista cu cei care merg in 2 ( numere pare si impare , sau de la 1 la 12 si de la 13 la 24) in ordinea depunerii avansului- lista de doritori cum e prezentata de andrei , iar celor 2 grupuri sa li se atribuie o camera, la rand .
De ex : avem ocupantul listei cu numarul 3 , va primi camera 2 din pensiunea X . Ocupantul numarului 4 , primeste camera 2 din pensiunea Y. Se pot face exceptii cu cei care doresc camerele mari de 4 pers sau apartamente si cred ca vor fi si de simpatii sau prietenii. Se va trata ca un exemplu , nu ca atare .
Eu zic ca in felul asta nu cred ca se va face o diferentiere si asa vom sti clar cand ajungem unde stam si ce camera avem.
Daca sunteti de acord sau , se va alege varianta dorita de majoritatea.
Nu ma injurati , trebuie sa gasim o solutie pentru toti . Sau nu

Avatar utilizator
MIB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 29, 2008 7:40 am
Contact:

Mesaj de MIB » Lun Apr 06, 2009 3:28 pm

...eu nu as vrea sa iau o camera de 4 persoane... ca suntem doar 2 si avem un copil mic! Daca avem o camera suficient de mare ne descurcam. Ideal era un fel de apartament ca sa putem lasa copilul sa stea in camera lui sa doarma si sa nu stam dupa el!
In rest.. cum am zis.. mancare de post pentru mine.. si pentru restul de care o fi.. buna sa fie!

Legat de pelcare, eu vreau sa plec Vineri pe la 9 (AM), cu o marja de eroare de maxim doua ore (adica nu mai tarziu de 11 AM). O sa merg la munca si de aici o tai spre locatie! poate ne vedem pe drumurile patriei!

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Apr 06, 2009 4:15 pm

Parerea mea este ca impartirea ar trebui sa se faca dupa ordinea platirii avansului si nu dupa sosire. Eu nu sunt favorizat de nici una din metode. Deasemenea cred ca nu e nimeni dezavantajat indiferent unde va fi cazat. Daca se pleaca pe ideea ca acolo e bine si dincolo nu, vor ajunge multi sa fie nemultumiti. Ideea e ca aceasta intalnire sa isi atinga scopul si toata lumea sa fie fericita.
Eu o sa ajung sambata dupa-amiaza si nu am nici o pretentie legata de locul de cazare.

Am o intrebare totusi: se va putea servi masa la knorrhaus doar sambata seara si duminica pentru cei care vor sta la cheile tisitei? Dupa cum se vede, va fi batalie pentru knorrhaus

Avatar utilizator
MIB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 29, 2008 7:40 am
Contact:

Mesaj de MIB » Lun Apr 06, 2009 10:25 pm

QUOTE (cix @ Apr 6 2009, 04:15 PM) Ideea e ca aceasta intalnire sa isi atinga scopul si toata lumea sa fie fericita.
...sa isi atinga scopul, oricare ar fi el!
Chestia cu toata lumea fericita... poate in comunism!

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Apr 06, 2009 11:43 pm

QUOTE (MIB @ Apr 6 2009, 10:25 PM) ...sa isi atinga scopul, oricare ar fi el!
Chestia cu toata lumea fericita... poate in comunism!
Ce stil ai si tu mai MIB .. Cand am spus "toata lumea" m-am referit la cei ce vor participa la intalnire nu la negrii din africa. Tu la cine te-ai gandit?

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Mar Apr 07, 2009 11:46 am

Starea vremii in Lepsa

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori