Intalnirea Mitsu.ro @ Suceava

Planificari, discutii si poze
Scrie răspuns
Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Mar Mai 18, 2010 11:07 pm

Si pana la urma, cine care cum si la ce ora pleaca din bucuresti?
Eu vreau sa fac niste cumparaturi inainte de plecare deci daca am cu cine sa pec la ora 5 cum am auzit ma veti gasi in realu din vitan inainte de plecare, daca vreti sa faceti last minute shopping poate ne vedem pe acolo.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Mai 18, 2010 11:09 pm

@Mitsu`: Nu-i nimic de ingrijorat. Azi de ex a plouat de dimineata incontinuu in Suceava. Pe la ora 15-16 a iesit soarele si pana seara zici ca erai pe alta lume. Deci nu-i nimic de speriat, eu presimt ca o sa fie vremea acceptabila, cu tendinte spre o usoara incalzire globala si o insorire in dupa-amiezile ude (sau umezite?).... Hai bre... ca focul arde si pe ploaie, ce dreq Si pana la urma, nu e capat de drum, doar nu dormim in corturi. Si cum tot raul e spre bine, e ok si asa, stam in cabana si bem incontinuu...

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Mar Mai 18, 2010 11:28 pm

eu cred ca voi ajunge printre primii la pensiune...asa ca ma puteti suna pe mine si ies eu si va culeg de pe drum. am uitat sa va spun...am fost acum 2-3 saptamani la pensiune sa vad cum e...asa ca stiu drumul...eu nu iau decat doua pahare pentru fiecare"cules"...si ultimul ma duce n spate pana la etajul unu...0725 000 444

Avatar utilizator
Mitsu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 14, 2007 1:49 pm

Mesaj de Mitsu' » Mie Mai 19, 2010 12:14 am

Imi permit si eu sa incerc un ajutor, in caz ca cineva nu are GPS, sau nu stie drumul bine pana acolo...
Ruta catre PARTY

LE : Eu intelesesem ceva de 600 de km... 440 mi se pare ok... mie personal(care nu merg cu masina ).

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mie Mai 19, 2010 12:14 am

AHA !!!! Deci tu erai ala cu ATV-ul care a tras cu ochiul !!!

Cum ti s-a parut pe din afara ? Ca am inteles ca ai fost timid si n-ai intrat

Avatar utilizator
NeRv1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 19, 2010 12:20 am

Mesaj de NeRv1 » Mie Mai 19, 2010 1:02 am

Asa..primul post..emotii

Cu ce sa incep? cu ce sa continui?ufff
Ma numesc Daniel, am 27 de ani, sunt din Suceava, prieten cu Klez, camarad de noroieli...ahh si ginerele femeii care arfe pensiunea unde o sa fie intalnire. Pensiunea Florentina...)
Asa..mai greu dar in final am reusit sa imi fac si eu un cont si ..sper sa..fie bine:)
1..o ..iau pe puncte..sau din mers? Daca Klez promite ca masina mea sa fie gata pana pe weekend ma bag si eu sa va duc la un offroad
2.. Referitor la meniu.. se va servi mancare traditoionala si sper sa fie indeajuns sa va simtiti bine si mai mult. Incercam sa diversificam cu ..tochitura moldoveneasca, sarmale in cuib...etc..un gratar daca se doreste mai pe seara... In mod normal s-a pregatit ceva dar de trebui sa ne abatem putin nu e problema. Ne intelegem , suntem oameni.,... Apropo de asta, tatal meu a fost recent cu un prieten de al lui la intalnirea clubului Suzuki de la Sibiu..s-a intors si mi-a zis ca a..MURIT de foame , ca nu li sp-a dat aproape nimic...este un lucru pe care incerc sa il evit..pe cat pot .( NU MA AM PREA BINE CU SOACRA, NU MA DATI IN GAT VORBESC SERIOS.)
Asa...a mai zis cineva pe aici ca e cu juniorul...nu sunt probleme,..se rezolva cumva. E ceva..cum sa zic..la mica intelegere,.Sunt camre duble cu baie, apartamente cu 2 bai, 1 apart de 3 camere cu o baie. Daca...DACA..se va umple tot..vom discuta la fata locului care e mai flexibil ..ce si cum. Totul e de la premisa de la care pleci. Din experienta ..va spun..cum vii si cum iti incepi aceasta perioada de distractie..asa o continui ..de aceea imi propun ca sa incepem cu dreptul. Mi-am facut cont...pe care am sa il mentin..si in speranta sa va pot ajuta in caz ca aveti neintelegeri..sau..ma rog..cereri speciale.
Am uitat sa precizam..se poate veni cu animale de companie..singurul lucru..tre sa fiti cu ochii pe ele...ca si noi avem..vreo cateva:))
In rest..ce sa mai zic? Daca aveti intrebari, vreo nelamurire..nu ezitati. Eventual: 0744903935 Daniel
Dupa cum a zis si Klez..drumul nu e chiar rau. Sfaturi pentru cei care au o garda mai mica la sol...desi drumul pare f bun..pe portiuni are picaje deci sugerez sa conduceti cu grija. De la drumul principal la pensiune sunt aprox 1,5 km..dedcenti. Drum pietruit ca de tara..daca sunt cateva..gauri..incercati sa le incalecati..sper sa nu se fi stricat drumul mai rau cu ploile astea.
Pentru persoana de la Constanta...drumul asta il parcurgi cam in 8 ore in mod normal..nu stiu acuma cu camerele astea, deci daca pleci pe dupa amiaza la 15-16...ne vedem pe la 12-1..daca in schimb e 3-4 AM..asa cum ai scris..ne vedem dupa amaiaza pe la 13-14 aproximez.
Pentru cei ce vin din Baia Mare..poate vi se lipeste o sticluta de palincuta de mana...schimb pe whisky, vodca , bani sau sesiuni offroad

Cam atat pt moment ca nu mai am cerneala...


PS.. Scuzati ortografia dar am luat si eu un incalzitor inainte de somn:) ma pregatesc pentru..stiti voi..

Avatar utilizator
NeRv1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 19, 2010 12:20 am

Mesaj de NeRv1 » Mie Mai 19, 2010 1:10 am

Vad ca mai sus s-a postat o harta, am sa mai atasez si eu una care sper sa va fie de folos si..eventual..maine am sa va dau coordonatele GPS..poate ii ajuta pe cei ce vin pe navigatie
Fişiere ataşate
locatie_20pensiune_1_.JPG
locatie_20pensiune_1_.JPG (22.71 KiB) Vizualizat de 5678 ori

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mie Mai 19, 2010 1:10 am

"Daca Klez promite ca masina mea sa fie gata pana pe weekend ma bag si eu sa va duc la un offroad"

Pai ce sa fie gata ? Pajero? Punem 2 scaune si merge Vii maine pe la mine sa analizam situatiunea. Poate facem amandoi offroad... mai ales eu.... cu tractiunea spate.

Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Mie Mai 19, 2010 1:11 am

O intrebare, frigider la care sa avem acces este ? ca am neste chestii lichide de tinut pacolo

Avatar utilizator
NeRv1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 19, 2010 12:20 am

Mesaj de NeRv1 » Mie Mai 19, 2010 1:14 am

Pfiuu...wee..nu dormi?? vezi ca te dau in gat...ameninti oamenii cu bautul si..cand o sa ajunga ei tu mergi la somn..ceee???? sa beau eu?????????OK!;)

Da..va fi acces si la frigider....mai pe larg...pentru diferite sucuri, ape etc...acces ori la frigider pe hol..ori undeva va fi..de e de horinca si alte grade..aduc frigider de acasa:))

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori