Intalnirea Mitsu.ro @ Suceava

Planificari, discutii si poze
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Vin Mai 07, 2010 11:05 pm

Gazdele ne asteapta, focul se face, protapul il protapim.... Ce mai, viata si acordeoane
In premiera, eu voi fi primul care va face offroad extrem doar cu tractiune spate =))

Zilele astea voi pune care/cum sunt camerele (locuri, paturi, etc), ca sa ne otaram care/cum/unde stam, sa nu ne dam cap in cap pe acolo. Vremea se anunta.

Eu personal... de abia astept

Drumul e perfect pt orice masina, pana la Prisaca dornei, pe E58. De acolo pana la pensiune sunt 2 km de drum pietruit, dar foarte ok, eu am mers w.e. trecut cu un merc sel, si nu a fost nici o problema. De asemea, o sa ma interesez si zilele astea despre starea drumului spre rarau ca sa vedem daca putem urca cu totii cu orice masina.
PS: Nu uitati steguletele Mitsu. Catargul meu e gol....

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Sâm Mai 08, 2010 5:43 pm

Klez,si noi cei din Bucuresti abia asteptam sa ajungem acolo !

Ia spune,pe langa Rarau ce ar mai fi de vizitat,cu masina sau mai bine perpedes ? Ceva posibilitati de excursii cu ATV ? Eu ma gandeam sa-mi iau si bicicleta.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Dum Mai 09, 2010 12:55 pm

Sunt de inchiriat ATV-uri in campulung. Pai esteȘ Rarau, Giumalau, Dorna, o caruta de manastiri, dealuri, vai, Calimani .... Un w.e. nu ajunge oricum ca sa vedem macar jumate. Poti sa-ti iei si bicicleta. Dar crezi ca ai echilibru pe ea la cateva grade? Macar ATV-urile au 4 roti

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Vin Mai 14, 2010 11:17 am

Inca o saptamana Cam pe la ce ora ne dam intalnirea si pe unde ? Este o mica posibilitate, ca Vinerea viitoare, dimineata, sa ma prinda in Iasi. Trupa din IS ce zice ? Se baga cu mine la drum? Nu de alta, dar a mea mai mult de 120 kmh nici s-o imping nu prinde Maine ma intalnesc cu proprietarul pensiunii sa iau camerele sa vad cum si unde ne cazam, deocamdata inca sunt in BV si debia diseara plec spre casa. Cei care vin de la capitala, nu se pot intalni cu Iasi-ul la Motca dipa Roman? Eventual voi si eu prezent (in caz ca nu o sa fiu Vineri dim in IS), la Spataresti, inainte de Falticeni, sa ma alatur grupului

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Vin Mai 14, 2010 12:15 pm

Din cate am mai vorbit cu cei din Bucuresti , se va pleca in mai multe ture , cel putin 2 .
Adica unii pleaca cu noaptea in cap 05.30-06.00 si unii pe la 08.30-09.00 . Nu l-am inclus pe Metal ca nu stie nici el la ce ora pleaca
Ne putem intalnii pe traseu si cu restul care vin din tara , Focsani -Iasi , dar ora....e un mister .

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Vin Mai 14, 2010 12:47 pm

Important e ca sambata seara o sa fim toti acolo la protap!
La mine depinde de serviciul lui "+1", daca e sa nu se poata, vin singur de vineri dimineata si vad eu pe cine iau pentru locul ala suplimentar...

Avatar utilizator
voyager
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 28, 2009 10:07 pm

Mesaj de voyager » Vin Mai 14, 2010 6:25 pm

Din pacate eu nu mai pot veni .Daca tot nu s-a facut inca rezervarea sper ca nu incurc pe nimeni.In privinta avansului achitat o sa vorbesc la tel. cu Biku.

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Dum Mai 16, 2010 9:58 am

Helooo !!
A mai ramas un pic, eu plec de la focsani undeva pe la 8 dimineata, voi merge mai intai la manastirea humorului si pe la agapia si voronet si apoi dupa amiaza ma prezint la pensiune cu juniorii, sa mi lasati un apartament ca astia micii s au facut mari .
Ne auzim la telefon. Bafta si ...drum bun !!

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Dum Mai 16, 2010 4:41 pm

Camere Pensiunea Florentina:

Etaj 1 (4+1 cam, 13 pers)
1 - Camera Dubla + baie (2)
2 - Camera Dubla + baie (2)
3 - Camera Dubla + baie (2)
4 - Camera Dubla + baie + o canapea mare la nevoie (3)
5 - Apartament 2 cam + 1 baie (4)


Etaj 2 (4+1 cam, 12 pers)
1 - Camera Dubla + baie (2)
2 - Camera Dubla + baie (2)
3 - Camera Dubla + baie (2)
4 - Camera Dubla + baie (2)
5 - Apartament 2 cam + 1 baie (4)


Mansarda (5 cam, 16 pers)
1 - Camera Dubla + baie (2)
2 - Apartament 2 cam + baie (4)
3 - Apartament 3 cam + 1 Baie (inconvenient mic) - (6)
4 - Camera Dubla mica, fara baie (2)
5 - Camera Dubla mica, fara baie (2)
Tot la mansarda, sunt inca 2 bai pe hol, pentru cele 2 camere fara bai, sau pentru cei din ap. cu 3 camere, sa nu se certe dimineata stand la coada

La etajul 1, mai este o camera MARE, cu baie, in care intra 6 pers, in cazul in care vom fi peste 40.
La parter e ditamai sala de mese, cu bar (in cazul in care ni se scoala de o bere la sticla, sa nu batem drumul pana in C-Lung). Afara e foisorul, gratarul industrial, protapul, lemnele pt focul de tabara si muntii.

Cam asta ar fi lista camerelor.

Cand ajungem, ne uitam, vedem, admiram, iar dupa ce ne ducem bagajele in camere, ar trebui platita restul de suma de cazare. Adica care va sa zica, in avans. Adica,restul de 120 ron de om. (fara bautura, fiecare aduce ce bea).

Prin acele locuri, un meheheheeeel fara canini costa undeva intre 200 si 250 ron, asta ca fapt divers, pentru protap . Cu siguranta e mai natural si mai gustos decat unul de la supermarket-uri.

@awbdan... Care apartament ti-l rezervam ? La ce etaj ?

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Lun Mai 17, 2010 11:55 am

O camera dubla pt mine Nu conteaza care unde, baie sa aiba si-atat.
De venit eu voi veni ori vineri la amiaza (daca reusesc sa-mi iau liber) ori vineri noaptea (in caz ca nu reusesc).

Mai vine cineva din Cluj?

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 44 vizitatori