Poze si impresii Intalnirea primavara - vara 2012

Planificari, discutii si poze
Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Lun Mai 07, 2012 8:33 pm

Hai sa ma bag si eu in seama

Vad ca toata lumea se plange de organizare . Pe buna dreptate . Dar vin eu si va intreb , cati dintre voi v-ati implicat in aceasta intalnire ? Cei implicati au fost foarte putini si nu pot fi in totalitate raspunzatori de ce s-a intamplat acolo . Nu stiam ca gazdele nu vor fi receptive / prietenoase , nu stiam ca cei care au venit cu masinile nu le vor da pentru teste , nu stiam ... sunt multe de spus .
Cred eu ca s-a invatat multe din aceasta experienta si speram ca la urmatoarea sa nu mai fie atatea nemultumiri .
Cat despre bisericute... a punctat foarte bine Bogdan ( cry4me) . Dar si asa , daca vroiai sa te alaturi unei bisericute nu ti se spunea ''bah , lasa-ne , ca avem susta noastra '' sau ca ''e discutie intre noi'' . Sa fim seriosi , nu poti tine 60 si de persoane sa discute toti la o masa .

Haideti sa fim optimisti si sa avem o urmatoare intalnire reusita . Ganditi-va ca v-ati revazut / intalnit cu niste oameni dragi si ca vreti sa-i revedeti si cu alte ocazii si totul va fi minunat .

O seara faina
Cristi , ala care e ''outsider''

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Lun Mai 07, 2012 8:33 pm

S-a muncit la 2 maini si-o bere si a iesit o bucata de film de la pensiune pana la locul pozelor. Partea a 2-a dupa alte beri... zilelele urmatoare. Scuzati calitatea si cantitatea.

http://www.youtube.com/watch?v=SV57-P_8 ... e=youtu.be

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Mai 08, 2012 12:08 am

Am primit pana acum pozele de la M_T, spatiul liber de pe server moare de nerabdare sa fie ocupat. Putina graba, va rugam!

QUOTE (andrei @ May 7 2012, 12:26 AM) andrei @ mitsu . ro - fara spatii

Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Mar Mai 08, 2012 12:16 am

Na`seara, venit, vazut, simtit foarte bine, mancat wasabi si plecat, din partea mea 10 cu felicitari ptr tot, multumesc ptr ocazie si ne vedem la urmatoarea

[attachment=16499:20120505_211022.jpg]
Fişiere ataşate
20120505_211022.jpg
20120505_211022.jpg (690.24 KiB) Vizualizat de 6132 ori

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mar Mai 08, 2012 8:29 am

Doza Doza.... cu telefonul tau smecheros )

Avatar utilizator
Ruxi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:57 pm

Mesaj de Ruxi » Mar Mai 08, 2012 11:54 am

Am sa postez un exemplu de organizare a unui eveniment, poate ne va fi de folos la urmatoarea intalnire

EVENIMENTUL ? RESPECTUL IN TRAFIC SALVEAZA VIETI? organizat de whitewolvesmcoradea
11-13 MAI 2012

VINERI-11 MAI 2012 - orele 12.00- plecarea din Episcopia ?Parcarea Real II

TRASEUL:

- Episcopia
- Biharia
- Salard
- Saniob
- Săcueni
- Valea lui Mihai ? oprire 30 min pt preluarea motociclistilor din Satu Mare-Baia Mare
- Otomani
- Marghita
- Chiribis
- Popeşti
- Pădurea Neagră
- Aleşd- oprire 30 min pt.alimentare in Satia Petrom la iesire
- Oradea
- Centura oraşului către Staţiunea 1 Mai

- orele 18.00 camparea
- orele 20.00 chef la Cazinoul din 1 Mai pană la orele 02.00

SAMBATA-12 MAI 2012- orele 11.00- plecarea din Statiunea 1 Mai

TRASEUL:

- Centura oraşului către Cluj Napoca
- Aleşd
- Borod ? oprire 30 min la intrare pe dreapta
- Roşia
- Beiuş - oprire pentru alimentare 30 min la iesire in Benzinaria Desira
- Pocola
- Soimi
- Cociuba
- Belfir
- Tinca
- Salonta - oprire 30 min la intrare Restaurant Milenium
- Oradea
- Centura oraşului către Staţiunea 1 Mai

- orele 19.00 camparea
- orele 20.00 chef la Cazinoul din 1 Mai

DUMINICA-13 MAI 2012 ? MARSUL IN ORADEA
- orele 12.00- plecarea din Statiunea 1 Mai
TRASEUL :- strada Nufărului, Cantemir,P-ta Independenţei,B-dul Magheru,B-dul Stefan cel Mare,Transilvaniei ,B-dul Dacia,B-dul Decebal,Calea Aradului,Oneştilor,Tudor Vladimirescu,P-ta Unirii,Teatrul de Stat,Traian Moişoiu,Calea Clujului,Seleuşului,Bumbacului,revenire către staţiunea 1 Mai

Da, este vorba de motociclisti, dar consider ca putem lua exemplu de la ei.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Mai 08, 2012 1:24 pm

Hello Ruxi,
ma bucura faptul ca se pune accent pe partile mai putin pozitive ale evenimentului, aspecte din care cu siguranta avem de invatat. Insa mai mult de atat, incep sa fiu din ce in ce mai convins ca vom putea conta pe sprijinul mai multor membri in organizarea viitoarelor evenimente.

Mici diferente intre ce ai postat tu si cam ce s-a intamplat la noi

QUOTE (Ruxi @ May 8 2012, 11:54 AM) organizat de whitewolvesmcoradea

Nu stiu, insa facand o paralele cu unele cluburi moto pe care le cunosc, in organizare au fost implicate mai mult de 1-2-3 persoane. Si mai mult decat sigur, toate persoanele implicate in organizare cunosc foarte bine zona pe care doresc sa o acopere, fapt ce le-a facilitat alegerea celor mai ok obiective.

QUOTE (Ruxi @ May 8 2012, 11:54 AM) Da, este vorba de motociclisti, dar consider ca putem lua exemplu de la ei.

De ce nu, comunitatile de motociclisti sunt exemple demne de urmat, doar ca nu multa lume are, din pacate, contact cu ele.

Voi deschide in urmatoarele zile un topic nou dedicat imbunatatirii evenimentelor pe care le vom organiza, voiam sa mai exprim aici o propunere insa cel mai ok cred ca este sa postez direct acolo.

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Mar Mai 08, 2012 1:31 pm

Pe viitor puteti conta si pe "umarul" meu cand vine vorba de organizare(asta daca este nevoie)

@Ruxi exact de un program ca cel postat de tine avem nevoie. Like
@ Andrei: Cu cat se implica si pun umarul mai multi membri cu atat sunt sanse mai mari sa iasa bine. Like

Avatar utilizator
Ruxi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:57 pm

Mesaj de Ruxi » Mar Mai 08, 2012 2:01 pm

Eu am fost incantata de numarul mare de participanti, locatia a fost foarte frumoasa si m-am bucurat sa intalnesc oameni dragi.

Andrei am sa te rog sa nu ma intelegi gresit, nu esti tu vinovat de dezorganizare. Tu ai propus un plan initial, nu a comentat nimeni, iar pe traseu planul a fost modificat, dupa care fiecare a luat-o pe alt drum.

Parerea mea este ca pe data viitoare sa ne facem temele referitor la zona in care se va merge. Sa vina fiecare cu un obiectiv de vizitat si sa supunem la vot, iar locatiile cu cele mai multe voturi raman pe lista pentru a fi vizitate. Si ca sa nu se mai modifice pe moment planul, se poate trece pe o foaie si fiecare membru sa primeasca un exemplar. Cine doreste vine pe traseu, cine nu, face ce doreste.

Eu o sa te ajut cu cea mai mare placere la urmatoarea intalnire.

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mar Mai 08, 2012 2:09 pm

Si eu pot pune umarul pe zona Prahova dar si cu zonele - Miercurea Ciuc, Gheorgheni, Bicaz, Defileul Muresului, Tg Mures. ( fiind nascut in Mures )

Count me in!

Scrie răspuns

Înapoi la “Intalniri si evenimente mitsu.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori