Mutat de la Rezolvare problema portbagaj -> fuguta la service

Discutii in contradictoriu. Pana la un anumit punct. Prin aceasta rubrica nu intrigam la discutii in contradictoriu, ci doar oferim un loc in care aceste dispute sa se desfasoare fara a perturba alte subiecte. A nu se depasi limita bunului simt! Nu se vor tolera jignirile si insultele.
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Feb 02, 2009 11:31 pm

Pai sa stii ca e!
Tu-i chiuveta masii!
De o luna numai "ghiuveta" aud de la niste baieti care imi renoveaza un apartament...

chiuveta, chiveci, chiul, chiocel...hai ca e ok! )

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mar Feb 03, 2009 8:24 am

De ce ar trebui cineva sa aplaneze?....nu ne aflam pe zona de galceava?...deci let the blood flow....!
Cristi.....dupa o pauza de activitate pe aici si cum nimeni nu se mai certa cu nimeni...ce te-ai gandit..."hai sa mai bagam un pic de zazanie ca doar din asta ne hranim"
Daca vroiai sa faci o gluma atunci nu o postai pe combat zone...mergeai la bancuri.
Pe frontispiciul acestui forum scrie"Romanian Mitsubishi Enthusiasts"....cred ca odata cu aparatia Lancerului 2008 sintagma respectiva e depasita.Asa ca propun modificarea ei in "Romanian Mitsubishi Enthusiasts except Lancer 2008"
Vina pentru aceasta stare de lucruri o poarta..paradoxal...firma Mitsubishi.Faptul ca...spre deosebire de alte marci care de obicei nu scot noile modele mult prea diferite de vechile modele...Mitsubishi a ales sa scoata un Lancer care nu mai are nici o legatura cu predecesorul sau omonim a starnit o dezlantuire de sentimente care mai decare mai contradictorii.Asadar..cei care nu aveau nici o treaba cu firma asta au descoperit o masina cu aspect spectaculos dupa care multa lume intoarce capul pe strada si orbiti de acest cal troian au cumparat-o fara sa mai fie atenti la diferite aspecte negative mai mult sau mai putin importante.Ceilalti....deja posesori de modele Lancer clasic...s-au trezit ca masina lor cea iubita...masina lor cu istorie glorioasa(inca nu m-a lamurit nimeni in ce consta asta exceptand Lancer Evolution)...este redusa la o masina oarecare pe strada dupa care nu mai intoarce nimeni capul.Si asta doare.....doare,dar ce nu intelegeti voi este ca nu noii posesori de Lancer sunt inamici.Nu am retinut ca..vreodata..un posesor de Lancer 2008 sa deschida o discutie badjocoritoare la adresa lancerului classic...in schimb in sens invers am vazut destule intepaturi mai mult sau mai putin transparente.
Dragii mei....cine spune ca marimea nu conteaza e ipocrit si vorbeste prostii.Daca nu ma credeti intrebati femeile.Daca marimea,aspectul sau alte elemente de genul asta nu ar conta am merge toti cu un singur fel de masina,conceptul de tuning nu ar mai exista si am umbla toti in uniforme.Pentru cei mai batrani....poate va amintiti vremurile gri numite epoca de aur.Asa ca lasati ipocrizia....toti vrem ce nu avem..este chiar o conditie a progresului si nu am inventat-o noi...o manifestau si aia care umblau cu bate in maini si ciocneau doua pietre ca sa aprinda focul.E in noi nu avem ce face.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Feb 03, 2009 9:49 am

1. thor, daca asta e motiv de zanzanie atunci prostia nu are limite!!

"Barbatii adevarati conduc Mitsubishi Lancer!
Barbatii adevarati nu au nevoie sa mearga la sala, ei se antreneaza inchizand portbagajul Lancerului!"

Citeste tot, de sus in jos..

2. Citeste titlul topicului ca sa vezi ca nu am postat aici, aici a fost doar mutat...dar ca de obicei postam ca sa ne aflam in treaba (vezi 1) !!

3. "Certurile", glumele si stilul "prietenesc"...nu s-au incheiat... nici dupa ce nu am mai postat eu, doar ca intre posesori se trec cu vederea mai multe. Singurii care se inteapa intre ei, apoi se lauda, apoi se iau la misto, apoi iar se lauda...sunt chiar posesorii de lancer 08 si e normal. Restu' mai mult asista.

4. Restu'...sunt aceleasi prostii de pensionari abonati la crasma din colt si sectia neuro de la nr...

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mar Feb 03, 2009 10:50 am

Nu am mai scris demult si nu prea imi mai arde sincer, m-am saturat de mandrii prostesti si de tampenii. S-a ajuns ca pe daciaclub-reno, daca spui ceva de cele doua marci, e clar esti tractorist, adica fan VW. Aici e invers, s-a adoptat moda forumurilor VW, daca spui ceva de TDI s-a terminat, esti fan Logan.

Lancer-ul Clasic este de fapt un Geely, o masina chinezeasca de doi bani. Sincer ma gandesc sa pun sigla Geely pe masina mea, poate asa se simt posesorii de Lancer Diesel Edition mai bine.

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mar Feb 03, 2009 10:50 am

1.Cristi..."glumele" spuse de tine au incetat de mult sa fie simpre glume.Asta din momentul in care glumele la adresa Mitsubishi sau transformat in glume(ca sa nu le spun jigniri) la adresa posesorilor de Lancer '08...mai ales la adresa celor cu diesel.In definitiv ma doare in cot de Mitsubishi daca nu e in stare sa faca o masina cu mai putine defecte....am glumit chiar impreuna pe seama lor inclusiv la masina mea...Asa ca nu te mai mira ca "glumele" tale provoaca reactii...nimeni nu mai crede ca esti bine intentionat dupa toata campania asta a ta cu manelistii,cocalarii si aprozaristii.
2.Mea culpa(vezi sunt in stare si de asa ceva) pentru neatentia cu privire la originea topicului..
3.Nu prea inteleg la ce intepaturi te referi ca fiind facute intre posesorii de '08...ca eu nu prea le-am vazut.Cat despre ceilalti care se uita e obtiunea lor sa nu vorbeasca.Asta poate fi un argument in plus fata de schimbarea logoului propus de mine.Poate nu ar fi rau sa eliminati de tot Lancerul '08 de aici...acesti oameni lipsiti de cultura...manelistii astia....ramaneti voi si dati-va unii altora citate din istoria si traditia...bla,bla,bla....
4.La asta nu iti raspund pt ca nu vreau sa raspund la o jignire cu alta jignire.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Feb 03, 2009 11:31 am

OK.

Repet, daca doua fraze au dat nastere la aceasta discutie pentru ca asa si pe dincolo...atunci eu m-am lamurit.
Nu, aici nu e vorba de cocalari si manelisti...ar fi un peisaj nevinovat si poate chiar amuzant pana la un punct, e vorba de altceva, dar nu are rost sa mai comentez pentru ca din ceea ce constat unii se cam plictisesc si cauta galceava in orice afirmatie, iar eu nu vrea sa le mai fac pe plac si sa continui un circ care desi nu "place"...este amplificat prin rotatie de unii.

Daca nu suntem in stare decat sa debitam aceleasi chestii la nesfarsit, atunci eu nu mai am nimic de comentat vis-a-vis de aceste asa zise subiecte.

Nu imi vine sa cred...
Cade unu din pat cu cocolosu' de mamaliga in gat, se loveste la cap, intra pe forum, vede afirmatia cu "barbatii adevarati"...crede ca e vorba de el, se uita in oglinda si vede ca are in continuare pene pe spate, dupa care enervat la culme posteaza (dupa luni de pauza) in 3 fraze, tot ce isi aminteste el legat de mitsubishi si lancer...."aaa te stiu, stiu eu ce gandesti,..." )
Apoi apare thor...impaciuitor si bine intentionat ca de obicei, sa ma atentioneze ca sunt "recidivist", ca orice cuvant de-al meu poate fi folosit impotriva mea si sa-mi tina din nou acelasi discurs cu traditia, samd...chestii care au mai fost discutate si pe care le-a concluzionat simplu "niste talibani"...ca el e un tip finut si nu jigneste. )
Dar de fapt nimeni nu vrea galceava, dar daca tot e, hai sa o facem sa dureze cat mai mult ca si asa e plictiseala...
In general nu postam nimic...dar daca e scandal hohohooo

Nu se poate asa ceva!
Ba se poate! )

Hai sanatate!

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Feb 03, 2009 11:40 am

Vreau sa spun un singur lucru : sunt un fan al automobilelor si tot ce tine de auto, imi plac foarte multe marci si tipuri de masini, intru pe multe forum-uri auto din ro si din afara ( intru si citesc , nu ma bag in seama ), DAR pe niciunul din forum-urile respective ( vwforum,pejo,citroen,fiat etc etc ) NU am vazut asemenea ``glume`` si ``misto-uri`` aduse unui anumit tip de automobil si ce e cel mai grav aduse posesorilor. Rusine.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Feb 03, 2009 11:45 am

Nici macar nu mai era vorba de asta...insa placa asta e singura care ne place!

Eu am mai mai vazut glume si mistocarii aduse unui anumit tip de automobil cu precizarea ca fiind forum multimarca parerile erau foarte diversificate, in mare parte interesante, obiective si chiar amuzante.
Aici s-a exagerat mai mult...in ambele sensuri, insa nimic neobisnuit.

De la inceputuri...totul a inceput cu 1000 de laude si o mica critica legat de interior....huuuooooo orbule, invidiosule....
Asa s-a nascut mistoul la...tzara!

De aici reactia a fost pe masura si totul s-a amplificat...altii au renuntat sa mai posteze, mai ales vanzand ca discutiile, chiar si cele normal, nu contin mai nimic...altii s-au rezumat doar sa citeasca si sa se amuze de "descoperirile" legate de masina asta, samd.

Totul a inceput cu niste reactii violente la niste critici marunte care sunt impartasite de toti in prezent.
Restul a fost doar urmarea...si pana la urma a fost vorba de oameni...unii ce-i drept nu au nici o vina, nu sunt vizati, nici nu intra in aceste discutii, eventual se amuza.

Rusine!

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Feb 03, 2009 11:48 am

Si ce ati mai facut? pe unde ati mai umblat?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Feb 03, 2009 11:49 am

Si eu sunt de parere ca de la frazele alea nu trebuia sa se ajunga aici. Si cred ca ar fi bine sa va opriti pentru ca in incercarea de a va dovedi dreptatea va jigniti si mai tare.
Lancerul 2008 este departe de a fi cea mai buna masina la fel cum si Mitsubishi este departe de a fi cea mai buna marca. M-am intalnit deseori de afirmatia "- Baaa! de banii astia iti luai passat ...". Eu am ales masina asta pentru ca asta mi-a placut si chiar nu imi pasa ca imi zice cineva ca nu e buna si ca se strica.
Pe Cristi il apreciez ca de multe ori descreteste fruntea prin "glumite", si il apreciez si pe Thor pentru posturile sale realiste si mature.
Semnat "Un barbat adevarat"

Scrie răspuns

Înapoi la “Combat Zone”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori