Driverx - Solicitare De Ban Remove

Discutii in contradictoriu. Pana la un anumit punct. Prin aceasta rubrica nu intrigam la discutii in contradictoriu, ci doar oferim un loc in care aceste dispute sa se desfasoare fara a perturba alte subiecte. A nu se depasi limita bunului simt! Nu se vor tolera jignirile si insultele.
Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mie Dec 09, 2009 11:15 am

Acest topic este dedicat lui driverx.

Eu inteleg ca posturile lui erau mai acide, asta este stilul lui, inteleg ca si-a meritat warnul, insa nu consider ca merita ban. Sunt cativa useri pe acest forum care contribuie tehnic la rezolvarile problemelor multor useri, iar driverx era unul dintre ei. Este sincer pacat sa banati un user care participa activ si ofera solutii viabile problemelor multora doar pentru faptul ca stilul sau de a posta este putin mai acid, in fond amuzant daca privesti relaxat problema si nu sunt singurul de parerea asta.

Va rog sa-i scoateti banul, ati face un bine noua, userilor obisnuiti.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Dec 09, 2009 11:35 am

Da , intr-adevar , Driverx are un stil mai ciudat pentru ca si-a luat ban , dar si l-a luat pentru nerespectarea regulamentului . E un forum public , exista un regulament si toti avem obligatia sa-l respectam. Ajutam sau nu forumul , avem aceasta obligatie , altfel suportam consecintele.
Driverul are perioade bune si perioade mai putin bune , iar cand aste mai putin bune sunt la putere face ravagii , nu mai tine cont ca e un forum .

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mie Dec 09, 2009 11:52 am

subscriu la ce a spus gabitzu' si in acelasi timp vreau sa-mi exprim dezaprobarea pentru felul in care e gandit regulamentul in privinta scaderii warn-ului.NU mi se pare normal sa fac o solicitare publica de scadere de warn cand s-ar putea f bine seta forumul in asa fel incat la un anumit interval de timp sa se scada un anumit procent. Nu cred ca sta nimeni sa tina cont ca au trecut 1-2-3 luni de cand si-a luat warn. Nu m-am inteles extraordinar cu driverx, ne-am mai contrat si pe privat si pe aici, dar daca te poate ajuta sau sfatui intr-o anumita privinta cu siguranta ca o va face. Cred ca asta ar trebui sa primeze.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Dec 09, 2009 2:50 pm

Eu sunt dezamagit si perplex de chestia cu banul lui driverx care a raportat o ciudatenie si nu mi se pare ca merita ban pentru asa ceva. Dar ma rog...

Aia de pe daciaclub ce sa mai faca la cati useri au, ce trafic si ce probleme cu unii useri? Adica driverx primeste ban ca a spus ca e aberant ca in fiecare luna sa iti pui reminder sa vb cu un moderator sa iti scada warn-ul? Mi se pare !@#$%^&*()_+

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Dec 09, 2009 4:10 pm

Sincer, driverx putea sa isi ia ban de mai multe ori. Deci nu a luat neaparat ban pe chestia aia. Cand a ajuns la 90% s-a mai potolit o perioada dar dupa aia iar si-a "revenit". Hai sa analizam niste chestii acide de genul:
- Userul X isi doreste ceva sau isi cumpara ceva care e un accesoriu de 200 de euro si i-l prezinta mandru. Si apare driverx si spune cum poate sa dea atata pe un @#$% care in mod normal mai mult de 10 euro nu costa. Sincer eu nu pot aproba o asemenea atitudine. Daca cineva isi ia ceva si e mandru, nu mi se pare respectuos sa iti areti astfel dezaprobarea. Poti sa ii areti ca era mai ieftin altundeva dar nu ca nu merita si ca e o aberatie. Asa ceva nu se face din bun simt...
- idem legat de catalogarile unor masini, cand cineva vine entuziasmat ca si-a luat un Lancer nou sau ceva. Poate omul si-a dat toate economiile pe asa ceva si o asemenea "primire" nu mi se pare respectuoasa. Decat asa, mai bine te abti. Mentionez ca legat de masina mea a zis numai de bine, deci nu m-a vizat pe mine vreodata.
- problema lui "solutionata". Urla pe toate topicurile ce masina de @#$% are si ca nimeni nu o rezolva. Cand s-a facut ceva, a tacut malc, au spus altii. Iar u mi se pare corect, adica de "gica contra" (scuzati cacofonia) e plina lumea.

In rest, pana la urma exista un regulament care asta e, trebuie sa il respecte toata lumea. Nu mi se pare normal sa i se tot atraga atentia si mereu sa caraie pe orice topic. Are o nemultumire, exista loc unde poate sesiza asta.

Din respect fata de useri, voi vota neutru.

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Mie Dec 09, 2009 7:44 pm

Lasati-l sa se racoreasca 2 sapt.-1 luna si dupa aia dati-i sansa de a o lua din nou de la 0%.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Dec 09, 2009 10:14 pm

QUOTE (chacha @ Dec 9 2009, 04:10 PM) Sincer, driverx putea sa isi ia ban de mai multe ori. Deci nu a luat neaparat ban pe chestia aia. Cand a ajuns la 90% s-a mai potolit o perioada dar dupa aia iar si-a "revenit". Hai sa analizam niste chestii acide de genul:
- Userul X isi doreste ceva sau isi cumpara ceva care e un accesoriu de 200 de euro si i-l prezinta mandru. Si apare driverx si spune cum poate sa dea atata pe un @#$% care in mod normal mai mult de 10 euro nu costa. Sincer eu nu pot aproba o asemenea atitudine. Daca cineva isi ia ceva si e mandru, nu mi se pare respectuos sa iti areti astfel dezaprobarea. Poti sa ii areti ca era mai ieftin altundeva dar nu ca nu merita si ca e o aberatie. Asa ceva nu se face din bun simt...
- idem legat de catalogarile unor masini, cand cineva vine entuziasmat ca si-a luat un Lancer nou sau ceva. Poate omul si-a dat toate economiile pe asa ceva si o asemenea "primire" nu mi se pare respectuoasa. Decat asa, mai bine te abti. Mentionez ca legat de masina mea a zis numai de bine, deci nu m-a vizat pe mine vreodata.
- problema lui "solutionata". Urla pe toate topicurile ce masina de @#$% are si ca nimeni nu o rezolva. Cand s-a facut ceva, a tacut malc, au spus altii. Iar u mi se pare corect, adica de "gica contra" (scuzati cacofonia) e plina lumea.

In rest, pana la urma exista un regulament care asta e, trebuie sa il respecte toata lumea. Nu mi se pare normal sa i se tot atraga atentia si mereu sa caraie pe orice topic. Are o nemultumire, exista loc unde poate sesiza asta.

Din respect fata de useri, voi vota neutru.

1. Daca un user isi ia teapa atunci mi se pare normal sa ii spui acest lucru ca data viitoare sa nu mai pateasca el sau altii. Se numeste linge in fund a spune ca bravo domne ai fost destept ca ai dat atata pe lucrul respectiv, si mi se pare lasitate sa nu spui ca altii sa isi ia si ei teapa. Hai sa vad acum ban la userii care isi pun xenon aftermarket pe masina pentru ca mi se pare o lipsa de respect pentru ceilalti participanti la trafic. Adica te lauzi cu ceva ilegal? Unde e respectul unde e bunul simt?

2. Daca parerea mea este ca Lancer-ul este de rahat, atunci este parerea mea, este un forum unde am dreptul sa imi spun parerea. Altfel se numeste comunism ce propui tu. Adica respectuos e sa il lingi pe ala in fund sa ii spun ca ce masina tare si-a luat si ce afacere a facut, mai ales cand tu ai o troaca care merge pe jumatate.

3. Faptul ca avea masina, Lancer mult iubita de multi, cu niste probleme destul de grave din punct de vedere al sigurantei pe sosea, si ca se vaita nu vad care e problema? Adica iar o dam in comunism ca domne e forum Mitsu si Fereste Base sa spuna cineva ca e proasta. Faptul ca nu a spus cand s-a rezolvat e treaba lui. Daca tu stateai un an sau cat a stat el cu masina cu probleme si dupa atata timp ti se rezolva problema, crezi ca mai aveai chef sa scrii ca merge bine? Iti spun eu ca nu. Iti bagai picioarele in ea de troaca.

Se numeste forum pentru ca atunci cand scrii ceva, sunt altii care isi spun si ei parerea. Eu inteleg ca fiecare isi considera masina cea mai tare dar totusi. Cand cineva isi ia masina sau ceva la masina, trebuie sa sarim toti linge blide ca moammaaaaa ce tare, clima bizonica, si uite e pe numele meu...

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Dec 09, 2009 11:23 pm

QUOTE (2dor @ Dec 9 2009, 10:14 PM) 1. Daca un user isi ia teapa atunci mi se pare normal sa ii spui acest lucru ca data viitoare sa nu mai pateasca el sau altii. Se numeste linge in fund a spune ca bravo domne ai fost destept ca ai dat atata pe lucrul respectiv, si mi se pare lasitate sa nu spui ca altii sa isi ia si ei teapa. Hai sa vad acum ban la userii care isi pun xenon aftermarket pe masina pentru ca mi se pare o lipsa de respect pentru ceilalti participanti la trafic. Adica te lauzi cu ceva ilegal? Unde e respectul unde e bunul simt?
Cred ca nu ai inteles ce spuneam. Eu consider ca merita sa dau 100 ron pe stergatoare valeo (etc..), el zice ca alea de 6 lei sunt bune si ca m-am fraierit.... (exemplu poate continua cu becuri Philips Xtrem Power care sunt la fel ca Narva de 7 lei fara se le fi testat el...). La o atitudine de genul ma refeream, nu la faptul ca "dincolo gasesti mai ieftin....". Cea cu dincolo gasesti mai ieftin mi se pare super sa spui daca stii... Exemplu, poate pentru driverx esti fraier daca dai 200 de euro pe o prelungire de esapament, cu ce te ajuta ca iti spune asta? Daca iti spune ca dincolo era mai ieftin ok, dar nu chestii de genu' "eu bag doar minimu' necesar' ce drequ atata pasiuni ca doar sunt masini...
Iar legat de parerea mea despre xenoane, un Search te ajuta sa vezi cat de vehement sunt impotriva lor...


QUOTE (2dor @ Dec 9 2009, 10:14 PM) 2. Daca parerea mea este ca Lancer-ul este de rahat, atunci este parerea mea, este un forum unde am dreptul sa imi spun parerea. Altfel se numeste comunism ce propui tu. Adica respectuos e sa il lingi pe ala in fund sa ii spun ca ce masina tare si-a luat si ce afacere a facut, mai ales cand tu ai o troaca care merge pe jumatate.
Daca fiecare care isi ia mitsubishi (care e de kkt in general dupa parerea lui) e abordat de driverx ca ce troaca si-a luat, mai bine nu te bagi in seama. Nu zice nimeni ca trebe sa lingi dosuri, dar uneori e bine sa nu te bagi decat sa arunci o replica aiurea la unu care a dat 20k pe o masina.

Sper ca m-am facut inteles, nu cred ca promovez linguseli dar nici cu jignirile gratuite sau lipsa de respect fata de altii nu pot fi de acord...

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Dec 10, 2009 11:59 am

Daca un user considera ca ti-ai luat teapa cu niste stergatoare Valeo sa spunem, si ti-o spune in fata politicos, si nu iti spune - "ba prostule ai comis-o", e parerea lui, repet, e un forum, de asta se numeste forum si nu blog in care scrie doar o persoana. Bine si la bloguri se pot pune comentarii. Atat timp ca vorbeste corect si nu te injura, are dreptul sa isi spuna orice parere.

Legat de faptul ca cineva si-a luat o masina de 20-50k euro nu conteaza. Repet parerea fiecaruia difera, daca driverx considera ca respectivul si-a luat teapa cu acea masina, iar e parerea lui. Daca spune acest lucru politicos si nu il injura pe ala, atunci nu e nici o problema, nu merita ban.

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Joi Dec 10, 2009 11:04 pm

Nici eu nu cred ca driverul merita banat...Asta e stilul lui si nu cred ca aciditatea unora dintre postarile lui e chiar atat de deranjanta.De foarte multe ori chiar are dreptate cu ce spune,iar faptul ca se exprima foarte direct nu mi se pare o problema.Cateodata e chiar bine...Oricum,de la asta pana la ban ar trebui sa fie o cale destul de lunga.Iar pe aria tehnica era chiar activ.Si ,oricum,cred ca s-a racorit... .Ar trebui reconsiderata decizia.Parerea mea.

Scrie răspuns

Înapoi la “Combat Zone”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori