lancer clasic inca se produce si se vinde. sfaturi si pareri

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
arghirromeo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 03, 2008 12:59 am

Mesaj de arghirromeo » Lun Mar 03, 2008 5:16 am

am nevoie de cateva sfaturi de la voi, posesorii de lancer. vreau sa-mi iau un lancer invite 1.6 98 cp. pretul e de 12800 euro. vreau sa caracterizati aceasta masina din toate punctele de vedere: fiabilitate, comfort, siguranta,consum, intretinere si altele pe care le mai stiti voi, pentru ca, va spun sincer, eu am condus frecvent doar dacia.analizez mai multe variante,in jurul acestui pret de 13000 de euro: fiat linea, astra h, citroen c4, chevrolet lacetti, ford focus si seat leon, fiindca am vazut ca sunt multe reduceri in ultima vreme. si vrea sa fiti sinceri.va multumesc si astept opiniile voastre :oops:

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Lun Mar 03, 2008 2:46 pm

Masina e ok, din cate am auzit nu prea crapa nimic pe ea, e foarte greu de stricat. Eu insa nu pot sa spun prea multe de varianta 1.6, ca am varianta 2.0.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Mar 03, 2008 2:54 pm

In loc de " fiat linea, astra h, citroen c4, chevrolet lacetti, ford focus si seat leon" e de preferat lancerul 1.6.
Nu cunosc performantele fiecarui model in parte dintre cele enumerate de tine dar 1.6 e ok din punctul asta de vedere iar calitatea, fiabilitate e peste concurentele sale.
Fara discutie!

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Lun Mar 03, 2008 3:15 pm

QUOTE (Cristi)1.6 e ok din punctul asta de vedere iar calitatea, fiabilitate e peste concurentele sale.
Fara discutie!
Si la consum, este tot peste concurentele enumerate mai sus cel putin in oras ....... tot fara discutie :-D
Ma rog, sper ca in timp sa mai scada si la mine.
Desi nu e o perioada de timp relevanta, ca eu am masina doar de 5 luni, ma declar multumit pana acum de alegerea facuta. Doar ca mi-ar fi placut sa mai fie disponibili vreo 10 - 15 caluti pe sub capota. M-as fi simtit mult mai bine.

Avatar utilizator
MUTU
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 07, 2008 3:02 pm
Contact:

Mesaj de MUTU » Lun Mar 03, 2008 3:23 pm

Eu am chiar lancer 1.6 si sunt mandru de asta... si acum dupa ce am facut cu masina 20.000 km ... daca ar fi sa aleg intre optiunile insirate de tine, tot lancer as alege. Pe de alta parte cu loganul atingi suta la ora in mai putin timp... depinde ce fel de om esti si ce lucruri iti plac in viata... daca te vei deprima cand citesti date tehnice mai bune ca ale masinii tale pe internet, mai bine alegi o alta masina... masina mea nu e cea mai buna pentru toti, dar este cea mai buna pentru mine...

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Lun Mar 03, 2008 3:34 pm

eu as sugera cu obiectivitate sa elimini fiat, chevrolet...si sa te hotarasti intre focus, leon si lancer.Dar exista leon la 13.000?Ca eu am lista cu preturi in fata si cel mai ieftin model e reference 1.4 de 85cp si e la 15.949 euro tva inclus

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Mar 03, 2008 3:37 pm

la banii astia, lancerul 1.6 este cea mai placuta si confortabila masina.
- Silentiozitate de masina din clasa PREMIUM...imposibil de "gasit" la banii astia.
- Interior japonez... stil, calitate, lucratura, finisaje.... Din interior nu da impresia de masina ieftina.
- Se conduce usor si are comenzi foarte bine "legate".
- Spatioasa, practica.
- Motorul se aude atunci cand trebuie si cat trebuie proportional cu sarcina/viteza ceea ce iarasi e imposibil de gasit la banii astia si chiar la masini f scumpe.
- Plictisitor de fiabila.

Este mai silentioasa si mai confortabila chiar decat modelul lancer 1.5 care i-a luat locul.

Si in plus ai sansa sa intri in comunitatea noastra!

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Lun Mar 03, 2008 4:02 pm

Daca apreciezi ca are din standard 8 airbaguri, aer, abs+ebd, geamuri electrice fata/spate, suspensie independenta pe spate, jante aliaj, garantie 3 ani masina e farte buna.
Daca vrei computer de bord care sa iti arate consumul, climatronic, cruise control, bluetooth si alte gadgeturi atunci nu e buna.

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Lun Mar 03, 2008 4:24 pm

arghirromneo:la 13000 inclin si eu sa cred ca lancerul e cea mai buna alegere.Deja m-a convins cristi(mai cristi mai ziceai ca eu as fi un bun vanzator de masini )

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Mar 03, 2008 4:34 pm

QUOTE (paul.todea)Deja m-a convins cristi(mai cristi mai ziceai ca eu as fi un bun vanzator de masini )

Pe mine m-a convins masina.
Da, ai fi bun de vanzator de masini, ai putea sa le dai lectii astora de la mcar.

Daca ai timpul si posibilitatea, incearca un drive-test cu lancerele vechi.
Nu pentru achizitie si nu in ritmul impus de proprietar/dealer.
O sa intelegi mai multe.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori