2008 Mitsubishi Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mie Oct 31, 2007 4:43 pm

QUOTE (Ady)Habar nu am ... dar din ce am citit pe forum m-am ingrozit ... in anul 2007 se mai rectifica discuri de frana ... nici in service la Daewoo nu se practica asa ceva :evil: . Ambreiaje cu probleme si alte defectiuni ignorate. Deaia imi cumpar numai masini second ... nu stiu cum as reactiona sa dau 15-18.000 de euro pe o masina si sa fiu privit de sus la garantie .

Ehei nu ai degete sa numeri de cate ori le-am rectificat la Loganul de serviciu. Si asta se intampla in service-urile din reteaua Dacia nu la Nea gogu srl. Oricum pe logan sunt la al 3 set de discuri. Tot la firma avem si peugeot-ui si vreau sa iti zic ca in decurs de o luna s-a rupt de 3 ori cablul de ambreiaj. Cablu ce fusese schimbat odaca cu discul si cu placa de presiune la una dintre revizii la Eurial (dealer peugeot). Asa ca eu sunt multumit de mitsu. Si am 12000 si n-a crapat nimic. am fost doar pentru revizie.

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Joi Noi 01, 2007 6:51 pm

QUOTE (Andrei_RC)QUOTE (Ady)

Habar nu am ... dar din ce am citit pe forum m-am ingrozit ... in anul 2007 se mai rectifica discuri de frana ... nici in service la Daewoo nu se practica asa ceva :evil: . Ambreiaje cu probleme si alte defectiuni ignorate. Deaia imi cumpar numai masini second ... nu stiu cum as reactiona sa dau 15-18.000 de euro pe o masina si sa fiu privit de sus la garantie .

Ehei nu ai degete sa numeri de cate ori le-am rectificat la Loganul de serviciu. Si asta se intampla in service-urile din reteaua Dacia nu la Nea gogu srl. Oricum pe logan sunt la al 3 set de discuri. Tot la firma avem si peugeot-ui si vreau sa iti zic ca in decurs de o luna s-a rupt de 3 ori cablul de ambreiaj. Cablu ce fusese schimbat odaca cu discul si cu placa de presiune la una dintre revizii la Eurial (dealer peugeot). Asa ca eu sunt multumit de mitsu. Si am 12000 si n-a crapat nimic. am fost doar pentru revizie.

De ce compari cu extremele ??? Masini mai proaste decat cele facute in Franta te asigur ca nu am vazut pana acum . Peugeot-ul si Dacia sunt 2 glume proaste dupa parerea mea. Am avut un 406 in familie si sincer imi este mila si acum de cel care l-a cumparat.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Noi 02, 2007 9:07 am

" Am avut un 406 in familie si sincer imi este mila si acum de cel care l-a cumparat."

Totusi peugeot-ul mi se pare cea mai masina dintre cazanele frantuzesti. Dar oricum pe ce pune mecanicul roman mana de obicei face praf

Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Lun Noi 05, 2007 12:41 pm

Un service unde eu nu am avut nici un fel de pb ( la revizia1) a fost la Litex Ploiesti - dealerul pe Prahova pt Mitsu.
Au deschis serviceul destul de recent , la revizie nu am asteptat decat circa 1,5 ore si totul a fost ok .
Recomand.

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Lun Noi 05, 2007 8:52 pm

QUOTE (Andrei_RC)" Am avut un 406 in familie si sincer imi este mila si acum de cel care l-a cumparat."

Totusi peugeot-ul mi se pare cea mai masina dintre cazanele frantuzesti. Dar oricum pe ce pune mecanicul roman mana de obicei face praf


Am vazut atatea masini frantuzesti cu probleme la motor pana acum ... si toare erau in Germania, deci sansa de a fi smecherite la km era mult mai mica. Toate sunt pocnitori !!! Dupa parerea mea germanii si japonezii sunt cei mai tari contructori incepand de la constiinta la asamblare , pana la proiecte . (parerea mea
dupa cum spunea si o vorba celebra

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori