MCAR DELIVERY

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Adriancar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 15, 2008 3:38 pm

Mesaj de Adriancar » Mar Iul 01, 2008 2:50 pm

parafrazandu-l pe ford, sunt de acord sa bem ce vin vrei tu, numai daca e alb, rece, spritz, mult si pe gratis
Ford se referea la culoarera si modelul masinii ,mai exact sa fie neagra si mai ales sa fie Ford.Cat priveste problemele vinului citatul este din Pastorel Teodoreanu.
Si on topic :cat dureaza de la efectuarea platii pana la livrare ?

Avatar utilizator
ALX_MCD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iun 30, 2008 5:02 pm

Mesaj de ALX_MCD » Mar Iul 01, 2008 3:28 pm

QUOTE (andrei_dorneanu2003)pentru ca e vorba de delivery...sunt usor deceptionat de Mcar...adica imi masina de pe stoc de la ei...banu jos...in ziua in care am discutat mai serios, am si platit, semnez un contract cu cel putin 5 clauze absurde, aberante sau ilegale (daca nu ilegale, macar nedeterminate legal de unde si pana unde se intinde dreptul unei din parti, anume dreptul lui Mcar..ma refer cu atentie la pragraful 21 dar mai am vreo 3 subliniate) revenind...masina de pe stoc, cu nitele optionale... au trecut doua saptamani si inca nu o am...tre sa mai astept, ca au fost in training.

Avatar utilizator
n3utryn0
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 26, 2008 6:22 pm

Mesaj de n3utryn0 » Mar Iul 01, 2008 4:33 pm

sunt intr-un totul de acord, cei de la M car livreaza masinile ...fff greu ....tu astepti de 2 sapt andrei_dorneanu2003 ,eu din aprile .....e adv ca am luat-o in leasing dar totusi din aprilie pana in septembrie ( atunci e data limita de livrare dar mi-a spus dealer-ul k in proportie de 90% sa vin pana pe 15 august ) tot este aberant de mult ......
si cei de la mitsu special au facut masinile cu pachete standard bine definite ca sa fie livrate rapid ......oare rapid inseamna 4 luni ...
In fine ....ce mai inseamna o luna dar cu cat este mai putin cu atat nu mai pot sa astept ...si pe langa toate aste nu am putut sa fac test drive cu modelul de 1.5 .... mi se spune de vre-o 2 luni k nu este ba e in service ba e nush unde in tara ...oare cer prea mult 10 min de test ???( am avut noroc cu un prieten care si-a luat-o deja ....si am facut o tura cu a lui ....) dar asta e ....astepti oricat pt o sclipire de designe si un lift de sportivitate .....

Avatar utilizator
andrei_dorneanu2003
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 04, 2008 2:47 pm

Mesaj de andrei_dorneanu2003 » Mar Iul 01, 2008 7:14 pm

merci Alex (alx_mcd) pentru raspuns. Inteleg ca in companiile mari, birocratia departamentelor gen contabilitate, import, juridic, blocheaza initiativa oricarui vanzator. Chiar, privind in urma cu atentia, eu personal nu am nimic de reprosat vazatorului. A fost corect.

n3utryn0...de aia am ales masina de pe stoc. Sa nu stau sa o astept in septembrie. O vreau in vara asta.
Si maine, daca totul va fi ok, o voi avea. Imi urez personal mult succes.

Avatar utilizator
Raven
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 01, 2008 8:46 pm

Mesaj de Raven » Mar Iul 01, 2008 8:50 pm

QUOTE (Adriancar)Si on topic :cat dureaza de la efectuarea platii pana la livrare ?

Se zice cam o saptamana, pana ti-o pregatesc in Otopeni.

QUOTE (ALX_MCD)Pe de alta parte sunt si vanzatori care reusesc sa livreze ( si la timp-culmea!) cat sunt plecati in concediu pe plaja la Neptun sau in Bulgaria... Asta inseamna profesionalism...

Asta se cheama ca exista back-up. Sau, in varianta a doua, telefon mobil.

Avatar utilizator
Adriancar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 15, 2008 3:38 pm

Mesaj de Adriancar » Mie Iul 02, 2008 2:54 pm

Multumesc pentru raspuns !

Avatar utilizator
andrei_dorneanu2003
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 04, 2008 2:47 pm

Mesaj de andrei_dorneanu2003 » Mie Iul 02, 2008 5:02 pm

referitor la intrebarea...cat dureaza de la plata la livrare...
cazul meu...am platit pe 17 iunie tot
ieri era gata...dar abia azi am luat-o
deci...teoretic 7 zile lucratoare...practic...vreo 10 zile lucratoare, daca nu ai accesorii de montat. Din cele care sa ceara timp.

Avatar utilizator
Raven
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 01, 2008 8:46 pm

Mesaj de Raven » Vin Iul 04, 2008 8:12 pm

Mi se pare de bun simt acest timp. Si, totusi, astepti 3 luni sau mai bine si nu mai poti astepta cateva zile? Asa o sa ajungi ca, noaptea, sa nu poti dormi, abia asteptand s-o conduci iar.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori