Anvelope New Lancer 2.0 DID

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Sep 17, 2008 10:02 pm

la fel e si pentru dunlop sp sport 2050m, 205 60 r16, sunt anvelope de prima echipare si nu le gaseti decat la mcar la pretul de cca 200 euro bucata si o saptamana si jumatate de asteptat

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Sep 17, 2008 10:03 pm

la fel e si pentru dunlop sp sport 2050m, 205 60 r16, sunt anvelope de prima echipare si nu le gaseti decat la mcar la pretul de cca 200 euro bucata si o saptamana si jumatate de asteptat

Avatar utilizator
teo_paul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 29, 2008 2:09 pm

Mesaj de teo_paul » Joi Sep 18, 2008 9:05 am

QUOTE (Jinx)Apropo de "cauciuce" am reusit sa iau o groapa nasoala cam la 80 la ora.. Poc galma cat o nuca pe anvelopa dreapta fata. Am facut primul lucru secure care se putea face, si am mutat-o pe spate. Pana se misca cascoul m-am apucat sa caut cauciuc ca nu pot merge asa.. in ideea ca ma despagubesc ei pe urma.. Si sa vedeti supriza. Se pare ca anvelopele Yokohama cu denumirea completa Yokohama ADVAN a10 215/45/r18 sunt atipice si greu de gasit. La Mcar costa in jur de 400 eur o anvelopa pe comanda si am cam luat la rand toate firmele de anvelope si acest model nu exista. Am reusit sa gasesc pana la urma la un pret decent anvelopa printr-o mica combinatie..

Pai sa nu zici ceva de dulce?
Am intrebat niste colegi de firma din Germania de Yokohamele astea pe 18 si mi-au dat un site de la ei unde erau Yokohama Advan Sport 215/45/18 cu 195 euro...
Din nefericire nu m-a ajutat ca n-am cu ce sa le aduc de acolo...Poate daca oi face vreodata o plimbare cu masina prin zona...

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Sep 18, 2008 9:36 am

Pentru cauciucurile de iarna este recomandabil sa fie cu talonul mai mare si un pic mai inguste. Sau dimensiunea existenta pe masina. Dar cei care au pe 18 nu vor fi prea bucurosi din cauza preturilor. Ideal ar fi sa existe 2 seturi de roti , vara - iarna , iar cele de iarna sa fie pe 16.
Cineva spunea mai sus ca anvelopele de iarna sunt mai silentioase. Din experienta proprie , am constatat exact invers. Ele avand crampoane , sunt mai galagioase. Chiar daca materialul este mult mai moale.
Magazine de anvelope sunt foarte multe , trebuie doar timp si rabdare pentru a cauta pe toate site-urile . Plus , ca sunt magazine care nu au site si au anvelope la preturi decente.

Avatar utilizator
danc
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 01, 2008 10:17 am

Mesaj de danc » Vin Sep 19, 2008 9:27 am

mie mi-a venit cu Michelin Pilot Sport si cred ca agomotul depinde de asfalt - nici masina nu a fost conceputa pentru drumurile din Romania

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Sâm Sep 20, 2008 9:14 pm

@Jinx cred ca cel mai bine este sa "te uiti" daca nu cumva e zgariata si janta. Numai daca e si janta zgariata iti schimba si janta si cauciuc. Eu am avut exact aceeasi problema si am rezolvat-o pe casco.

Avatar utilizator
Jinx
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 21, 2008 9:31 am

Mesaj de Jinx » Dum Sep 28, 2008 7:39 pm

Dap. Stiam de chestia cu janta.. Este ciobita in acea zona si "totul e ok".Mersi oricum de sfat si de retinut si pentru ceilalti ca daca janta nu e julita putin macar, casco-ul nu se baga.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori