Rechemare In Service Lancer Si Asx

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Vin Feb 07, 2014 9:53 am

@radu-lancer - nu am primit nimic de la ei, doar am sunat si mi-au zis ca ma vor anunta in caz de ceva

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Sâm Feb 08, 2014 7:11 am

@balishag

Salut,

Teorertic asta inseamna ca masina ta nu este in acest program de schimbare a softului.

Daca nu ai primt nimik inseamna ca ai scapat.

Cel mai bine o te convingi sapt viitoare ca am inteles ca si urmatoarea saptamana o sa mai trimita scrisori pt notificari.Daca primesti trebuie neaparat sa ti faca modificarea, daca nu primesti inseamna ca masina ta nu trebuie resoftata.

PS: A fost cineva pana acum? Ca eu nu am ajuns.



Avatar utilizator
PaulAdrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 28, 2011 5:52 pm

Mesaj de PaulAdrian » Lun Feb 10, 2014 9:11 am

Notificarea vine de la dealer-ul de la care am luat masina? sau cine ar trebui sa o trimita?
Am trimis un mail la Mitsubishi Cluj si m-au invitat sa-mi fac o programare la ei. (implica anumite costuri?)
In acest email mi se spune ca "exista o rechemare pt aceasta serie de sasiu", dar de unde stiu daca ma aflu printre cei 27 de "norocosi"?
Mersi mult!

Avatar utilizator
M_T
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 05, 2011 3:58 pm

Mesaj de M_T » Lun Feb 10, 2014 4:13 pm

Salut,

Am primit si eu notificarea pentru resoftare, a venit de la MCAR prin CARGUS, cu mentiunea ca dupa datele pe care le au ei eu sunt proprietarul si cel mai apropiat dealer este LITEX, in cazul meu. Si urmeaza sa fac programarea pentru resoftare.

Am uitat sa zic, am 1,8 diesel de 150 CP.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mie Feb 12, 2014 2:04 am

Salut.

@M_T

Si mie mi-a venit tot prin Cargus notificarea de la Mitsubishi. Joi am facut programarea. Dupa ce termin va spun cat am stat si mai multe detalii.

@PaulAdrian

Teoretic scrisoarea ar trebui sa vina de la reprezentantul Mitsu din zona ta.Am vazut ca esti din Cluj. Cred ca cei de la RMB Inter-Auto trebuie sa trimita scrisoarea. Parerea mea.

Avatar utilizator
PaulAdrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 28, 2011 5:52 pm

Mesaj de PaulAdrian » Mie Feb 12, 2014 12:16 pm

Mersi Radu, asteptam vestile!

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Joi Feb 13, 2014 2:43 pm

Salut.

Am fost astazi la service pentru resoftare.

Toata treaba a durat cam 20 de minute.

Am ajuns la Expozitiei, am facut formalitatile, am dat cheile. Dupa 5 minute a venit un baiat din service a luat masina si a dus-o in interior. A ridicat capota si a venit cu un un fel de laptop, ceva de genu, mic, a umblat pe acolo si in 20 de minute masina era gata.

Tin sa precizez ca eu am fost sus in sala de asteptare, dar am vazut ce faceau baietii.

Dupa resoftare nu mi se pare nimic schimbat sau ca merge mai bine , mai prost, etc

Nu se vede nici o diferenta.

Avatar utilizator
PaulAdrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 28, 2011 5:52 pm

Mesaj de PaulAdrian » Vin Feb 14, 2014 8:40 am

Mersi Radu!
In Cluj ori ne miscam mai lent ori nu stim ce sa facem deoarece "ca si timp cu toate procedurile o sa dureze mai mult decat sunteti informat. Aprox. 1 ? 2 ore."
Astfel de operatiuni nu se taxeaza?

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Vin Feb 14, 2014 12:39 pm

Nu se taxeaza,mai ales ca este o probelma interna, este vina lor ca ne-a chemat la resoftare.

Cine stie, poate sunt mai lenti. Important este sa ti faca resoftarea.

Dar daca vrei sa stai linistit suna, spune despre probelma cu resoftarea si intreaba daca sunt costuri. Si o sa iti explice.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Vin Feb 21, 2014 12:17 am

A mai fost cineva pentru resoftare?

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori